Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az iskolában barátaim közül...

Az iskolában barátaim közül ketten is vagdosták magukat, mikor pedig a társaságból többen is próbáltunk beszélni velük, akkor eszük ágában sem volt elmondani, hogy mi bántja őket. Nagyon aggódom miattuk, mit tehetnék értük? 13/L

Figyelt kérdés
Beszéltem anyuval is, de az a gond, hogy nincs meg a szüleik száma, a szünet miatt nem beszélhetek a tanárokkal, jövőre pedig iskolát váltok, most mit tegyek?

2015. júl. 28. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves tőled, hogy mindenkinek segíteni akarsz, de ha egy ilyen embert többen megrohannak, hogy a lelkükre beszéljenek, az nem segít, attól csak mégjobban bezárkóznak. Tudom, mert én is csináltam egy időben sajnos :(

Nem nagyon tudsz mit tenni, maximum annyit mondani nekik, hogy próbáljanak szakemberhez fordulni és ők segítséget kérni a szüleiktől- az nem túl diszkrét megoldás, ha te elmondod az ő szüleiknek...

2015. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
En neha meg ma is vagdosom magam. Engem egesz eletemben bantottam, nem fizikai ertelemben, meg a sajat szuleim is. Pedig nem volt ra senkinek semmi oka. Vegul mivel mindenki bantott en is bantottam magam, mintha ez erot adna vagy nem is tudom.. Szakemberhez onmagatol ugy sem fog elmenni. En ra voltam kenyszerulve akkor kitarulkoztam az agyturkasznak, mert mast nem tudtam csinalni akkor javult a helyzet kb 1 honapig majd minden ugyanolyan lett. Ilyenkor nekem az segitett h ott volt a baratnom aki szinten nagyon keveset tudott a problemaimrol de mindig kiallt mellettem es szamithattam ra. Vmikor mar nem is kerdezte mi bajom van csak megolelt es biztatott. Kb 4 even at teljesen magam alatt voltam a kulvilagnak mosolyogtam kozben belul teljesen ossze voltam torve es csak a baratnom allt mellettem ugy h nem is tudta mirol van szo. Most egy eve mar a parom all mellettem. O es az anyukaja tudnak mindenrol es anyam helyett anyam az anyosom nagyon jol esik h elfogadnak es szeretnek. Na mindegy teljesen mas az eletem . Ja es a baratnommel is megvagyunk csak keveset tudunk talalkozni. Annyi a lenyeg h ha tenyleg erdekel teged akkor csak legyetek jobban es segitsd at ezen ahogy velem is tettek. Annyi meg annyi dolog miatt csinalhatja ezt.
2015. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!