Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Annyiszor olvasom hogy a nok...

Annyiszor olvasom hogy a nok igy. Meg ugy. Es a pasik?

Figyelt kérdés
mirt van az hogy ha baratsagot kot az ember addig vagy jo barat amig segitesz,meghalgatsz barmirol is szo van. amikor mar rendezodnek a dolgok es neked lenne szukseged a segitsegre szepen lassan elfordulnak tolled. mindig minket noket tartanak a pasik hisztisnek vajon rajuk/ratok ez nem igaz kedves ferfiak? es mi nok nem segitunk eleget nektek ha bajban vagytok? ti viszonozzatok azt? eddig en sajnos nem ezt tapasztaltam. miert?

2016. jan. 28. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szelektív a látásod. Én legalább annyi "nők" kérdést láttam itt, mint "férfiak" kérdést.
2016. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában a férfiaknak nőknek kapcsolatban vannak tapasztalataik, a nőknek meg fordítva, ezért mindkét fél hajlamos általánosítani, pedig a legtöbb "kritika" mindkét nem képviselőit egyaránt jogosan érintheti.
2016. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
koszonom a komit es a kerdesre mi a valaszod kedves 1 es? ( megy a zold)
2016. jan. 28. 09:10
 4/13 A kérdező kommentje:
ebben teljesen igazad van 2 es es bocsanat nem altalanositani akartam. idaig en ezt tapasztaltam es nem ertem miert? pedig ertelmes rendes baratsagnak indul a dolog.
2016. jan. 28. 09:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Kinek mi a tapasztalata, én például nőkben többet csalódtam (barátilag az életben) de nem írom ki mindenhova hogy így van.
2016. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amiről te írsz,az nem barátság,hanem csere kereskedelem.Amiben te szívsz,mert te már nem kapsz semmit.Ez az átverés benne.
2016. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezeket az embereket szidom egyfolytában, akik semmi érdemlegeset nem szólnak hozzá a kérdéshez, erre tessék észre sem veszem, hogy én is ilyen bunkó vagyok, bocsi. :D

Arra gondolnék, hogy a nőkben megvan az egyfajta anyai ösztön, gondoskodásra való hajlam. Már akinél. Én is olyan vagyok, hogy rosszul érzem magam, ha nem segíthetek, de ezzel szemben nekem nem segít senki. Ez azért van, mert én nem is kérem. Vágyom rá, de nem kérem, mert nem akarok senkit sem feltartani, terhelni a gondjaimmal egyrészt, másrészt pedig mindég azon gondolkodom, hogy nevetségesnek tartanák, kigúnyolnának.

Tehát azért tarthatják a férfiak hisztisebbnek a nőket - ha magamból indulok ki - mert a nők egy része fél, hogy nem fogják komolyan venni - vagy azért mert máshogy gondolkodik a másik, vagy mert csak pusztán nő vagyok - és inkább nem mond semmit, de látszik rajta, hogy valami nem oké. Ha megkérdezik először, lehet, hogy azt válaszolom mosolyogva, hogy: semmi gond, minden oké. Ha huszadszorra is megkérdezi, akkor viszont felidegesít és lehet, hogy erélyesebb lesz a hangom. Erre meg jön a: de hisztis valaki.


Hogy ne az én példámból induljak ki - ez egy teória lesz - vegyünk egy mentálisan egészséges nőnemű alanyt.

A fiú barátja, haverja a padlón van, erre ő, mint jó barát próbálja felsegíteni. Sikerül is, de ez megviseli a nőt, mert mondjuk a pasi olyanokat is a fejéhez vágott időközben, amit nem gondolt komolyan idegességében. Ezt akkor, amikor a lány segített szinte meg sem hallotta, de egy idő után elgondolkodik, hogy tényleg ezt gondolhatja e. Mondjuk erre erősebb behatást tehet, ha a pasinál már minden oké és kevesebbet törődik a lánnyal, mint amikor az segített neki. Akkor a lány megint közeledni kezd, hogy beszélgessünk. Lehet, hogy nem is a pasival van baj, hanem valaki/valami mással. Úgy gondolja a lány, hogy erősebb lett a barátságuk az által, hogy ő felsegítette a padlóról a fiút, de a pasi nem így gondolja, teljesen más a gondolat menete, észre sem vette, hogy mennyit köszönhet annak a barátjának, aki mellette volt, akkor, amikor senki más. A lány megpróbál közeledni tehát, de a pasi elhajtja, vagy arra gondol, hogy a csaj mindenképpen a párja akar lenni, vagy csak szexet akar és a férfi rosszul áll a dolgokhoz. Akkor már a lány visszakozik, mert ő nem párkapcsolatot akart, csak ha már ő is segített a pasinak, akkor jogosan gondolhatja, hogy a pasi is segíthetne neki - hiszen barátok.

Szóval visszakozik, mert látja mire megy ki a játék. Ezzel a pasit megsérti annak férfi mivoltában és ekkor jön az, hogy a fiú azt állítja: Nők, ki érti őket? Hisztizik mind a hülyeségeiken.

Tehát fel sem fogja, hogy mit akart a másik, csak ráhúzza azt, hogy megint meg jött neki.


Ahhoz hogy barát között jól működjenek a dolgok, kell egy bizonyos szint. Kommunikáció, nem mellébeszélés, nem az, hogy a másiknak ki kell találnia a gondolatunkat és nem az, hogy a férfi egy nő barátjára, vagy párjára, úgy tekintsen, mint akit minden körülmények között meg lehet kettyinteni.


Remélem nem volt túl bonyolult. Remélem hasznos is volt. :D

#1 voltam :D

2016. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen 1 es teljes mertekben igazad van. es a valaszt is megirtad. en tobb mint 2 eve sok baratot szereztem itt de keves maradt akit igaznak mobdhatnek es az utobbi idoben leirtam a problemam es masra tereltek a szot holott anno en mindig meghalgattam segitettem . es most kiderult kar volt. csalodtam hatalmasat. igen volt hogy szexrol is szo volt de elfogadtam a tenyt. volt hogy parkapcsolati problema adodott segitettem rendbe hozni de ha tolem megkerdezi hogy vagy es ha mondom a problemam lelep. na ez baratsag? nem hiszem.
2016. jan. 28. 09:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt tapasztalom férfi oldalról. Szerintem ez nemigazán nemek kérdése, inkább embertípustól függ.

A legtöbben elveszik, ami kell és eltűnnek.

Ők gyengék, én meg erős vagyok. Nincs ezzel baj.

2016. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
neked is ugazad van valahil utolso es tenyleg gyengenek erzem ilyenkor magam es ez nagyon faj nekem. de roppant tanulsagos.
2016. jan. 28. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!