Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tartasz az életben 20 évesen?

Hol tartasz az életben 20 évesen?

Figyelt kérdés
Azoknak a válaszát is várom akik már elmúltak 20 de élénken él még az emlèke.Az a helyzet ,hogy nem értem azokat az embereket akik 20 évesen önállóan tartják el magukat ,nem értem egy átlag magyar fiatal hogyan képes kifizetni 80 -500 ezer ft ig terjedő egyetemi tandíjakat/félèv ,hogy hogyan él meg egy vidéki érettségizett szakma nélküli fiatal Pesten vagy akárhol az egyetem mellett ,és még sorolhatnám,számomra ez egy jelenség.Oké hogy van akinek gazdagok a szülei és pénzelik őket,de ilyen jól állunk hogy mindenki simàn elmegy tandíjasra pédlául?És az albérlet + nappali tagozattal mi van?Vagy azok hitelt vesznek fel?Akkor meg mi értelme elvégezni ha utána adósságal kezdi az életet munkanélküliként?Vagy ez a "na én mertem nagyot álmodni" kezdetű dolog folyik a médiából amikor 18-25 közötti fiatal divattervező természetesen ,vagy akik csak úgy utazgatnak meg a vállalkozók esetleg + egyetem. Én csak arra szereném felhívni a figyelmet hogy egy 18 éves ember érettségizett és mása nincs ,ha besz @ rok sem tudok 2év alatt ennyi pènzt kitermelni hogy ilyen komoly dolgokba kezdjek bele mégis mindenhol ezt látom és igenis zavar igenis természetes dologként állítják be és nem értem miért nem pontosítunk itt Mert mindeni számára elérhetőként állítjàk be.Érti ezt valaki?

2017. jan. 21. 13:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Hitelről hallottál már. Diákhitel, lakáshitel stb. 20 évesen így meg tudnak fizetni midnent, 40-50 éves korukig majd kifizetik részletekben. A lakás, ház, autó hitelhez kell önerő is, de van szülői segítség is a világon. Hát így.
2017. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 pgyomber válasza:

2001-ben voltam 20 éves. Állami képzésre jártam, Pestre, mivel közel laktam a Fővároshoz, kollégiumi helyre nem volt esélyem, a nagymamámnál laktam.

Nekem volt szállásom, vacsorám, Ő nem volt egyedül, segítettem bevásárolni, stb. Szerettem Vele, életvidám, "laza" nagymama volt.

Felvettem a Diákhitelt (havi 20 e ft-ot - azaz 5 év alatt 1M pénzt). Igaz, hogy ettől adósségom lett, viszont a fenti paraméterekkel, havi 3-10 e öztöndíjjal nyárra is maradt pár 10e Ft.

Így szüleim kb. a havibérlet kötségeit adták, meg 10e Ft-ot. Mondjuk bulizni sose jártam, de nem is vágytam rá.

Ha váytam volna, diákunkából azért összehztam volna heti 1 estére valót.

Az akkori árak a mainak kb. 60%-ai volta azt hiszem. A Diákhitelt amint lehetett, (kb. 4 év munkaviszony után) visszafizetem a félretett pénzemből.

Nem volt átlag fölötti a kezdő éveim keresete, de egyetem után 3 évig újra hazaköltöztem (Nagymamám sajnos végzős koromban meghalt).

Szüleim kosztpénztpénzt nem kértek, látták, hogy spórolok és úgy voltak vele, hogy ha már házat, kocsit adni nem tudnak, legalább összespórolom a magam körülményeit előbb-utóbb (10 év alatt jött össze a 33 m2 garzonravaló önrésze...)


Ennyi. A stabil állás és a fizetéshez szabott igéyek fontosak. anélkül vagy beön, vagy nagy bukta...


Mondjuk a mai albérletárak cifrábbá teszik a helyzetet... :-/

2017. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
19 éves vagyok most kezdem a másodikat az egyetemen. Nappali képzésre járok, jól tanulok így jár a szociális és tanulmányi ösztöndíj is nekem. Nyaranta dolgozok amiből fizetem a szorakozasom. A szüleim még támogatnak. Nincs jogsim szerintem nem is lesz. Parkapcsolatilag se állok a legjobban. Az eletcelom az utazás és különböző kultúrák megismerése. Sikerült annyit felretennem, hogy idén 3 országba el tudok menni 1-1 hétre
2021. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!