Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mekiben hallod, ahogy...

Ha mekiben hallod, ahogy anyuka mondja a gyerekének, h "menjél, kérdezd meg a nénitől, hogy ad-e krumplit neked", és a gyerek elindul feléd, akkor mit csinálsz? Adsz neki belőle vagy nem?

Figyelt kérdés

Velem ma megtörtént, kicsit megdöbbentett az eset. Egy szálat persze adok szívesen, de mi garantálja h az egy-egy szál lesz, és nem kezdi el ő is csipegetni? Meg hogy nem kap kedvet az étteremben tartózkodó többi gyerek? Meg an block, anyukának hogy jut eszébe a gyereket odaküldeni, hogy az esetleges és várható visszautasítást ő kapja?


Veletek volt már ilyen? Vagy esetleg ti csináltatok ilyet már?


ápr. 3. 12:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
15%

#7


Milyen kedvesen kérdezed. xD

ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
94%
Visszaküldeném az anyjához.
ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
93%
"Szia! A pénztárnál lehet venni ételt. Én is ott vettem magamnak. Nálam nem lehet venni."
ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
7%
Nem örülnék neki mert az anyja a hibás az egyértelmű, de adnék neki egy pár szálat azt kész. Nem is értem az embereket amúgy 5-6 milliós kocsival járkálnak és ilyen pár száz szaros forinton fennakadnak, mint ha ez lenne a világ vége.
ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 Kései Sirató ***** válasza:
91%

Ezt mondanám neki:

Az egy másik néni, akitől kérni kell, ott áll a pénztárnál, én is tőle kértem, kérjetek tőle ti is!

ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
48%
Hát pár szálat lehet adnék neki de köpni-nyelni nem tudnék....
ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 Metionin ***** válasza:
87%
Nem adnék és kész. Anyuka majd elmagyarázza neki, hogy ki kell várni a sort. Mondjuk nekem tök érthetetlen, hogy miért küldik oda a gyereked vadidegenekhez, hogy kérjen ezt-azt több hasonlót láttam már pl. boltban is vagy pl. a parkban ette egy haverom a chipset és a szülő lazán odaküldte a gyereket, hogy kérjen. Pofámról szakadna le a bőr.
ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
5%

Érdekes, hogy mennyien felháborodnak azon, hogy az anyuka arra bátorítja a gyerekét, hogy kérdezzen valakitöl valamit.


Miért vált ki rossz érzést az emberekböl az, ha egy másik ember bármilyen kapcsolatot keres vele?


Minthogyha azon a pár szál krumplin bármi is múlna. Valószínüleg a kérdezö megengedhetné azt is magának akár még azt is, hogy vegyen a gyereknek egy 300 forintos krumplit.


De persze simán lehet, hogy nem. Dehát ezt is lehet mondani neki, hogy bocs, de nem adok.


Miért baj maga a kérdés?

ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
95%

Nem adnék, mert nem szeretném, ha egy idegen belenyúlna a kajámba, és nyilván mástól sem várom el, hogy szívesen megegye, amit én megfogtam kézzel, szóval az sem opció, hogy adok neki pár szálat.

Megmondanám neki, hogy mindjárt kész lesz a tiétek is és akkor ehetsz majd.

ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
95%
Úgy tennék, mintha nem hallottam volna, majd ha tovább inzultálnak fognám a kajám és megenném máshol.
ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!