Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pasik miért hiszik azt,...

A pasik miért hiszik azt, hogy a szingli, macskás lét valami szörnyű állapot, amivel riogathatják a nőket?

Figyelt kérdés
febr. 11. 14:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok társadalomtudós és igazából a háziállat, gyermek és párkapcsolatmentes otthonomból le is szarom ezt a vergődést, amit itt lenyomtak, csak nagymamám mondását tenném hozzá ehhez, miszerint mindenki csak azzal az ésszel tud gondolkozni, ami jutott neki. Egy férfi, aki párkapcsolatot akar, az nyilván feltételezi, hogy mindenki más is biztos ugyanazt akarja a lelke mélyén, és mivel az ilyen nők számának emelkedése veszélyezteti azt, hogy ő is párkapcsolatban éljen (hiszen, ha sok nő él boltdogan, kapcsolat nélkül egyedül, az kevesebb nő, aki hajlandó vele összeállni, és gondolom, ezt senki sem magyarázza meg magának tudatosan, de azért valahol ott van benne), ezért az összes ilyen nőnek a k. anyját. Ugyanennek a női verziója, mikor minden férfi, aki nem akar elköteleződni, az egy csapongó szar alak, és remélik, egyedül döglik meg - nem egy nőt hallottam már így megnyilatkozni, miközben szóban forgó férfi, aki általában az adott hölgynek nagyon kellett volna, nem, hogy nem bánta, hogy egyedül fog "megdögleni", hanem direkt erre az életre rendezkedett be, mert élvezte.

Ami viszont feltűnt, hogy általában azok védik ennyire a saját életstílusukat, és ugranak a máshogy élők torkának, akik annyira azért nem tűnnek boldognak a döntéseik következményei után. Nekem pl. mindig azok ugatnak, hogy a házasság meg a gyerek nélkül értelmetlen az élet, akik amúgy naphosszat panaszkodnak arra, hogy de ez így mennyire nehéz. Valahol szerintem fáj nekik látni, hogy dönthettek volna máshogy, és emiatt akkor nekem a k. anyám, ha nekik szar, akkor nekem is kötelező bevállalni, mert ez az élet rendje meg egyéb bullshitek.

febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
#19 Egyébként csodás példa vagy arra, hogy miért jobb társaság egy cica egy agyatlan, ostoba hímnél. :)
febr. 11. 16:22
 23/40 A kérdező kommentje:
#21 Szép gondolatmenet, egyetértek!
febr. 11. 16:25
 24/40 anonim ***** válasza:
91%

Fut egy olyan elmélet régóta, ami szerint a nőknek kifejezetten csapás ha egyedül maradnak. Mivel nekik sokkal fontosabbak az érzelmek, illetve az a szerep is amit egy kapcsolatban megkapnak, vagy esetleg anya szerepben. Részben ennek a hiányát élik ki sokan a háziállatokon, néha már enyhén szólva is túltolt formában.


De alapvetően erre az elméletre tudok gondolni, ezért próbálnak egyesek ezzel riogatni, mint valami kényszerpályás balsors. Esetleg még arra hogy a vénlány kifejezés mint olyan az stigma, az agglegény ellenben kevésbé, sőt azt a mai napig sokan egyfajta laza, élvezet alapú világfi fogalomnak tartják.

febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
#24 Kinek a nevéhez köthető ez az elmélet? Hogyan kereshetnék rá?
febr. 11. 17:52
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs kihez köthető, ez egy általános szóbeszéd, egyfajta sztereotípia. Gyanítom részben múltbéli életstílusból ered. Én sem vagyok már tinédzser, valószínű ezért is találkozhattam ezzel a vélekedéssel már többször is az eddigi életem folyamán.
febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

#26 Oké, csak ez így nulla. :) Én meg rengeteg olyan cikket olvastam, ami az ellenkezőjét állítja. Továbbá a környezetemben is azt látom, hogy akkor szabadulnak fel és lesznek végre boldogok a nők, amikor kilépnek a házasságukból, párkapcsolatukból. Nem látom senkin és magamon sem érzem ezt az általad említett csapást, ami miatt elvileg szenvednem/szenvednünk kéne. Elméletnek elmélet, de attól még valószínűleg téves.


Cicám meg mindig is volt, pici gyerek korom óta mindig.

febr. 11. 18:09
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező...


Remélem a sors sosem hoz össze egy ilyen női egyeddel, mint amilyen te vagy, az anyák az ilyen felfogású nöktől óvják a fiukat...


Többet a kérdés felé sem nézek, elég volt az ilyen nőkből. Sok sikert, legyél boldog ahogy sikerül.

febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
#28 Pedig kíváncsivá tettél: mi a bajod a felfogásommal?
febr. 11. 18:17
 30/40 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy ezzel inkább a momzillák riogatnak, nem a pasik
febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!