Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok úgy vele, hogy...

Csak én vagyok úgy vele, hogy az itt hozzászólókat a százalékuk alapján bírálom el és lenézem az alacsony százalékúakat?

Figyelt kérdés

Vegyük az ilyen 50% körülieket. Akik ilyen alacsony pontszámot kapnak azok nagyrészt csak butaságokat hordanak össze vagy trollkodnak. De még a troll beszólásaik sem viccesek, ezért pontozzák le azokat is.

60% fölött sincs túl nagy véleményem az illetőről, de már lényegesen jobb, mint az 50% körüliek.

70% fölött már szinte jó benyomásom támad az illetőről.

80% fölött már szívesen beszélgetnék a hozzászólóval, e pontszám nekem azt az érzetet kelti az írója elég értelmes, hisz gyakran ad hasznos választ.

Más is így különbséget tesz az emberek között a százalékuk alapján?


2014. dec. 1. 09:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Myzantro most pl egy 100%-os választ írt.

Részemről:Nem nézem a %-ot, még a helyesírás sem érdekel,


kizárólag a TARTALOMRA figyelek.

2014. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a %-ot nézni. Azt nem a kérdező adta annak megfelelően, hogy a választ a maga számára hasznos találta-e, sőt sokan egyáltalán nem is jelzik, hogy megfelelő volt-e a válasz. A pontozás a többi válaszadó véleménye alapján történik, azaz egymással vitáznak a válaszadók. Helyesebb lenne úgy alakítani ezt a pontozási rendszert, hogy a kérdező és a válaszolók által adott pontozás külön lenne kezelve. Akkor a válasz egyedi esetre érvényes hasznossága és az általános közvélekedés összevethető lenne.
2014. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem sajnos enm emrvado, egyaltalan... pl a sutok-fozok topikban a " Ki mit süt-főz idén karácsonykor?" kerdesre normalis valszokat adokat valaki lepontozta.... lehet nem tetszik a menu neki? Ha valki tul oszinte es nem egyezik a velemeny a tomeggel, azt is lepontozzak..., aki anyos parti, ferfi parti, ne adj Isten megcsalja a parjat es ugy valasozl :lepontozzak. ...sokszor, nem az intelligenciat, vagy szeleslataskoruseget tukrozik a %-ok !!!!! kimondottan nem...
2014. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Én sok lepontozást kapom azért, mert valakinek nem tetszik a véleményem. Pedig nem írok hülyeséget.
2014. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Ha én most az alapján bírálnának el, ítélnélek meg, hogy szerinted mindig az a valóban hasznos, legértelmesebb válasz itt, amire a legtöbb zöld kezet nyomják, az nem hiszem, hogy tetszene.
2014. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
95%

Valamilyen szinten annyit határoz meg a százalék hogy általánosságban mennyire értenek vele egyet az emberek, vagy sem.


Ettől függetlenül mindig az adott választ kell nézni, és az alapján látszik hogy értelmes válasz e vagy sem.


Amúgy nagy baromság ez a százalékolás. Anno pl csak számítástechnika kategóriában írtam, nagyon sok választ, akkor simán 80-90%-on is álltam, persze ott is voltak akik a saját hülyeségüket előbbre tartják a valóságnál.


Na de bekerül az ember egy Politika kategóriába, ott totál szubjektív az egész, mindig megvan az aktuális irány hogy kit kell szidni és kit isteníteni, ez alapján megy a szimpatizálás is.


Vagy ahogy írták, férfiként bekerülni a családi kapcsolatok részre is elég durva. Kedvencem mikor a "Miért ilyenek a férfiak" típusú kérdésre is csak nők válaszolnak hogy "Az ő férjük" és ontják magukból a hülyeséget. Persze nem minden nő ilyen, nem azt mondom, de 1-1 kérdésnél kifejezetten össze tudnak gyűlni a hasonló gondolkodásúak.


Viszont a magas pontszám sem jelenti hogy valaki passzív, konfliktus kerülő lenne. Kezdjük ott, hogy miért is kellene mindenképp konfliktusba bocsátkozni? Sok ember tényleg úgy van, lesi végig a kérdéseket, meg kényszeresen válaszolni akar mindenre.


Ilyen konfliktuskeresés tipikusan az, mikor valaki az adott válaszom személyes támadásnak veszi, és jön a "Én nem ilyen vagyok, ez rám nem igaz" dumával, mintha ellene irányulna a válasz holott rohadtul azt se tudom ki ő.


De vitatkoztunk már 75-80%-osakkal is, szerinte én mondtam hülyeséget, szerintem ő, de legalább érvelni tudtunk mindketten.


A magas százalék szerintem azt jelzi, hogy értelmes emberről van szó, és jól válogatja meg hogy milyen kérdésre ad választ, esetleg csak arra válaszol amihez ért. De lebirkázni csak mert hasznos választ ad, azért túlzás.

2014. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

85% fölött itt csak az van, aki tudatosan

- kerüli a lepontozós fórumokat: pl. a családi témákban tényleg szinte kizárólag hormonzavaros nők írnak, nagyon elborult állapotban,

- kerüli a lepontozós témákat,

- vigyáz, hogy olyan válaszokat adjon, amelyek illenek az adott téma pillanyatni hangulatához.

A hasznosság eléggé másodrendű szempont.

2014. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Spilerke ***** válasza:
100%
Az, hogy te százalék alapján ítéled meg az embereket csak téged jellemez, mert a százalék arányok nagy része csupán szimpátia szavazások eredménye, mert hiába van igazam, ha ez nem tetszik egy másik felhasználónak, de van aki szimplán trollkodásból is nyomkodja azt a piros kezecskét,vagy bosszúból, mert ő előtte le lett pontozva. Ez az egész rendszer rosszul van felépítve, sokkal jobb lenne, ha százalék helyet az lenne feltüntetve, hogy hány embernek tetszik vagy nem tetszik a válaszom, mert lehet, hogy egy 50%-os értelmesebb és okosabb egy 80%-ban helyes válaszadónál.
2014. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Spilerke ***** válasza:
100%
Azt például tudtad, hogy nem egy százalék eredményed van, hanem kettő? Az első például az, hogy hány százalékban adsz hasznos válaszokat, a másik pedig az, hogy hány százalékban adsz hasznos értékelést, de mindkettő rosszul van felépítve az utóbbi azért, mert akkor fog nőni a "hasznos értékelésed", ha ugyanúgy pontozol, ahogyan a többség, ha mondjuk egy válaszra 0% hasznosságot ítéltek meg, miközben te nyomsz rá egy zöldet és teszed ezt folyamatosan nagy valószínűleg csökkeni fog a hasznos értékelésed, tehát akkor fog nőni a hasznosságod, ha szarvasmarha módra pontozol másokat, másoknak pedig ebből áll össze a százalék arányuk
2014. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos is,meg nem is ez a százalékos rendszer.

Több 40%-ost olvastam,akik jókat mondtak,de a többség leszavazta őket.

Az ezotéria rovatba irni valamilyen racionális dolgot?Néhány bejegyzés után könnyen 50%alatt leszel.

Akik megpróbálják magukat 50 felett tartani már tudják,hogy mit nem kell irni.

A válasz a kérdésre:nem.Mert a túl magas százalék nem egyenlő az intelligenciával.

2014. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!