Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alapvetően irigy típusba...

Alapvetően irigy típusba tartozol vagy nem érzel irigységet, tudsz őszintén elismerést érezni más jól létével, sikereivel kapcsolatban? Mitől függ az irigység?

Figyelt kérdés

Testvérem, akivel nem együtt nevelkedtünk bevallotta nekem, hogy egész életét megkeserítette az irigység, de nemcsak rám, hanem más emberekre is irigy, sikerekre, élethelyzetekre. És talán most 40 évesen sikerült ezt elengedni nagy önismereti munka árán


Ekkor döbbentem rá hogy én nem érzek irigységet és sok más ember viselkedését megértettem körülöttem. Ha a környezetembem valaki sikert ért el, vagy bármit elért, megkapott, akár egy szerelmet vagy gyermeket, azt éreztem hogy idővel majd nekem is lesz vagy ő jobban megdolgozott érte. Rossz érzés nem kapcsolódott hozzá, mint az irigység.

Furcsa. Féltékenységet sem éreztem még.


Mitől függ hogy bizonyos emberekben vannak ezek az érzések másokban nincsenek? Alapvetően nagyon pozitív életszemléletű vagyok.


2022. okt. 12. 11:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes egyébként tényleg a lepontozás, mennyire ciki itthon bevallalni hogy igenis szoktam irigy lenni, pedig mindenki megtapasztalja. A magyar nép az egyik legirigyebb, rosszindulatúbb nemzet. Nem is azzal van a gond, hogy valaki irigy, hanem hogy azzal mit kezd, mert igenis lehet belőle építkezni.
2022. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!