Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Figyelt kérdés
Szép napot mindenkinek! Rengetegszer feltettem már magamnak ezt a kérdést és egyértelműen meg is tudtam válaszolni magamnak.Tegnap mesélte itthon apám, hogy az egyik munkatársának a 3 éves kisfia egy súlyos halálos betegséggel küzdd és egy orosz orvos felajánlotta neki, hogy megműti, de a műtét és a gyógyszeres kezelés 3 millió forintba kerül.Nyilván nem ez az első ilyen eset.Múltkor a tényekbe láttam egy 6-7 éves kislányt, aki daganatos beteg volt.Neki 7 millió kellett volna a műtéthez.A kislány már nem él!!!!Tényleg ennyire kib*szottul szar ez a világ?Hogy egy halálos betegséggel küzdő kisgyereket csak milliókért képesek megoperálni?Én értem, hogy nem olcsó a gyógyszer, de basszus ez akkor is felfoghatatlan.És a legtöbb család nyilván nem tud zsebből több milliót összeszedni.Igen persze ilyenkor megpróbálnak támogatást kérni, de úgy is csak nagyon nehezen jön össze a szükséges összeg már ha egyáltalán összejön.Ennyi egy ember élet?
2023. aug. 30. 14:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
76%
Most is van egy SMA-s kisfiu,akinek gyűjtenek.Magyarországon már nem kezelik,de külföldön még lehetne,mert ott nem két éves koráig hajlandoak kezelni.Neki hiányzik még pár száz millió.Szerintem hobban megérdemli,mint tiz csaladot kirángatni a szegénységből.Kapnak itt elég segítséget.
2023. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
67%

#14 vagyok.

Pontosan az, amit a 16-os is írt. Az általam említett esetben sem igazán reklámozták a szülők, hogy a kezeléssel amúgy nem gyógyulna meg a gyerek. Mindig úgy kommunikáltak - volt egy közösségi oldal erre a célra -, hogy ők maguk nem mondták ki, hogy a gyerek "meggyógyul", de hagyták, hogy a támogatók ezt higgyék. Én is csak azért tudtam, mert konkrétan rákérdeztem személyesen.

Nem hibáztatom őket. Egy elkeseredett szülő, aki a gyereke életéért harcol, a legutolsó szalmaszálba is belekapaszkodik. Ki tudja, talán sikerül a kisfiú életét öt évvel meghosszabbítani, és addig felfedezik a gyógymódot, vagy mit tudom én. Viszont kívülállóként érdemes ezekkel a dolgokkal tisztában lenni, és nem benyalni minden hatásvadász "hírt", amit lead a Tények.

2023. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
33%
Ezen én is el szoktam gondolkozni! Ha ennyire számít a magyar, meg az emberélet, ki ne haljunk, akkor miért nem lehet kedvezményesen vagy önzetlenül megműteni vagy valami nagyobb összefogással? Igen, ilyen trágya világban élünk.
2023. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%
Hozzanak egy törvényt, hogy a beteg gyerekeket 1 millió forintig (ez a plafon) megműtik, ellátják, bármilyen problémája is legyen! De még ezt is sokallom!
2023. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
8%

24

Csak szólok. Összeghatártól függetlenül is és nem csak gyermeknek ez Magyarországon papíron MEGJÁR! A valóságban az állam már-már kivonult az egészségügyi ellátásból. Aki beteg, haljon meg... Ez dívik. Utcáról berángatott srácok látják el az ápolói feladatokat is jó nevű kórházakban is. A fiamat műtő orvosunkkal akkor tudtunk beszélni, amikor bejelentettük, hogy elhagyjuk a kórházat és pont. Ez a műtét után 8-10 nappal volt. Előtte sem tudtunk vele beszélni. És ő egy jó orvos és egy jó kórház! ... A többiről is tudnék, mit írni...

2023. aug. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzanak egy törvényt, hogy a beteg gyerekeket 1 millió forintig"


Nagyon bilibe lóg még a kezed te gyerek.


Egy komolyabb CT vizsgálatnak simán lehet magasabb költsége mint szaros 1 millió Ft...

2023. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
33%

#24-es, úgy tűnik, azzal nem vagy tisztában, hogy olyan, hogy "az állam pénze" nem létezik, az a MI pénzünk, a tiéd, az enyém, és mindenkié, aki adót fizet ebben az országban.

Tudod, mi lenne a szipiszupi törvényjavaslatodból? Emelnék az adókat, vagy alkotnának egy spéci "rászorulók műtétére" adót, mivel egyszerűen ha a kezelés többe kerül, mint 1 millió (Ft, nagyon vicces vagy), akkor többe kerül, és pl. egy kölni klinika, vagy a Mayo nem fogja ajándékként hozzácsapni a többi pénzt.

Félre ne érts, rendszeresen adakozom az ilyen gyűjtésekre, de azért az én családom kárára ne akarj jótékony törvényeket hozni! Minden beteg gyereket megműtenek, gyógyítanak, DE én meg mondjam azt az enyémeknek, hogy bocs, a héten nincs vacsora, mert a pénz elment a kötelező műtét-adóra?

2023. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
23%

27

"...Minden beteg gyereket megműtenek, gyógyítanak..."

Gyermeket sem és felnőttet sem. Időset meg még annyira sem...

2023. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
30%

17-es, nekem aztán ne akarja semmimet újraosztani semmilyen állam, nem akarom nincstelenül, egy batyuval a kezemben a hortobágyra/gulágra/auschwitzba tartó marhavagonban találni, köszi!!!!

mindig ez a vége, hiába ugráltok...

ha nem húznák be az átlagbéreseket is évi több millió Ft-tal, még nekünk is több kedvünk lenne adakozni.

a tehetősebbekről nem beszélve.

2023. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Erre mondta az Ervin, Philipnek hogy adja el az egyik aranyszínű luxus Mecijét, mert kettő van neki.
2023. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!