Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves voltál napfogyatkozá...

Hány éves voltál napfogyatkozásnál? milyen emlékeid vannak róla?

Figyelt kérdés
99-ben volt 11 éves voltam :) csodálatos volt. sajnos a következőt már nemhiszem,hogy megérem. 93 éves lennék. a fiam 66 éves. faluban laktunk,voltak csirkék és malacok.megőrültek :p hangoskodtak. a kasakunk kukorékolt. szőlősünk is volt. végig olyan volt mintha este lett volna.kár,hogy még nem tudtuk levideózni emlékbe. közben bent a tv ment,és felvettük kazettára is az adást.szerencsés,hogy pont jókor születtünk,előtte csak 1842- ben volt itthon.a szüleimmel voltam kint.ti hol voltatok és hogyan éltétek ezt meg? kikkel voltál és hány évesen?
ápr. 9. 17:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
igen olyan mintha este lenne,de valahogy mégis más. kicsit világosabb volt. esküszöm szinte fel tudom idézni,és az udvart is,pedig nem sokkal utána elköltöztünk,és már 36 vagyok.
ápr. 9. 20:01
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
5 éves voltam, arra emlékszem, hogy egy kicsit belenéztem szemüveg nélkül is, de nem lett semmi bajom. Viszont nagyanyám úgy beparázott, hogy utána nem tudom meddig uborkás borogatás volt a szememen.😁
ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
12, nagyon jól emlékszem rá, nagy élmény volt. Nálunk nem lehetett volna jól látni, ezért autoztunk egy kicsit, végül valami pusztán kötöttünk ki, sehol egy lélek, tök jó volt. Nagyon megmaradt az az emlék, ahogy elkezdett egyszer csak sotetedni, közben ciripeltek a tücskök, mintha este lenne, aztán amikor vilagosodni kezdett, akkor meg a madarak kezdtek csiripelni, mint hajnalban.
ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

25 éves voltam akkor. Már diplomás, dolgozó ember, de még eléggé önállótlan. 100%

Anyukám annyira meg volt ijedve az UV-szűrős nézőkkel kapcsolatos figyelmeztetések hatására, hogy jobbnak láttam ki se menni a szobából. Pedig két UV-szűrős szemüvegem is volt, amik azóta is megvannak eredeti csomagolásukban. Sajnálom, mert szép, verőfényes idő volt aznap.

ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi Kalandozó... hát, ezzel nagyon rosszul jártál.

Viszont, ha 25 évesen ilyen szinten önállótlan voltál, erre nem tudok mit mondani.

Remélem, azóta sikerült bepótolni. Ja, és ha még nem láttál ilyet (100%-ost), akkor az első adandó alkalommal menj el oda, ahol lesz, és nézd meg.

Szemüveget olyat vigyél, amit erre ajánlanak, más tényleg nem jó.

ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Metionin ***** válasza:
100%
9 éves voltam, épp otthon voltam és a nyulakat mentem kitakarítani, amikor észrevettem, hogy furcsa a fény, akkor kezdődött. Utána is ez a fura érzés maradt meg, hogy sötét is volt meg nem is. De nem néztem fel, mert tudtam, hogy nem szabad, ilyen szemüvegünk meg nem volt.
ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%
A fogyatkozás pár percében nem kellett szemüveg... és ez az élmény volt leírhatatlan.
ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
18 évesek voltunk, az egyik osztálytársamék nyaralójában töltöttük az egész napot, ráadásul külföldi cserediákok is voltak velünk. Nagyon jól sikerült az egész nap. Emlékszem, hogy a kakasok elkezdtek kukorékolni, mert azt hitték, hajnal van. :)
ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

15 voltam, Szegedre mentünk, családi kirándulásként, ott néztük a Tisza partján. A mai napig megvannak a "napszemüvegek", amiket akkor használtunk.


Megjegyzés, ha te '99-ben 11 éves voltál, a fiad meg most 66, akkor a fiad 31 évvel idősebb nálad. Ez az emberiség történetének talán legnagyobb elért vívmánya!!!

ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ó, én öreg róka vagyok hozzátok képest! :D 21 éves voltam, barátainkkal a Sziget Fesztivál utolsó napján hajnalig fent voltunk, összepakoltuk a sátrakat és levonatoztunk valahová abban a sávban, ahonnan a teljes fogyatkozást lehetett látni. Bevásároltunk egy boltban, megreggeliztünk, vettünk egy görögdinnyét és kisétáltunk a határba egy szántóföldre, ettük a dinnyét és vártuk a napfogyatkozást. Csodálatos, de ijesztő is volt, ahogy hirtelen, átmenet nélkül lett éjszakai, minden madár elhallgatott, a falusi kutyák meg megőrültek, és nagyon lehűlt a levegő. Utána visszavonatoztunk Budapestre, hazamentem és kb. 12 órát aludtam, mert ébren voltam már kb. 24 órája (plusz előtte a fesztivál, ahol akkoriban elég komolyan toltuk). Régi szép idők... :D
ápr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!