Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit választanàtok ebben az...

Mit választanàtok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, és most döntés előtt állok ami szerintem az egyik legnehezebb az eddigiek közül.


A: Kint dolgozzak külföldön 3 évet, se barátnő, se család és 30 évesen tudjak venni vidéken házat hitel nélkül, majd tervezni gyereket valakivel.

B: Egy kis önerő után haza jönni és elkezdeni az egyetemet, csok+babaváróval házat venni valakivel.


Az egyetemet bevállalnám amugy 30-34 éves korom között is levelezőn, a diplomával netto 400eFt az átlag fizetés a lakóhelyemen!



Melyiket választanátok ebben a korban, és helyzetben?



márc. 4. 12:12
A kérdező szavazást indított:
A
B
C, kommentben írom
20 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
B. Sztem diplomát minél hamarabb kell szerezni, h hamarabb legyen gyakorlatod, így hamarabb lesz jól fizető állásod is. Plusz veszel egy házat, aztán összejössz valakivel, akivel lehet nem is ott akartok majd élni, ergo potyára költöttél rá.
márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tökre bírom hogy minden nincstelen ember rögtön házat akar venni kp-ra.

Vegyél hitelre egy garzont elsőre, mint mindenki más. Elég meredek a babaváróra tervezni a nem létező baratnőddel, és x ev múlva remélem, hogy babaváró meg csok se lesz mert rengeteg kárt okoz ez az intézkedés. De építeni erre mindenesetre józan ésszel nem lehet.

márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a CSOK-ok felvenni az egyik legnagyobb felelőtlenség, hitelre babátcsinálni? :O Kész vicc az egész.

Szerintem válaszd az A lehetőséget. Az élet hitel nélkül sokkal szebb és könnyebb.

márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
#3 nem kell félni a hiteltől. Meg kell teremteni egy olyan egzisztenciát, amiből nem probléma a törlesztés. Ehhez pedig tanulni kell, legalábbis a legtöbb ember így tudja elérni a jó fizetést. Vagy egy jó szakmával, de ott azért húzni kell az igát becsülettel.
márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol van az a külföld, ahol 3 ev alatt össze spórolsz egy házra valót...

Amúgy miből gondolod, hogy menne az egyetem levelezőn? Huszonevesen nem sikerült valami miatt bejutnod, miből gondolod hogy 30 felett, munka és család mellett menni fog?

márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

#4

Akkor vegyél fel sok-sok hitelt, ha neked nem gond a hitel. Én köszi szépen megvagyok hitel nélkül és nem is áll szándékomban hitelt felvenni.


Ha a kérdezőnek lehetősége van választani, hogy hitelnélküli élet, vagy hitellel megfűszerezett élet között, akkor józan paraszti ésszel jóhogy a hitelnélküli életet fogja választani. Ez egyértelmű.

márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6 vennék is fel, ha megtehetném. A hitelt nem szegényeknek találták ki, ezt csak a magyar ember gondolja.
márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kicsit magamrol.


Nem lett fenyes a gimi, sajnos mindig dolgoztam suli mellett volt mikor 2 helyen is.

Sikerult angolbol egy b2 őt elernem es gazdment irányon beszámít egy szakmám is.



Igy tudnek menni egyetemre.



Eddig a 3 evem kuka volt mert nem tudtam kimenni covid es az energia valsag miatt, emiatt csúszott ennyit az egesz.



Ezzel a diplomaval 400netto kb a kezdo ber, kesobb lehet tobb is nyilvan. Viszont azon agyaltam ha mire elvegzem a sulit leszek 31 es onnan pörög majd minden, igy viszont igaz kesobb vegeznek de legalabb nem kellene a havi 300-400bol a hitelt is fizetni valamint 3 embernek enni hiszen az asszony amig otthon van nem tud dolgozni emiatt gondolom labilisnak az anyagi helyzetet.


Ha hitelt nem kellene fizetni akkor havi szinten 100-150eFt al bentebb lennék, viszont akkor már ugye 34 lennék mire végzek + nem szeretném a pár választást sem az utolsó pillanatra hagyni.



De ugy látom elég vegyes válaszok jöttek eddig szóval várom még az alternatívákat hátha rendezni tudja valaki a fejemben a gondolatokat és köszönöm az eddigi válaszokat!

márc. 4. 13:59
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lett fenyes a gimi, sajnos mindig dolgoztam suli mellett volt mikor 2 helyen is."


Ha a gimi nem volt fényes a munka miatt, hogy képzeled, hogy az egyetem, ami jóval nehezebb az menne munka mellett?

márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9


Onnan hogy a szakmai vizsgam 4-es lett es latok mar magamban annyi potenciált hogy jobban fog az agyam pl matekra mint anno, hisz akkor nem erdekelt munka mellett a kis szabadidőmben, most viszont érettebb lettem fejben annyira hogy legalább megpróbáljam.

márc. 4. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!