Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tartasz az életben 20 évesen?

Hol tartasz az életben 20 évesen?

Figyelt kérdés
Azoknak a válaszát is várom akik már elmúltak 20 de élénken él még az emlèke.Az a helyzet ,hogy nem értem azokat az embereket akik 20 évesen önállóan tartják el magukat ,nem értem egy átlag magyar fiatal hogyan képes kifizetni 80 -500 ezer ft ig terjedő egyetemi tandíjakat/félèv ,hogy hogyan él meg egy vidéki érettségizett szakma nélküli fiatal Pesten vagy akárhol az egyetem mellett ,és még sorolhatnám,számomra ez egy jelenség.Oké hogy van akinek gazdagok a szülei és pénzelik őket,de ilyen jól állunk hogy mindenki simàn elmegy tandíjasra pédlául?És az albérlet + nappali tagozattal mi van?Vagy azok hitelt vesznek fel?Akkor meg mi értelme elvégezni ha utána adósságal kezdi az életet munkanélküliként?Vagy ez a "na én mertem nagyot álmodni" kezdetű dolog folyik a médiából amikor 18-25 közötti fiatal divattervező természetesen ,vagy akik csak úgy utazgatnak meg a vállalkozók esetleg + egyetem. Én csak arra szereném felhívni a figyelmet hogy egy 18 éves ember érettségizett és mása nincs ,ha besz @ rok sem tudok 2év alatt ennyi pènzt kitermelni hogy ilyen komoly dolgokba kezdjek bele mégis mindenhol ezt látom és igenis zavar igenis természetes dologként állítják be és nem értem miért nem pontosítunk itt Mert mindeni számára elérhetőként állítjàk be.Érti ezt valaki?

2017. jan. 21. 13:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, e ha csóró vagy miért csak albérletben gondolkodsz? Ha nagy igényeid vannak, úgy hogy lehetőséged semmi, akkor meg is érdemled. Leírom neked én hogy életem.

bevétel:

szociális ösztöndíj:23.800

tanulmányi ösztöndíj: 16.000

diákmunka: változó, 50 ezer a legalja, 80 körül volt a max

tehát bevétel leggyengébb hónapban 89.000

kiadások:

kollégium:15.000

két hetente jöttem haza:5000

kaja: magamnak főztem, nagyobb adagot:20.000

helyi bérlet:2500

Kiadás: nagyon durva hónapban 50-55 ezer, de ebben már a szórakozás, pizzarendelés is benne van. Tehát még félre is tudtam tenni legalább havi 20-30 ezret.

2017. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szerintem nem minden fekete és fehér ,azért mert neked összejött pont így pont akkor ,azt nem húzhatod rá mások életedre neked az a problémád ,hogy nem tudsz más nézőpontokat figyelembe venni.Tanulmányi ösztöndíj függ az osztály legmagasabb átlagától is meg sok mástól is .Én nem ragaszkodnék /tudnék menni albérletbe nem is IGÉNYEM meg ezt a támogatást sem értem amit írtál hogy mire meg hogy, mert mégegyszer mondom te is ahogy én is egy vagyunk a sok közül nem az átlag ezért butaság amit írtál.
2017. jan. 21. 15:41
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen megvolt az érettségim, volt egy autóm aminek a felét én fizettem, felét a szüleim állták (95ös swift) akkor még tanultam, mellette voltak alkalmi melóim. főleg hétvégi árupakolás, stb. Ami kaptam az beletankoltam az autóba, hogy be tudjak járni suliba meg melózni.


Azóta eltelt 7 év, nem változott semmi. Autóm ugyanaz, fizetésem fix, főállásom van, bár agyon nem vagyok fizetve.

2017. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát tanulni kell, az igaz, ha jó tanuló vagy, jár a tanulmányi. A szociális meg akkor ha rossz anyagi körülmények között élsz. Nálunk majdnem mindenki dolgozott, tehát, nálunk ez volt az átlag. És ne különleges munkáékra gondolj, hanem tesco pénztár, árufeltöltés, konzervgyár, lego...mindig van valami, csak akarni kell, nem nyavajogni hogy úgysem lehet. De, lehet csak tenni kell érte. Ha nem akarsz tenni azért hogy az életed jobb legyen, nem is lesz az...
2017. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
81%
Bár nem nekem szól a kérdés, de azért válaszolok. Párom 20 éves. Lassan fél éve költözött le hozzám. Ott tart az életben, hogy nincs se szakmája, se érettségije, se semmije, mert az anyjáék azt mondták, mikor betöltötte a 16-ot, hogy dolgozzon. Aztán mikor betöltötte a 18-at felvetettek vele hitelt. Hozzám úgy költözött le, hogy van 400ezer Ft tartozása, közmunkán kívül nagyon sehova nem tudott elhelyezkedni a szakmahiánya miatt, ráadásként az anyjáéknak nem tetszett, hogy velem van, illetve hogy el akar költözni, szóval annyi cuccal költözött le, hogy két nadrág, két póló, egy pulcsi, meg 3alsógatya. Azóta elintéztük neki, hogy év közben be tudjon iratkozni szakmára, tele van a szekrénye ruhával, valamennyit lefizettünk a hiteléből, bár én hozzáteszem, még gimibe vagyok.. szóval nem kell aggódni, egyáltalán nem kezdődik minden huszonévesnek pozitívan a saját élete..
2017. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó, és te ezeket gimisként honnan tudtad neki fizetni?
2017. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
79%

20 évesen még okj képzésre jártam, tanultam.

Most 23 éves vagyok, 1.5 éve dolgozom. Van egy autóm, meg 2 motorom. Elég jó munkahelyem van, ahol van lehetőség fejlődni, és szerintem a koromhoz képest nem is keresek rosszul.

2017. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen előrébb tartottam, mint most. OKJ képzésre jártam egy főiskolán, koliban laktam. Mindent magamnak fizettem, de ehhez el kellett züllenem... Volt 30.000 ft diákhitelem, 20.000 ft ösztöndíjam, 60.000 volt a diákmunkámért kapott pénz, meg havi szinten 200.000-et kerestem egy tevékenységgel, amit nem írok le, mert k**vára megbüntetnének. Heti szinten 2-3-szor kiültünk szobatársammal egy kocsmába, akkoriban még voltak játékgépek, több órán keresztül figyeltük, hogy veri bele a sok barom a lóvét, és ha úgy volt, akkor mi is belevertünk 3-4000 ft-ot, de szinte mindig kiadott 20-30 ezret.

Most meg van egy melóm, ami fizet 150.000-et. Csodás.

"Ilyenek voltunk, vadak és jók..."

2017. jan. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én még jócskán az átkosban voltam húszéves. Szülői segítség híján egy kőfaragóhoz jártam délutánonként, hétvégén meg kőműves mellé segédmunkásnak.
2017. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen 20 vagyok. Bp-i,egyedül lakom Budán,az ELTE-re járok. Dolgozok mellette,külön órákat adok+gyakornok vagyok.

Életem az kb 0, egy hónapban egyszer van időm szórakozni kb. Van barátom, vele is egy héten 2x-3x találkozom. Én fizetek mindent és nem élek rosszul. Így is lehet.

2017. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!