Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet barátkozni...

Hogyan lehet barátkozni középiskolában?

Figyelt kérdés
Jövőre kilencedikes, vagyis elsős gimnazista leszek. Nem kicsit tartok az osztályközösségtől. Annyi könnyebbség lesz, hogy egy mostani osztálytársammal fogok egy osztályba járni. Ráadásul bejárós leszek más településről. Hogyan lehet könnyen barátkozni, ismerkedni? 14/F

2012. máj. 3. 20:43
 1/10 anonim válasza:
Szakkörök :)
2012. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos egy kicsit visszahúzódó vagyok, meg még meglátom, milyen lesz az osztály. Amúgy köszönöm
2012. máj. 3. 20:53
 3/10 anonim válasza:
Spanolni kell, eljárni bulizni a többiekkel...
2012. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Képzeld el, én ott egy életre szóló barátságot kötöttem :) Annyira jót, hogy azt el sem tudom mondani.

Legyél nyitott, ismerkedj, ne félj semmitől. Nem az lett a legjobb barátom aki mellé legelőször ültem, de szépen megismerkedtem mindenkivel, és ez nagyon jó volt.

Sok sikert kívánok neked!

23/N

2012. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
60%
Mindenképp legyél nyitott és bulikba ajánlott eljárni:D
2012. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért 14 évesen ne a bulin legyen már a hangsúly........

Mosolyogj,kérdezz,segíts,figyelj a többiekre,legyél udvarias a lányokkal,tanárokkal.De túlzásba se kell vinni,ne te legyél a lábtörlő.

Majd alakul,az első idő úgyis az ismerkedésé,biztosan lesz,akivel hasonló az érdeklődési körötök!

Hajrá!

2012. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Ha van gólyatábor akkor oda is érdemes elmenni.

Habár ki tudja, én úgy barátkoztam össze össze valakivel hogy "Te voltál táborban? Nem? Én sem. Ülünk egymás mellett?" és akkor évnyitón egymás mellé ültünk, és 4 évig padtársak voltunk + a fősulin is csoport társak voltunk, és akkor is egymás mellett ültünk. Sajnos nem a legjobb barátnőm már, de 4 + kb 2 évig az volt.


23/L

2012. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:

Ne aggódj, ha akarod, ha nem össze fogsz ismerkedni mindenkivel és barátokra fogsz szert tenni.


Anno én is visszahúzódó voltam, bár nem különösképpen aggódtam emiatt, mert „majd csak lesz valahogy”. Az első nap odajött hozzám egy srác, akivel bár egy suliba jártam, de soha nem beszéltem vele. Kb. ennyi történt:

- Szia, ugye te is az X suliból jöttél.

- Ja.

- X.Y. vagyok, gyere mutatok egy srácot. Baromi jó fej…


Még észbe sem kaptam és már benne voltam az osztály keménymagjában.


Érdemes megnézni, kik az aktív emberek és velük megismerkedni. Nem kell erőltetni, elég ha mondjuk ott álltok egymás mellett és csend van, akkor elkezdesz beszélgetni. Mondjuk megkérdezed honnan jött, mi a hobbija, szeret-e kekszet reszelni, elmeséled hogy késett az a rohadt busz, hogy milyen kár, hogy vége a nyárnak, mert mekkora jó volt már, meg hogy megint esik, stb… Rengeteg tölteléktéma van, amiből akár egy jó beszélgetés is kialakulhat.


Ha meg volt osztálytárs is ott van, akkor jóval könnyebb, csak ne zárkózzatok be, közösen menjetek oda máshoz, ha valaki szóba elegyedik veletek, akkor rá figyeljetek és ne zárjátok ki.

2012. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
csáó. én barátkoznék veled ha van kedved hozzá :) szereted a focit?
2012. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 2xSü ***** válasza:

#9: Utálom a focit. Különben is ki a franc vagy te?! Na, el lehet tolni a biciklit.


(Szóval valahogy így kell barátkozni. :-) )

2012. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!