Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tapasztalatok baráti kapcsolat...

Tapasztalatok baráti kapcsolatokról?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évek során azt kellett tapasztalnom, hogy a szociális kötelékek egyre lazulnak, az emberek egyre távolodnak egymástól, a baráti kapcsolatok egyre kisebb mértékben elmélyültek. Kíváncsi volnék, ti milyen tapasztalatokkal rendelkeztek a barátokat illetően.


Személyes tapasztalatom szerint, hiába vagyok nyitott, társaságkedvelő, barátságos személyiség, nehezen alakulnak ki bizalmas baráti kapcsolatok. Az én életemből hiányoznak a minőségi barátságok, amelyek nem egyoldalúak. Az utóbbi egy évben eltávolodtam minden barátomtól, mert rá kellett ébrednem, hogy a kapcsolatokba fektetett energiámat, odafigyelésemet egyáltalán nem viszonozzák. Ez nem jelenti azt, hogy önző vagyok - úgy gondolom, bármely emberi kapcsolat alapja a kölcsönös odafigyelés. Sokszor szívemet-lelkemet kitettem a barátaimért, akiknek viszont a műtétem után sem jutott eszükbe megkérdezni, hogy minden rendben van-e. Az a benyomásom, hogy sokaknak egész egyszerűen más a barátságról alkotott fogalmuk. Barátságon inkább haverságot értenek, haverokat, akikkel elkövetnek néhány fiatalkori hülyeséget; akikkel együtt ihatnak péntek esténként; akikkel dumálhatnak jelentéktelen dolgokról az iskolai szünetekben, hogy ne legyen ciki egyedül ülni kussban; akiknek menőzhetnek, hogy hétvégén meghúzták a barátnőjüket, vagy elpanaszolhatják a legnagyobb gondjukat, hogy nem tudják, milyen színű legyen a körmük színe; akikkel együtt szidhatják a sulit, a szülőket, stb. Vagy legalábbis nem fordítanak figyelmet a másik félre, hacsak nem származik abból valami előnyük. Szerintem manapság nagyon sok emberi kapcsolat egyoldalú, és ez szomorú. Másfelől, mintha a fiatalok túlnyomó része az interneten élne, nem a valóságban. Engem nagyon zavart, hogy a barátokkal soha vagy csak nagy küzdelmek árán tudtam szervezni mozgalmas programokat, mint például egy hegymászás. A sátorozásig el sem jutottam velük, mert lusták voltak, és inkább facebookon lógtak. A legérthetetlenebb számomra, hogy még azért is könyörögnöm kellett, hogy egy házibuliba vagy egy nyári kinti sütésre eljöjjenek, pedig egyikőjük sem volt befelé forduló típus. Végül meguntam egyrészt, hogy mindig csak magukkal vannak elfoglalva, és én sosem számíthatok rájuk, másrészt pedig, hogy nem lehetett szervezni velük. Mindezt azért fejtettem ki bőven, mert én is meg akartam osztani a tapasztalataimat azokkal, akiket esetleg érdekel, foglalkoztat a téma. Nagyon kíváncsi vagyok azok tapasztalatára, akik ezt olvassák. :)



2016. ápr. 11. 21:37
1 2
 11/15 anonim válasza:

#9es vagyok

Ez generacios probolema :D

Szerencsere a baratom nem ilyen ha vele vagyok. Na peldaul az elozi baratom az ellentete volt...mindig nyomkidta, ha ott voltam vele. Sokat veszekedtunk ezert. Szerintem minden ember megerdemli a kello figyelmet :)

2016. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek, ráadásul az odafigyelésen túl bármely emberi kapcsolat alapköve a tisztelet. Ha valaki a társaságomban nyomkodja a telefonját, nem érzem a kellő tiszteletet, amiből világosan következik, hogy odafigyelést sem kapok majd.
2016. ápr. 14. 09:57
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos generációs probléma, de én a gyerekek szüleit nem hibáztatom, biztos van olyan szülő is aki tényleg csak lustaságból adja a gyereke kezébe a telefont, hogy addig is nyugton maradjon. És sajnos a mai világban tényleg nagyon sokat kell dolgozni az embereknek, hogy normális és emberi módon tudjanak élni és persze, hogy a legtöbben már nem nagyon tudnak időt szentelni a gyereküknek és sajnos nagyon sok fiatal elkallódik, például egyre több a magányos és depressziós kamasz, nagyon sokan isznak, drogoznak, dohányoznak szóval szerintem elég sötét jövő elé nézünk ha nem lesz valami nagy váltózás.


Olvashattuk már más szoc. elemzésekben is, hogy könnyebb felszínes chat-en megbeszélni valamit 5 emberrel, mint elmenni valahová és szemtől szemben beszélgetni.



Nem az eszközök hibásak, a használatukhoz nincs még kialakult kultúra. Igen a távoli kapcsolatokra ez nem igaz.


A probléma ott kezdődik, amikor a személyes kapcsolatok is inkább virtuálissá válnak.


Ha többet ülsz a gép előtt és nem ez a munkád, mint barátok és más élő emberek előtt.


Még csak karcolgatjuk egy új információs világ szokásait. A társadalmi zűrök, később lesznek láthatóak (elmagányosodás, stb...).


Ez egy új világ, új eszközökkel.

Az élő kapcsolatokat semmi sem váltja fel.

2016. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem is csak rossz tapasztalataim vannak.. Pedig ènis szemèlyszerint keresem az olyan embereket akik mèg kivètelek.. De nagyon ritka...egyre jobban..főleg ha a mostani generációt nèzem.. Pedig ènis kiteszem szívem lelkem mindenkièrt aki olyan de mindig falba ütközök kb. Sajnálatos,hogy manapság ennyire egyoldalú minden kapcsolat:/ Aki hasonlóan gondolja,nyugodtan írjon.^^

Èn nem fogok eltűnni vagy ilyesmi:)

2016. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Van erre egy mondás.. Hülyéké a világ
2016. aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!