Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pasik miért hiszik azt,...

A pasik miért hiszik azt, hogy a szingli, macskás lét valami szörnyű állapot, amivel riogathatják a nőket?

Figyelt kérdés
febr. 11. 14:17
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
#30 Én eddig csak pasitól hallottam/olvastam ezt.
febr. 11. 18:35
 32/40 anonim ***** válasza:

"Továbbá a környezetemben is azt látom, hogy akkor szabadulnak fel és lesznek végre boldogok a nők, amikor kilépnek a házasságukból, párkapcsolatukból."


Jó, azért az objektivitás végett szerintem azt is tegyük hozzá, hogy az emberek nem a jó kapcsolatokból lépnek ki :) Tehát aki kilép egy borzasztó/toxikus/romokban lévő kapcsolatból vagy házasságból, akkor valóban egyértelmű hogy felszabadultak és boldogok lesznek. Ez tény, én is látom élőben is. De kicsit más helyzet, ez egyértelműen pozitív. Míg az egyedül maradásra és főleg a nők oldaláról meg tényleg futnak ilyen rémképek, amiről a 24-es kommentemben is írtam. Szóval a rosszból kilépés vs az egyedülmaradás azért nem teljesen ugyanaz. Talán sokan az elpazarolt párkapcsolati potenciált látják az egyedülmaradásban, vagy hogy nem mer vagy nem akar kapcsolatba lépni és ezért milyen rossz neki. És ahogy egy másik válaszoló is írta, nem csak a férfiak riogatnak ezzel, hanem rengeteg családközpontú nő is. Akinek tényleg az az élete értelme, és nem is tudná magát máshogy elképzelni.

febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
#32 Igaz. Számomra viszont jobb az egyedüllét, mert - ahogy ezt is írta már más is -, nem ad egy párkapcsolat/férfi annyi örömöt, mint amennyit kivesz az emberből. Számomra ezért érthetetlen ez a riogatásnak szánt szöveg a faszik részéről. Ha majd egyszer jön valaki, aki hozzá is tud adni az életemhez, akkor majd leszek párkapcsolatban. Viszont ha csak olyanok lennének, akik lehúznak, kiszívnák az energiámat, akkor annál fényévekkel jobb a szingli, macskás lét. Ami egyébként önmagában is már egy boldog állapot. :) Szóval azzal riogatni, hogy benne maradok ebben, hát nem túl ijesztő. :D Főleg ha figyelembe vesszük az alternatívákat is.
febr. 11. 19:51
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként férfiként is megértelek kérdező. Függ ez attól is, hogy valaki mennyire introvertált, illetve mennyire fontos neki a szabadság és önállóság. Én se állnék össze bárkivel, mert túlságosan is értékelem sőt szeretem már ezt a fajta szabadságot és függetlenséget, sőt nyugalmat is amit a jelenlegi élethelyzetem ad. Ahhoz egy nagyon jó partner kéne, hogy ezt feladjam.

Viszont hogy kicsit árnyaljam a képet, szoktak a férfiak is néha ilyen aggódó "jótanácsokat" kapni, hogy ne maradjanak egyedül :D Habár a riogatás másabb, azt tényleg jobban kapják a nők, gondolom sok nőt így akarnának belemanipulálni hogy kapcsolatba kezdjen valakivel. Tessék közben egy újabb válasz, de valószínű ez is benne van a pakliban.

febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
Az ember társas lény. Aki nyitott szemmel jár a világban, az látja, hogy az idősebb egyedülálló nők (35+) milyen sorsra jutnak. Boldogtalanok, frusztráltak, megkeseredettek, depressziósok, megy az alkohol/dohányzás ezerrel. Alkalmi kapcsolataik vannak jellemzően, amikről azt akarják elhitetni, hogy nekik "jó így", de amúgy a lelkük eladnák egy normális kapcsolatért. Kifelé mutatják a független erős nőt, belül meg zokognak, hogy csak egy g€ciputtonyként használják őket. Önbecsülésük nulla, amit persze nagy hanggal akarnak kompenzálni. A másik véglet pedig hogy pont hogy teljesen bezárkóznak és kisegér módján élik a szociális életüket, és még szexuálisan sem érintkeznek férfiakkal, és ilyen reményvesztett biorobotként élik az életüket.
febr. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
#35 Én nem ezt látom. Én azt látom, hogy egy nő idősebben is tud komoly párkapcsolatot találni, ha akar. Főleg ha már felnőttek a gyerekei.
febr. 12. 09:03
 37/40 anonim ***** válasza:
De te most gyermektelen macskás nőkről beszéltél, nem elvált anyákról. Az egy teljesen más tészta. Az ilyen idősebb nő esetén teljesen más az egész kérdés. Ő ugyanis jó helyre fektette be a fiatalságát, tartja a kapcsolatot a gyerekeivel, lehet már unokája is van. A lényeg, hogy ő nem magányos, mivel vannak családtagjai, akivel tartja a kapcsolatot (jóesetben).
febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy azok nyugtatják magukat azzal, hogy belül biztos zokogok attól, hogy egyedül vagyok, akik tényleg nagyon vágynának egy társra (és őszintén remélem, hogy meg is találják majd), de tőlem sajnos kosarat kaptak. És mivel annyira távol áll az életfelfogásunk, meg sem fogják érteni, hogy én hogy gondolkozom, hogyan érzek.

Húszas éveimben randiztam, mert ugye muszáj, mert ha nem teszed, akkor valami baj van veled, volt is két hosszabb kapcsolatom (két és három éves), és mindkettő remek ember volt, szerelmes is voltam beléjük, de mégis eljött az a pont, mikor már egyszerűen idegesített, hogy a másik otthon van, alkalmazkodni kell, egy idő után már az is idegesített, hogy a másik levegőt vesz. Nagyon szeretek egyedül lenni, ez van. Én pont, hogy a második kapcsolatom alatt csúsztam rá az alkoholra, és sajnálom az exem, mert ő tényleg megtett mindent, és sosem mondtam neki, mert akkora klisé, de tényleg jobbat érdemel nálam, viszont én meg azt éreztem, hogy basszus, beleragadtam ebbe, és nem tudok kilépni, mert semmi rosszat nem csinált soha, mit mondhatnék neki, hogy egyébként tudom hogy bárki más összetenné a két kezét, ha ilyen barátja lenne, de én úgy érzem, hogy megfulladok, csapdába kerültem, mostantól ez lesz az életem, hogy mindig ott az otthonomban egy másik ember, és nem akarom?

Őszintén nem értem, hogy aki együtt él a párjával, hogy képes rá. Számomra egy rettenetes fojtogató érzés volt. Mintha kolis lennék, vagy nem tudom :D Egyedül szeretek élni. Macskám sincs, mert bár szeretem őket, ennyi alkalmazkodásra sem vagyok hajlandó, engem ne keltsen fel egy négy kilós atomcuki szőrös seggfej azért, mert éhes. Szeretem a békémet, és csak akkor mondok le róla, ha muszáj. Pl. mikor öcsémet kirakták a koliból mert covid, de munkahelye volt, akkor vele megosztottam a lakásom. Mikor egyik haverom utcára tette az exe, természetesen lakhatott nálam, amíg nem talált másik albit. De hogy erre rendezkedjek be, és így éljem le a maradék több évtizedet? Nem.

Jó esetben egyébként vannak barátaid, tehát magányos nem lehetsz.

febr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
38: na ez egy intelligens válasz az érvelés. Kérdező, látod, így is lehet ezt. 38, azt megkérdezhetem, hogy mióta élsz egyedül? Illetve saját lakásban vagy albérletben?
febr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nekem 2 barátnőm volt mind a 2 megpróbált átverni és kihasználni.


Én a magam részéről ezzel soha többé nem kívánok foglalkozni.

Csak azért hogy leírjam, hogy a másik oldal sem olyan jó.


A 9-es írta hogy "A legtöbb férfi egyszerűen nem éri meg a fáradtságot."


Macskám nincsen.


35 F

febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!