Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Figyelt kérdés
Szép napot mindenkinek! Rengetegszer feltettem már magamnak ezt a kérdést és egyértelműen meg is tudtam válaszolni magamnak.Tegnap mesélte itthon apám, hogy az egyik munkatársának a 3 éves kisfia egy súlyos halálos betegséggel küzdd és egy orosz orvos felajánlotta neki, hogy megműti, de a műtét és a gyógyszeres kezelés 3 millió forintba kerül.Nyilván nem ez az első ilyen eset.Múltkor a tényekbe láttam egy 6-7 éves kislányt, aki daganatos beteg volt.Neki 7 millió kellett volna a műtéthez.A kislány már nem él!!!!Tényleg ennyire kib*szottul szar ez a világ?Hogy egy halálos betegséggel küzdő kisgyereket csak milliókért képesek megoperálni?Én értem, hogy nem olcsó a gyógyszer, de basszus ez akkor is felfoghatatlan.És a legtöbb család nyilván nem tud zsebből több milliót összeszedni.Igen persze ilyenkor megpróbálnak támogatást kérni, de úgy is csak nagyon nehezen jön össze a szükséges összeg már ha egyáltalán összejön.Ennyi egy ember élet?
2023. aug. 30. 14:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Lehet mondani, hogy a "pénz az úr" meg "minden embert meg kellene menteni".


De valahol akárhogy nézzük a beteg egyén fennmaradása a társadalom szempontjából nézve nem feltétlenül kötelező. Szarul hangzik, de ez van. Van az amikor egyszerűen az egyén élete nem ér annyit, hogy meg legyen mentve.

2023. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Eleve nézhetjük úgy is, hogy oké, mentsenek meg mindenkit.


Ott van a te gyereked, lehet ő lenne a jövő elnöke, világvezetője. De az orvos nem ér rá, mert éppen a kis Kalányos Rafaelt kell megmentenie aki ötödik pulya az alomban és az anyja is még csak 19 éves putriban élő segélyes. Törvényileg egyenlőek vagytok, mégis a te gyereked hal meg.

2023. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
80%

Vagy akik ennyire nyomják a "minden élet számít és kutya kötelessége" szöveget, azok hány cigány putrit mentek el felújítani?


Hiszen ott is emberek halnak meg mert elavult a fűtésrendszerük, megfagynak télen mert nincsen ablak sem, vagy csak rájuk gyullad a ház mert szar a villany hálózat.


Mégsem mondja azt senki, hogy na én most elmegyek, és ingyen megszerelek nekik bármit. Persze, meg lehet ezt tenni mondjuk 1 családnál akit ismersz. Aztán amikor jönne a következő meg a következő meg az az utáni akkor már te sem csinálnád meg ingyen.

2023. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
67%
az betegség ha hagynak valakit meghalni, vagy ha videót csinálnak róla ahogy először levágják a két lábát, a két karját majd a fejét, és ezt felteszik netre a nézőközönségnek? vagy hogy egy ketrecben leengedik őket a víz alá és veszi a kamera ahogy megfulladnak? vagy átmennek rajta tankkal, távolról rálőnek aknavetővel hogy darabjaira robbanjon? szerintem ez betegebb. és láthatod ezeket napjainkban bármikor
2023. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

#33 azok akik így élnek, azok a halálozásukat is csak maguknak köszönhetik. Elmész egy putri mellett, mit látsz? Minden Kalányos csemete a porban fetreng meztelenül, és ott ugrál a forgalom előtt. Alapvető nevelési és példamutatási hiányaik vannak. Az áramot, vizet, kaját lopják a magyartól, ezek után ki lenne az a barom, aki odamenne közéjük, és magától tenne értük valamit is?

Ne hasonlítsuk már az ütnivalóan rossz, utcán felnőtt, kiskoruktól magyar gyűlölő köpködő putrisokat egy szeretetben felnőtt, és gondozott halálosan beteg gyermekhez, aki sohasem ártott senkinek gondolatban sem, és ha felnő, nem az lesz az első gondolata, hogy rosszul nézett rám, akkor egyből szíven szúrom ezt a tetves magyart.

2023. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
69%

35, öhm... javíts ki ha tévedek, de szerintem az ilyen kalapozós sztoriknál kvára nem szokták felmérni, hogy mennyire jó szülő a szülő stb...

Beteg a gyerek, ez nézettséget és bevételt generál. Ennyi.

2023. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

#36

1) nem szokták felmérni, de ránézésre látszik, hogy ki tartja be a törvényeket, és ki nem kb.


2) az ilyen porban kúszók még az influenzát sem kapják el, annyira megedződött az immun rendszerük. Az meg, hogy az anyja iszik drogozik cigizik 0-24 terhessége alatt, ráadásul direkt üti a hasát, hogy betegen szülessen a gyerek, és több pénzt kapjon majd utána, az a levegőt sem érdemli, nem hogy pénzt. Főleg hogy a beteg gyerekeket haza sem viszik a kórházból a kokerók, de a segélyt sajnos nekik utalják ki a kórház helyett... a magyar szociális háló nem hagyja éhen halni egy kisebbségi szavazóját sem, szóval pénzük az van, de hogy mire megy el, azt kérdezd tőlük (megy vissza az állam zsebébe jövedéki adók formájában, mert csak arra költenek, amit nem tudnak ellopni)

2023. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
Az a Kapitalizmus az emberi élet nem ér semmit pénz beszél
2023. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!