Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok úgy vele, hogy...

Csak én vagyok úgy vele, hogy az itt hozzászólókat a százalékuk alapján bírálom el és lenézem az alacsony százalékúakat?

Figyelt kérdés

Vegyük az ilyen 50% körülieket. Akik ilyen alacsony pontszámot kapnak azok nagyrészt csak butaságokat hordanak össze vagy trollkodnak. De még a troll beszólásaik sem viccesek, ezért pontozzák le azokat is.

60% fölött sincs túl nagy véleményem az illetőről, de már lényegesen jobb, mint az 50% körüliek.

70% fölött már szinte jó benyomásom támad az illetőről.

80% fölött már szívesen beszélgetnék a hozzászólóval, e pontszám nekem azt az érzetet kelti az írója elég értelmes, hisz gyakran ad hasznos választ.

Más is így különbséget tesz az emberek között a százalékuk alapján?


2014. dec. 1. 09:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora lehet a kérdező %-a?
2014. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én tojok a véleményedre. Meg máséra is. A beszólásaim meg nem viccesek, de igazak.
2014. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Mondjuk abban igazatok van, hogy a jó százalékhoz meg kell válogatni hogy mire válaszolunk, és kifejtjük e a véleményünket.


De szerintem ez valahol olyan, hogy kvázi a kérdések nagy része arról szól, hogy segíts, tanácsot adj, egy másik része meg szimplán vélemény nyilvánítás.


Meg tipikusan a kommentek jó része "erőből" megy, és nem is gondolja át az ember. Én meg már sokszor úgy vagyok hogy leírom, aztán átgondolom, és mégsem küldöm el, nem azért mert "birka" lennék, csak sokszor nem látom értelmét annak, hogy minek is menjek bele teljesen felesleges vitákba, bizonygatásokba.


Sőt, valahol alapvetően vicces az, hogy számunkra tök ismeretlenekkel állunk le vitázni, vagy adunk a véleményükre, miközben felesleges billentyűzet koptatás az egész.

2014. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Én többnyire a Politika és Ezotéria kategóriában vagyok, ahol igen erősen megy a lepontontozás, így az én százalékom nem releváns.

Szoktam nézni én is a százalékot, de nem befolyásol semmit. Ha értelmes választ ad akkor nem érdekel. Ha trollkodik vagy csak szimplán buta azt meg figyelmen kívül hagyom.

Szoktam pontozni, de csak pozitívan. Ha valaki véleményt kér egy kérdésnél ott szerintem nincsen rossz válasz, mégis megy a pirospacsi, ha a kérdező nem ért egyet vele...

2014. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
91%
Valaki értelmes, tegyük fel 90% os, és így értelmes fejjel átmegy a legnagyobb vicc és szánalom kategóriába a szeméttelepre, az ezotériába, és visszajön 50% osan, akkor egy gyökér? asdsadsad
2014. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
88%

"ahol igen erősen megy a lepontozás"

- máshol is :D a legjobban a konyha rovat dühödt pontozásai leptek meg. Tehát mindenhol van egy idióta aberrált maffiózó banda, akik - több nickkel -pontoznak mint "Mint az őrült, ki letépte láncát". Nincs jelentősége.

2014. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, jó sok érkezett!

Ez egy teszt volt és teljesen más eredmény érkezett, mint amit vártam. Természetesen tisztában vagyok vele, hogyan működik ez a pontozós rendszer és azért sincs értelme, mert gyakran vannak lepontozó manók. Azt vártam egyébként, hogy a magasabb százalékúak közül néhányan helyeselnek, az alacsonyak meg jobban hőbörögnek a kiírásomon, de meglepődtem, hogy nem így történt. A magasak kiálltak az alacsonyabbak mellett, az alacsonyak meg intelligens módon reagáltak. Arra számítottam, hogy lesz egy pár anyázás. :D

Én amúgy a helyesírást meg az írásképet szoktam nézni, nem a százalékot.


Valaki mondta, hogy egyszerre 3 acc-ról is lehet pontozni a saját válaszod. Ez nem teljesen így van, mert öcsém is használja a gyk-t és ő nem tud már olyan választ értékelni, amit én, mert kiír valami olyat, hogy erről a gépről már lett értékelve ez a válasz.


Valaki kérdezte a százalékom: 81%, pedig általában troll válaszokat adok, mégis viszonylag felpontoznak. De egy korábbi acc-omon (amit a sok trollkodás miatt letiltottak) 60 valamennyi volt.

2014. dec. 1. 13:06
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit mas, de hogy magyarazzam magam meg, en pl egy vilaghiru vercukormero ugyfelszolgalatan dolgozom, ahol nagyon szigu trainingek vannak, 3 nyelven kell tudni, a diabeteszrol mindent kell tudni, a merorol a legtobbet termeszetesen. Gondoltam ha mar itt ulok es ugyis tudom a vaalszt, elmagayrazok par dolgot, hogyan mukodik egy topikban itt, ugy le lettem pontozva, meg szolva, hogy csak neztem mint rozi a moziban... pedig ebben a temaban kevesen tudnak tobbet nalam. csak egy pelda volt ami kikivankozott. Amugy en pl nagyon ritkan pontozok le valakit, mert tolerans emebr vagyok, elfogadom, hogy o igy gondolja...nincs jogom hozza, h lehuzzam. Sajnos sokat nem igy gondolkoznak.
2014. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy dolgot ismerjünk el : ezen az oldalon mindenki látott ( vagy ha még nem, akkor látni fog ) olyan eseteket, amikor egy alacsony %-ú válaszoló rossz választ ír, erre sokan többek közt az is megjegyzik a válaszukban, hogy " nem csoda, hogy X%-od van " ( jelezve, hogy az adott válaszoló rászolgál a százalékarányára ).


Van egy akaratlan elfogultság a többségben, hogy miután elolvassák az adott választ, asszociálnak a százalékarányra is, persze nem minden esetben, csak hogyha a százalékarány és a válasz minősége egybevág egymással; ha viszont nem, akkor jelentéktelennek tartják a százalékarányt és átnéznek rajta, mintha nem is lenne ott.


Ezt hívják Texas mesterlövész érvelési hibának, amikor az azonosságok figyelembe vannak véve, a különbségek viszont elvannak hanyagolva.

2014. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Egy 90% fölötti értelmes válasszal, még mindig működik a rendszer. :D
2014. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!