Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van ez? Ne ítéljetek el!

Miért van ez? Ne ítéljetek el!

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok barátságos is mivel az osztályba mindenkivel jóba vagyok..kitűnő tanuló voltam eddig mindig és úgy néz ki most is az leszek..a szüleim elég gyakran veszekednek mostanában ami eléggé idegesít..meg szoktak lelki problémáim lenni..összesítve egy átlagos lány életét élem de én valahogy fogalmam sincs miért annyira szeretnék cigizni, inni és még a drogot is kipróbálnám..fogalmam sincs miért érzek vágyat utánnuk mikor még sose cigiztem inni se szoktam drogozni meg főleg nem..mégis szeretném csinálni..miért érzem ezt?
2015. jan. 3. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Esetleg a külső ingerek a tudattalanodba épülvén kényszerítenek ki belőled ilyen fajta vágyakat, de semmi probléma, csak simán állj nekik ellen, és ennyi.

Azon erőket amelyeket arra akarnál fordítani, hogy igyál, cigizz, drogozz inkább fordítsd valami a személyed fejlődését konstruktívan támogató tevékenységbe. Szóval valami találj valami hobbit. :]

2015. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaidat!:)

Várok még válaszokat:)

2015. jan. 3. 20:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért, mert kíváncsi vagy és még sohasem próbáltad. Próbáld ki nyugodtan, senki (igen vannak ritka kivételek, mielőtt még jönnének a kötekedők) nem halt még bele egy szál cigibe, füves cigibe, vagy lerészegedésbe.

De ha már kipróbálod, akkor legyen önkontrollod és ne szokj rá. Illetve ha drogozni akarsz, akkor csak jófajta füvet próbáld ki és azt is olyan társaságban, akikben megbízol. A többit hanyagold, hidd el nem tesz jót, főleg ennyi idősen. Többet veszthetsz vele, mint az élmény, amit arra a pár órára ad.

Most aztán vádolhatnak, hogy bátorítalak, de ha azt mondom ne tedd, akkor ugyanúgy megmartadsz a bizonytalanságban. Ne érezz bűntudatot amiatt, hogy kipróbálsz dolgokat, most vagy fiatal, most van itt az ideje. Csak akkor legalább mértékkel tedd.

2015. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod s azt hogy nem ítélsz el!:)Azt is köszönöm hogy nem mondod azt hogy ne gondoljak ilyet hanem hogy mértékkel ha kiszeretném próbálni!:)Hasznos a válaszod:)
2015. jan. 3. 20:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs mit, egyébként szívesen mesélek priviben, ha bővebben érdekel. :)
2015. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Érdekel persze!:)
2015. jan. 3. 20:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ezek külső befolyásoló tényezők és te pont abban a korban vagy hogy elkezdjél érdeklődni irántuk.


Inkább azt kell majd tudnod melyiknek engedsz és mi történik.

A drogozás az ivás és a cigi közül messze messze a legveszélyesebb a cigi.


Az ivás inkább csak a bulikban van jelen ami teljesen természetes és nincs vele semmi baj.

Ritka hogy egy nő úgy rászokik az alkoholra hogy alkoholista legyen, nem mondom hogy nem lehetséges de nagyon ritka.


A drogozás szintén a bulikra korlátozódik és elég masszívan kell tolnia valakinek ahhoz hogy ne tudjon vele leállni illetve tudni kell hogy mit nem szabad kipróbálni.

Természetesen vannak olyan drogok amik egy alkalom után függőséget okoznak de az is elég ritka hogy valaki úgy rászokik hogy felnőtt korára se tudjon leállni. Mikor már családot meg gyereket vállal valaki akkor legkésőbb abba hagyja a drogozást is.

Természetesen itt is vannak kivételek akik bele is halhatnak de úgy látszik ilyennek is lenni kell az életben.


És a lehető legrosszabb a cigaretta ami végig kíséri az egész életedet és ha le is tudsz róla szokni -ami állítólag annyira nehéz hogy a heroin leszokásával vetekszik- akkor is egész életedben kívánni fogod és nem lesz tőle egy perc nyugtod sem.


Aki cigarettázik annak az a legfontosabb a világon és akármi történjék is mindig rá akar gyújtani, ez az elsődleges dolog az életében bárhol legyen és bármit csináljon.

Én szoktattam le csajokat mert nem vagyok hajlandó olyan lánnyal együtt lenni aki bagózik és mondhatom a lehetetlenre vállalkozik ezzel az ember és a végeredmény minden esetben szakítás, legalábbis a részemről.


A legundorítóbb, legvisszataszítóbb legegészségtelenebb a bagózás és úgy szívja mindenki mintha kötelező lenne és ingyen adnák mikor egy doboz ezer forint.


És amikor beszólók nekik akkor meg néznek mint az ufo-ra hogy ez meg mit akar, csak nem friss levegőt szívni ?


Szóval én azt mondom a bagózást ne.

Ez az a dolog ami a halálodig nem hagy békén.

És egy ház meg egy autó árát ráköltöd mire meghalsz tőle.

2015. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia neked is nagyon szépen köszönöm a válaszod!:) Nagyon értékelem hogy ilyen bőven kifejtetted a válaszod!:)..A cigiről tudom én is hogy elég nehéz leszokni róla és sok embert élete végéig elkísér..a környezetemben is nagyon sokan cigiznek és volt már olyan hogy megkérdeztem hogy mire jó a cigi és azt mondták nyugtató hatása van, nekem már ez is felkeltette az érdeklődésem a cigi után..bár szerencsére az én szüleim nem cigiznek de hogyha cigiznének az is az ő dolguk lenne:)..és azt olvastam hogy egy szál cigi egy percet rövidít az életből szóval ez is elég fontos dolog..a drogok meg nem tudom miért eléggé foglalkoztatnak hogy kipróbáljam bár nem tudnám elképzelni hogy felnőttként/anyaként is drogozzak..az italozásba talán meg az fogott meg hogy látom hogy az emberek isznak és máris jobb kedvük van és boldogok az ittas állapotba..valahogy megfogtak ezek a dolgok de egyiket se szeretném úgy elképzelni hogy fontos alkotó elemei az életemnek szóval nem szeretnék egyikre se rászokni ragaszkodni hozzá
2015. jan. 3. 21:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy az alkohol nagyon jó dolog.

Attól az ember kicsit szabadabb lesz és feloldódnak a társadalom által diktált szabályok és a gátlások.


Mindenkinek ajánlom az ivást de a bagózást soha.


Ihatsz te akárhányszor buliban nem leszel tőle függő csak jól érzed magad.


De ha rágyújtasz soha többet nem szabadulsz tőle.

Tönkre teszi az életed.

2015. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lelki problémáid mennyire súlyosak? Vagy inkább boldognak-e gondolod az életed?
2015. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!