Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg én voltam a hisztis...

Tényleg én voltam a hisztis túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy túlérzékeny vagyok, meg hisztis, beismerem, ez igaz is, de emiatt már lassan akkor sem merek szólni, ha tényleg jogosan sértődök meg.

Most azért keveredtem konfliktusba, mert egy közös barátunk átjött hogy segítsen villanyt szerelni a férjemnek. Kérdeztem, hogy vannak, mi a helyzet velük. Utána elvonultam a nappaliba tv-zni. Aztán a villanyszerelés miatt lekapcsoltak mindent, majd 1-2 dolgot vissza. Láttam, hogy itt-ott ég már a villany, így megkérdeztem, hogy a tv-t is vissza lehet-e már kapcsolni, meg a hűtőt. Erre ez a közös barát folyamatosan beszólogatott nekem minősíthetetlen stílusban. Megjegyzéseket tett a lakásra, meg hogy a nők ne kérdezgessék, miközben a szerel, meg amúgy is minek idegesítem a kérdéseimmel. Végül még egy sajnos alkoholista rokonommal való kapcsolatomra is megjegyzéseket tett, amihez szerintem igazán semmi köze sincs, és tudja, hogy nagyon megvisel lelkileg a bátyám szenvedélybetegsége. Már sírtam, olyan rosszul esett, amiket mondott, de ő csak folytatta a sértegetéseket. Megmondtam neki, hogy velem így ne beszéljen a saját otthonomban. Azóta egyszer találkoztunk, gondoltam, átgondolta, bocsánatot kér, hogy paraszt volt, és kész. Én amúgy is ha bocsánatot kérnek, mindenkinek megbocsátok, mert mindenki hibázik olykor, csak azt ismerje be. De ő kijelentette, hogy ő semmi rosszat nem tett, én vagyok hisztis. Azóta nagyon el vagyok keseredve, hogy megint csalódnom kellett egy barátban, meg hogy az egész baráti körünket is szétfeszíti ez a szitu,félek, fel fog bomlani emiatt a baráti körünk is. Nem akartam ilyen helyzetet, de azért az se szeretném folyton tűrni, hogy a saját otthonomban úgy beszél velem valaki, mint egy ronggyal.

Ti mit tennétek?



2015. ápr. 14. 09:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

Majdnem megkérdeztem, hogy hány éves vagy, mert ezek szerint nem nagyon voltál még olyan szituban, hogy éppen villanyt szerelnek az otthonodban. De ha azt írod "férjed", akkor csak vagy már minimum 20-30 éves. (Nagyon szerencsés vagy, ha kb. ez volt az első alkalom, hogy villanyszerelést kellett elszenvedned.)


Akkor néhány infó:

A villanyszerelés komoly dolog, mert az áram nem viccel. És főleg ha olyan dolgot csinál épp a szerelő, hogy feszültség alatt a hálózat, akkor pláne nem kellene zavarni és sürgetni. Ráadásul ha még nem is igazi villanyszerelő, hanem csak egy ügyesebb barát.


Ha odahívtuk szerelni, mert rá vagyunk szorulva, akkor az a minimum, hogy hagyjuk dolgozni és nem sürgetjük.


Egyáltalán fizettetek valamit ennek a barátnak vagy csak puszira dolgozott???!!! Gondolkozz már!


Szóval az a helyzet, hogy a kérdésfelvetésed eleve rossz. Mi az, hogy túlérzékeny vagy-e? Mi ezt nem tudhatjuk, mert nem hallottuk, hogy miket mondott a barátotok. Talán te minősíthetetlennek ítélted, mert lemaradtál a sorozatodról, de közben esetleg nem is akart megbántani, csak viccesen válaszolt, amit te rosszul értelmeztél? Hát kár is ebbe belemenni, mert egy szót sem hallottunk a beszélgetésből.


A LÉNYEG, HOGY EDDIG EL SEM KELLETT VOLNA JUTNOTOK! Ha villanyszereléskor a szerelő (vagy a barát) azt mondja, hogy lekapcsolja a lakásban az áramot, akkor alap, hogy az ember lekapcsol mindent, és biztos ami biztos, még a konnektorból is kihúzza. Mert ha többször ki-be kapcsolják az áramot, az a gyengébb készülékeknek árthat, főleg ebben a fogyasztói világban... ALAP TEHÁT, HOGY CSAK AKKOR KAPCSOLUNK MINDENT VISSZA, HA MÁR A SZERELŐ ELMENT, VAGY LEGALÁBBIS ÖSSZECSOMAGOLT MÁR ÉS BIZTOSAN NEM CSINÁL MÁR MÁST.

Vagy a haver esetén akkor kérdezed, hogy nézheted-e a tévét, ha már azt látod, hogy a férjeddel sörözik, és már nem szerelnek, mert KÉSZEN vannak... Munka közben értelmetlen a kérdésfelvetésed, érted...

Ki tudja, hogy te is hogyan szóltál hozzá, hogy ezt váltottad ki belőle...

Tessék csak gondolkozni!


Azért csak jobban érzed most így magad, mintha a mentő jött volna ki hozzátok, mert megrázta az áram azt a "bunkó" barátot, aki nem sietett a szereléssel... ;)

2015. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem meg, hogy vissza lehet-e kapcsolni a tv-t és hűtőt is, mert mint már említettem, sok helyen volt villany újra. Miután lett villany megint a fürdőben, hálóban stb, vártam vagy 20 percet. Utána merészeltem megkérdezni, nem sürgettem, azt hittem, hogy csak elfelejtettek szólni, hogy vissza lehet azt is kapcsolni. Nem a sorozatomról volt szó, legfőképp a hűtőben tartott ételek miatt érdekelt a dolog.
2015. ápr. 14. 10:22
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
11-es. Te is azt hiszed, hogy mert valami munkát végzem, te vagy a nagyember és engedhezed, hogy a szád szabadon lebegjen. Bármilyen munkát is végzel, azt türelemmel végezd, főleg a villanyszerelést. Ha ingerült vagy, inkább mássz le a létráról és rúgdoss össze néhány kavicsot, de nincs az a határ, amikor megengedheted magadnak a sértegetést, főleg ha az sírásig fajul. Persze, tudom, a magadfajtát nem lehet meggyőzni, de ettől függetlenül te leszel a sz**ember, nem az, aki megkérdezi, hogy használhatja-e a villanyt.
2015. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
11-es, te is a villanyszerelőhöz hasonló nagypofájú, másokat leszóló bunkó lehetsz.
2015. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%
Ha minimum 20 perce villany mellett dolgoztak még a létra tetején, akkor nem lehetett egyszerű galiba. Ne aggódj ennyire, a hűtőben tárolt ételek nem romlanak meg, ha néhány órára le van kapcsolva a hűtő. Legközelebb fizess meg másik villanyszerelőt, ezt meg ne hívd többet, ha valamivel nem vagy megelégedve! Ha annyira pimasz, akkor zavard el máskor rögtön és az anyagköltségen kivül ne fizess neki! Egyébként mit javított és mennyit kért?
2015. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ő egy barátunk, konkrétan a férjem egyetemi barátja, nagyon közeli baráti kapcsolatban voltunk eddig. Ő ajánlotta fel, hogy átjön és segít a férjemnek, mert egyik szakmája villanyszerelő, most mérnökként dolgozik már amúgy. Nem fizettünk neki semmit, de mi sem kértünk soha pénzt, mikor pl a mi kocsinkkal költöztek új lakásba...stb. Ha csupán egy idegen villanyszerelő sértegetne, az is felhúzna persze, de nem viselne meg lelkileg. Az viszont nagyon mélyen érint, hogy egy közeli barátunk tette ezt, aki a közös nyaralások, szombat esték, stb ellenére is otromba módon bánt velem szerintem minden különösebb ok nélkül.
2015. ápr. 14. 11:03
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Én villanyszereléskor vagy áramszünet idején szoktam hűtőszekrényt takarítani. :) Már ha nappal van. Máskor nem bírom rá venni magam. Javaslom másnak is:)!
2015. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%
A bátyád alkoholizmusát felemlegetni irgalmatlan bunkóság, aminek csak az volt a célja, hogy téged kiborítson. A helyedben én mondanám a férjemnek, hogy miattam ne szakítsa meg a kapcsolatot egy ennyire régi barátjával, de én a saját házamban soha többé nem akarom azt az embert látni, sem közös programot csinálni vele. Menjenek el kettesben sörözni, vagy akármi, de többé ne kerüljön elém. Azonban rossz hírem van: eléggé gyerek vagy még, ha nem tudod eldönteni, hogy ez most jogos volt-e, haragudnod kell-e stb. Kicsivel több talpraesettség rádférne. Ott rögtön kellett volna mondanod, hogy "na most fejezd be ezt a témát a családomról!".
2015. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%
Az én barátomnak is van olyan haverja, aki nem jöhet át. Nem engedem, mert utálom mint a szart. Hát tegyél te is így, hogyha irritál a fickó. Nem kell hogy mindenkit szeressél. Ő a bunkó veled, akkor nem hiányzik a társasága a továbbiakban és kész. A férjed szerintem attól még találkozhat vele, csak na hozza haza. Nem?
2015. ápr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%
Ha a bátyádat emlegeti, mondd meg neki: Valószínűleg te is a rokonom vagy, mert nagyon hasonlítasz az apám fszára!
2015. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!