Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál irigységet érezni?

Szoktál irigységet érezni?

Figyelt kérdés
Utálom magamban ezt az érzést és próbálom el is nyomni, de sajnos jelen van. Leginkább akkor érzem mikor egy ismerősöm szép helyen nyaral vagy a családjával posztol, mert nekem ezek a dolgok hiányoznak az életemből. Nem rég egy barátnőmék vettek egy nagyon szép kertes házat, és hát, irigy voltam mikor áthívott. Persze ők is hitellel meg családi segítséggel vették, de nekem, ha valaha lesz is saját otthonom (igen kevés rá az esély) akkor se lesz sose ilyen gyönyörű, nagy házam minden féle szuper berendezéssel. Neki 24 évesen megadatott az, ami nekem sosem fog. Kellemes, összetartó család, klassz férj, szép otthon stb. Szeretem őt, meg is érdemel minden jót, ami az életében van, de sajnos irigy vagyok rá. Ti szoktatok így érezni? El lehet valahogy űzni ezt a negatív érzést?
márc. 25. 17:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az irigység mint érzés valahol természetes. Csak nem szabad, hogy ez legyen a meghatározó, nem szabad engedni átfordulni rosszindulatú gondolkodásba.
márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon szép embereket szoktam irigyelni, mert különlegesen szép alakot/szemszínt/hajat/fogakat/bőrt nem lehet csak úgy elérni,ezek vagy vannak,vagy nincsenek. És nekem ezek ha megfeszülök,akkor sincsenek (az alak az egyetlen ami megvan).

Nyaralást,lakást nem igazán szoktam irigyelni mert tudom, hogy ezeket el tudnám érni.

márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam érezni, mint akárki más. Senki sem szent, mind emberek vagyunk és vágyunk arra, ami nekünk nincs. Szerintem ebben nincs semmi különös. Nyilván nem esz az irigység és nem fordulok magamba tőle, de egy egészséges mértékben jelen van az életemben.

Sőt, engem sokszor ösztönöz, hogy valamit jobban/máshogy/nagyobb erőfeszítéssel/kitartással csináljak.

márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
25%

“ Szoktam érezni, mint akárki más.”


Azért az irigységnek is két fajtája van. Az egyik, mikor örülsz a másik boldogságának, ugyanakkor te is vágysz rá, ezzel nincs is gond. A rossz fajta irigységet én személy szerint soha nem érzem, tehát azt a fajtát, mikor a másiknak rosszat kívánsz, sajnálod tőle, csak mert neked nincs meg, ami neki igen. Ez a “dögöljön meg szomszéd tehene is” féle. Ez a fajta gonoszság szerencsére nincs mindenkiben.

márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!