Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Figyelt kérdés
Szép napot mindenkinek! Rengetegszer feltettem már magamnak ezt a kérdést és egyértelműen meg is tudtam válaszolni magamnak.Tegnap mesélte itthon apám, hogy az egyik munkatársának a 3 éves kisfia egy súlyos halálos betegséggel küzdd és egy orosz orvos felajánlotta neki, hogy megműti, de a műtét és a gyógyszeres kezelés 3 millió forintba kerül.Nyilván nem ez az első ilyen eset.Múltkor a tényekbe láttam egy 6-7 éves kislányt, aki daganatos beteg volt.Neki 7 millió kellett volna a műtéthez.A kislány már nem él!!!!Tényleg ennyire kib*szottul szar ez a világ?Hogy egy halálos betegséggel küzdő kisgyereket csak milliókért képesek megoperálni?Én értem, hogy nem olcsó a gyógyszer, de basszus ez akkor is felfoghatatlan.És a legtöbb család nyilván nem tud zsebből több milliót összeszedni.Igen persze ilyenkor megpróbálnak támogatást kérni, de úgy is csak nagyon nehezen jön össze a szükséges összeg már ha egyáltalán összejön.Ennyi egy ember élet?
2023. aug. 30. 14:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
1-es vagyok. Szépen lepontozva. Ezért van kétharmad Fidesz. Akit nem érint, nem tudja... Aki tudja, azok kevesen vannak. Az egészségügyet és az oktatást, a két legfontosabb részét az egész állami költségvetésnek szétlopják és további lopásra használják. Ez bizony nem az egész világ. Ez Magyarország. Folyamatosan ellehetetlenítik a költségtérítések igénybevételét is, ami az államnak, OEP-nek piszlicsáré, de az ellátottnak létfontosságú is lehet. Nem 3-7 millióról van szó, amit itt van, aki szerint nevetve kifizet (dehogyis!), - de a tízezreket is visszatartja az állam.
2023. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
69%
10-es, te nagyon el vagy tévelyedve! Az orvosnak nem darabra fizetnek a műtétért, az orvos fizetést kap. És a műtéti költségekben az orvos munkadíja csak töredék. De ha még neki fizetnének is személyesen, mért kéne ingyen dolgoznia? Miből élne? "Ha egy műtét életet ment ...". Hát majdnem minden műtét ilyen, a plasztikaiak kivételével. Ha épp nem életet, akkor meg végtagot, érzékszervet.
2023. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
76%

Ezt modnjuk én sem egészen értem. Akkor most tényleg az az elvárás, hogy az orvos mostantól kezdve 0-24 rabszolgaként dolgozzon és ő fizesse idegenek műtétjének a költségeit?


Ha a magyar állam hozna egy olyan szabályt, hogy TB-re kifizetik a külföldi - akár nem EU-s - ellátást is, akkor elég hamar Magyarország fizetné a ivlág felének az egészségügyi ellátást:D

Hisz pl az USA-ban nincs TB, mindent saját zsebből kell fizetni. De ha ez kicselezhető annyival, hogy kap az ember egy alkalmazotti státuszt valamelyik magyar lángososnál és akkor máris Magyarország fizeti a műtétjét az USA-ban, hát.. .elég könnyen megoldható:D


Persze, szomorú, ha valaki haldoklik. De te talán hajlandó vagy finanszírozni az én kezelésemet csak azért, mert én haldoklom? Gondolom nem. Akkor miért is várjuk el ezt az orvostól?

2023. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
71%

Azért pár kérdést tisztázzunk: az orvos egyáltalán Magyarországon vagy külföldön dolgozik? Ha Magyarországon, akkor állami vagy magánklinikán? A felháborodásod csak abban az esetben jogos, ha a magyar állami kórházban dolgozó orvos kérne 3 milla csúszópénzt a műtérért, de akkor meg azonnal fel kell jelenteni. Ha magánklinikáról van szó, akkor ennek ez a tarifája. Ha külföldről, akkor is. Nem szívjóságból veszik ők sem a drága műszereket, ez üzlet.

"Múltkor a tényekbe láttam egy 6-7 éves kislányt, aki daganatos beteg volt.Neki 7 millió kellett volna a műtéthez. A kislány már nem él!!!!"

Valószínű, hogy ez a történet is árnyaltabb.

Ismerősömnek is daganatos beteg volt a kisfia, egy elég agresszív fajtából. Ha jól emlékszem, 30 milliót kalapoztunk össze neki külföldi gyógykezelésre. (Amit már el se lehetett kezdeni, mert annyira leromlott az állapota, de ez most mellékszál). A lényeg, hogy a szülők pontosan tudták, hogy a kezelés meghosszabbítaná a kisfiú életét, talán még adna is neki néhány jó évet, de meg nem gyógyulna tőle.

Sajnos azóta meghalt ő is. De meghalt volna előbb-utóbb a méregdrága kezelés mellett is, csak később.

2023. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
25%

Vicces, és egyben szomorú is, hogy ennyire sokan "az egészségügyet" emelik ki, az egyéni felelősségről pedig szó sem esik. Nyílván nem a ritka betegségektől szenvedők felelősségére gondolok hanem az átlagemberére. Körbenéztetek ti valaha, látjátok hogy él az 50-60-as korosztály? Alap, hogy tömnek magukba minden sz*rt, örüljünk hogy van mit enni alapon, azt is amit az orvos kimondottan tilt. Sokaknál még a virtuskodás is rájön erre: hánehogymáne! Szerintetek nem EZ terheli le az egészségügyet?

Egyébként, ettől függetlenül, hatalmas tévedésben van aki szerint az "oktatásegészsegügy" az állam fő feladata. Nem, az állam fő feladata az úthálózat üzemeltetése, a határok védelme, a pénzrendszer stabilizálása. Az összes többi sajnos olyan balos hazugság amit 70 év alatt sikerült az emberekben elültetni, hogy jár.

JárHAT, de akkor ahhoz extrém adók kellenek és 100%-ig fegyelmezett állami struktúra, ami nem korrupt, nem pazarol. Az első sok helyen megvalósul, a második szerintem sehol, ezért is panaszkodnak az emberek mindenhol (igen, még Skandináviaban is) ezekre a rendszerekre.

Kevesebb adó --> kevesebb állami feladat --> jobb minőség.

2023. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
72%

Megjegyzem, 1-2 éve volt a TV-ben i meg mindenhol nagy hírverése, hogy egy 2-3 éves gyerek terápiája 700millióba kerülne. Az ország egy emberként gyűjtött, még Lölö is adott bele párszázmillát és juhú, összegyűlt a pénz!

Arról már keveseben beszéltek, hogy ez a terápia amúgy arra jó, hogy a gyerek ne 4 hanem 14 évesen haljon meg, ugyanis szinte kizárt, hogy megélje a felnőtt kort, bármilyen kezelés mellett.

Persze, a hit és a remény fontos, de a szülők és az orvosok tisztában vannak azzal, hogy csak elodázzák a véget. Akik meg adakoznak, valószínűleg nem és ők elégedetten csettintenek, hogy megmentettek egy emberi életet. Hát nem, nem mentették meg, csak elodázták a végét. Az is valami, persze, de azért.. érted, 700 millió arra, hogy ne egy kicsi hanem egy kicsivel nagyobb gyerek haljon meg. Ennyiből 10 teljes családot egy életre kirántasz a mélyszegénységből.. Az szerintem bőven nagoybb segítség lenne, mint egyetlen ember életének és szenvedésének elnyújtása.

2023. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

#15


"Az állam feladatai


Az állam feladata a közjó szolgálata. Ennek megvalósításakor egyféle kiegyenlítő szerepet is betölt, amikor az egyes csoportok érdekeit védve az erkölcs és az igazságosság talaján a közjóra törekszik.


Stabilizálás:

a gazdaság működőképességének fenntartása

közintézmények fenntartása: a gazdaság vagy piac számára fontos, de az államon kívül más nem tudja vagy nem akarja működtetni

közüzemi hálózat (áram, vízellátás stb.)

tömegközlekedés

pénzügyi szabályozás (például infláció ellenőrzése)

társadalmi rend fenntartása, törvényekkel és rendfenntartó szervekkel (bíróság, rendőrség)

állampolgári jogok biztosítása, pl.:

az élethez való jog

a tulajdon védelmének biztosítása

a munkához való jog



Elosztás: társadalmi működés és fejlődés biztosítása, méltányossági juttatások a rászorulóknak

feladatok bevételi forrásainak biztosítása (adók, illetékek és járulékok)

a közoktatásügyi rendszer biztosítása

a közegészségügyi rendszer biztosítása

a szociális segélyezés

munkanélküli segély

nyugdíj


Külső védelem biztosítása: hadsereg"


[link]


Az államnak IGENIS feladata az oktatás és az egészségügy jó megléte, biztosítása.

2023. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, amit 15:27 leírt, ebben mutatkozik meg hogy mennyire képmutató beteg világ ez.
2023. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
69%

#12 a magán orvosokra gondoltam, és az egész magán egészségügyre, ami valljuk be őszintén a állami kórházak parazitái voltak nagyon sokáig. Valahol még ma is. Az orvosok a pénzes betegeket az állami kórházban műtötték, kezelték, állam által vett eszközökkel, anyagokkal, mindennel. Csupán minimális befektetéssel kezdtek hozzá ehhez régen nagyon sokak, akik mára dúsgazdagok. Mert még a gumikesztyűket is a kórházból lopták. Tudom miről beszélek. Felszerésük kb. egy vizsgálóágy volt, és egy gyógyszeres szekrény, mint ma a háziorvosoknál, és mindenkit, akinek komolyabb baja volt, azt vitték a kórházba kezelni. Amiért már akkor is nagyon sok pénzt vettek fel, és elhasználták a kórház fogyó eszközeinek egy részét a fizető ügyfelekre, és ezt a kormány is átlátta, de tenni se akkor, se ma nem tudnak ellene. Az orvosok védik egymást mind műhiba perekben, mind lopásban és magánozásban is. Miattuk is tart itt ez a lezüllött kórházi állapot.

Abban sincs igazad, hogy minden műtét életet ment. Nem csak a plasztika a kivétel, tudod, van egy olyan definíció is, hogy javít a műtét az életkörülményeken. Na, szedjék meg magukat ezekkel, de egy haldoklónál ne a műtét várható összegéről, és fizetés módjáról konzultáljanak először.

2023. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
66%

Én meg azt nem értem, hogy sok esetben a terhesség alatt is kiderül hogy beteg lesz a gyerek. A szülők csórók, mégse vetetik el.

Vagy segít valaki, vagy nem.

A legszebb, amikor van már 1-2 ilyen több milliárdos műtétes/kezeléses gyerekük, akikre összetarhálták a pénzt, és bevállalnak még egyet. Nem volt elég 1-2 beteg gyerek, jöjjön még egy! Majd annak a kezelését is kifizetik mások.

2023. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!