Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves voltál napfogyatkozá...

Hány éves voltál napfogyatkozásnál? milyen emlékeid vannak róla?

Figyelt kérdés
99-ben volt 11 éves voltam :) csodálatos volt. sajnos a következőt már nemhiszem,hogy megérem. 93 éves lennék. a fiam 66 éves. faluban laktunk,voltak csirkék és malacok.megőrültek :p hangoskodtak. a kasakunk kukorékolt. szőlősünk is volt. végig olyan volt mintha este lett volna.kár,hogy még nem tudtuk levideózni emlékbe. közben bent a tv ment,és felvettük kazettára is az adást.szerencsés,hogy pont jókor születtünk,előtte csak 1842- ben volt itthon.a szüleimmel voltam kint.ti hol voltatok és hogyan éltétek ezt meg? kikkel voltál és hány évesen?
ápr. 9. 17:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
2000-ben születtem, úgyhogy semmi emlékem nincs.
ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
7 éves voltam, a tesóm 5, arra emlékszem, hogy felvettük azokat a speckó napszemüvegeket és hogy minden énekesmadár elhallgatott, amíg sötét volt.
ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
4 éves voltam, nagyon halvány emlékként van meg az, hogy a nagyszüleimnél voltam, kint voltunk az udvaron és besötétedett, mintha este lenne. Elég nagy dolog volt, a mamámék arról beszéltek, hogy ilyet nem látnak többet, nade itt közülünk se sokan fogjuk megérni, 2081-ben lesz újra. :D
ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is 11 voltam akkor. Otthon voltam kertes házban, itt 99%-os volt. A mekiben osztogattak szemüveget a menü mellé amiben lehetett nézni, de már rég nincs meg. Még megérhetjük a következőt, meg részleges lesz még egy pár addig.
ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Azóta fehér bottal járok, mert belenéztem és megvakultam. 👨🏻‍🦯
ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
18 voltam, a családi házunk udvaráról néztem, számomra ijesztő volt az a furcsa látvány, hogy se nem hajnali pirkadathot se nem esti alkonyat
ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
...se nem esti alkonyathoz hasonló fények voltak hanem 1 ijesztő vöröses sötétség borult mindenre.
ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is 11 voltam. Udvaron néztük ilyen újságokban árult szemüveggel, kivittük a kistv-t, mert mindenhol rá voltak pörögve a közvetítésre. Anyámmal, bátyámmal néztem. Nagy élmény volt :)
ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pótolhatatlan élmény, és nem lehet videózni.

Láttam róla pár közvetítést... hát, nyomába nem ért az eredetinek, nem tudta visszaadni a hangulatát.

Konkrétan lehetett pl. látni, ahogy a mezőn megy a Hold árnyéka.

ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ó de jó kérdés! :)

4 éves voltam, tesóm pedig 1. Tisztán emlékszem rá, hogy anyával néztük a nappali ablakából azokban a fura szemüvegekben amit írtak előttem a többiek is. :D

Nagyon nagy mázli kéne ahhoz, hogy lássam a következőt majdnem 90 évesen majd... :D Pedig jó lenne így felnőtt fejjel újra átélni.

ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!