Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Brutális (!) maximalizmusból...

Brutális (!) maximalizmusból hogy lehet leadni?

Figyelt kérdés
Feszengek, szorongok, stresszelek, kényszeresen csinálok mindent, hogy a legeslegjobban csináljam meg. Pl. tavaly vért izzadva gyakoroltam, hogy C1 szintű esszét tudjak írni. Ma már C2-t is tudok, mégsem érzem elég jónak. Ez csak egy példa szemléltetésként. Nem akarom, hogy rámenjen az egészségem!

nov. 26. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Ezen kívül van még más területe az életednek, ahol megfigyelhető a maximalizmus?


Vagy egyáltalán hátráltat valamiben a maximalizmusod? Me az hogy feszengsz, szorongsz, stresszelsz, kényszeres vagy, az nem feltétlenül hátráltat, ha közben meg sikerült kinyomni magadból a maxot.

nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A stressz és a szorongás köztudottan egészségkárosítóak. Mindenben ilyen vagyok és ahogy írtam is a példában, hiába teljesítem túl a kitűzött célt (C1), már a C2-t is kevésnek érzem. Az égvilágon mindennel ilyen vagyok. Saját magammal szemben, másokkal, emberi kapcsolatok, elvárások, tanulás, munka, de egy egyszerű falevél összeszedésnél is.
nov. 27. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

"egy egyszerű falevél összeszedésnél is"

Feladatod összeszedni a leveleket? Mindet gyorsan alaposan akarod? Látod közben a leveleket egyenként is? Megnézel egyet-egyet, hogy milyen szép? Örülsz, ha szép? Vagy csak a feladatra figyelsz?

nov. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma beszéltem erről az asszonnyal. Ő sématerápiával tudott megszabadulni ettől. A séma neve könyörtelen mérték. Jól leírja, nem?:D Csak a 100%, de inkább a 110% a megfelelő, minden más alatta szar, de valójában még ez sem elég igazán.


Keress fel egy pszichológust, jót fog tenni:)


Aki meg nem érti mi a gond a szorongó, kényszeres élettel... hát az örüljön, hogy nem élte még át. Hiába a magas teljesítmény, egy kalap szarnak érzed az életed és utálod az egészet. És az egyetlen megoldásnak azt látod, ha emeled a tlejesítményt, hátha az elég lesz. De nem lesz.

nov. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Átérzem, de én emellett ADDs lettem felnőtt koromra. Majdnem 140 az IQm, csak rémesen szétszórt vagyok. Nem tudtam megtanulni vezetni. Aztán találkoztam olyanokkal, akik ugyancsak nem vezetnek pedig diplomásak. Nekem ez segített elengedni. A meló az más, mert ott volt H lekéstem a vonatom és elkéstem mint a huzat. XD
nov. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
5: tényleg elengedted, mert egy maximalista nem azt írná, hogy majdnem 140-es az IQ-ja, hanem a konkrét számot és mérési módszert is leírná emellé.
nov. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulod hogy az élet nem erről szól és nem történik semmi akkor sem ha egy nap 60%ot teljesítesz.
nov. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

6 sajnos nem tudom, mert ma már garantáltan nem annyi, hanem kevesebb is, de gyerekként valamelyik Wechsler-típusú IQ vizsgálattal felmérték nekem. Nem voltam egy átlagos kislány, barátaim sem nagyon voltak emiatt. 16 hónaposan már folyékonyan beszéltem magyarul mondatokban, videónk is van róla. Mint utólag megtudtam, ez is az ADD/ADHD egyik tünete lehet. Nyelveket azóta is gyorsan tanulok, 4 idegen nyelven is beszélek, csak a hatékonyságuk nem mérhető, ugyanis németül nem tudok, egy telefonos ügyfélszolgálatos melóra nem vettek fel diákként (nem vagyok pesti), mert náluk elvárás a némettudás. Utálom a németet amúgy.


Ja ez is segített elengedni a maximalizmust hogy utálok egy csomó dolgot most már. XD Nem fogok pécsiként energiát feccelni a vízkőtelenítésbe mert itt annyira kemény a víz hogy kb. Haszontalan. A kis csapomat évente szoktam cserélni, annyira ronda lesz.

nov. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdez meg magadtl, amikor így bestresszelsz:

"Mi a legrosszabb, ami történhet, ha nem 5*-re lesz a feladat ellátva?

Nem kapom meg a Nobel-díjat? Akkor elég minden úgy, ahogyan van".

nov. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoterápia, egyből kizökkent a szakember a keresztkérdéseivel. Most én egyetemre járok még, a mestert csinálom, képzelheted mit művelek. Meg persze egyedi, hogy nálad mi működik, nekem is csak annyit kell kiengednem ebből, hogy még tudjak teljesíteni az egyetemen. Igazából ez is a baj, hogy semmi nem lehet tökéletes nyilván és mindig elégedetlen vagyok, ha jól sikerült valami ha rosszul, akkor is.

Pl valaki írta, hogy megnézed-e milyen szép a falevél, na most engem ez annyira feltudna idegesíteni, amikor mondjuk vizsgaidőszakban benyögne egy ilyet a pszichológus. 😀 Ne értsetek félre, ez biztos jó szöveg valakinek, ennek is megvan az eszköze, de nem nekem. Egyedi, hogy neked is mi használna, Kérdező, mert nem mindegy, hogy milyen életed van mellette.

nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!