Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Brutális (!) maximalizmusból...

Brutális (!) maximalizmusból hogy lehet leadni?

Figyelt kérdés
Feszengek, szorongok, stresszelek, kényszeresen csinálok mindent, hogy a legeslegjobban csináljam meg. Pl. tavaly vért izzadva gyakoroltam, hogy C1 szintű esszét tudjak írni. Ma már C2-t is tudok, mégsem érzem elég jónak. Ez csak egy példa szemléltetésként. Nem akarom, hogy rámenjen az egészségem!

nov. 26. 23:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta áll fenn ez a dolog? (hány éves korodtól kezdve, most mennyi vagy) Lehet esetleg tudni, mi az az alapok, ami miatt kialakult benned ez a megfelelési kényszer?
nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! #4 Úgy összefoglaltad, hogy már-már könnybe lábad a szemem, pontosan így van.

#11 Már általános iskola 3. osztályában azt mondta a magyartanárom a szüleimnek, hogy nagyon maximalista vagyok, jelenleg 23 éves vagyok és még mindig fennáll ez a dolog. Én arra vezetem vissza, hogy általános iskolában többször is kiközösítettek a társaim és olyankor otthon mindig azt a megerősítést kaptam, hogy ez azért van, mert én jobb jegyet kaptam, több dicséretet és az alakult ki bennem, hogy nem számít semmi, csak teljesítsek jól. A mai napig csak akkor érzem magam értékes embernek, ha teljesítményt produkálok.

nov. 27. 15:28
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a szülők okozzák ezt a túl nagy elvárásaikkal. Akit már azért is leszidtak, mert nem színjeles a bizonyítványa, az felnőttként gyakran ilyenné válik.
nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!