Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mekiben hallod, ahogy...

Ha mekiben hallod, ahogy anyuka mondja a gyerekének, h "menjél, kérdezd meg a nénitől, hogy ad-e krumplit neked", és a gyerek elindul feléd, akkor mit csinálsz? Adsz neki belőle vagy nem?

Figyelt kérdés

Velem ma megtörtént, kicsit megdöbbentett az eset. Egy szálat persze adok szívesen, de mi garantálja h az egy-egy szál lesz, és nem kezdi el ő is csipegetni? Meg hogy nem kap kedvet az étteremben tartózkodó többi gyerek? Meg an block, anyukának hogy jut eszébe a gyereket odaküldeni, hogy az esetleges és várható visszautasítást ő kapja?


Veletek volt már ilyen? Vagy esetleg ti csináltatok ilyet már?


ápr. 3. 12:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem a gyerek kérése, hanem maga az elv zavarna ebben a helyzetben. Rendeltek kaját, szóval kap a gyerek enni, csak meg kell várni, amíg kész lesz. Türelmetlen, ez oké, gyerek még. De pont az lenne a szülő dolga, hogy megtanítsa kivárni a sorát, ehelyett odakuldi másokhoz tarhálni? Különben én szívesen lemondok a fele krumplimról, amúgy ki annyit szoktam belőle megenni, szóval tényleg nem arról van szó, hogy sajnálom tőle, csak nagyon gáz hozzáállás, hogy egyesek már egy tíz perces várakozást sem képesek véghezvinni a gyerekükkel.
ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 Morzsi007 ***** válasza:
3%

A világ változik. Régen szerintem máshogyan álltak volna hozzá.

Most az összes hozzászólókból egyetlen egy ember volt, aki ezen nem akadt volna fenn, mindenki más majdhogynem elzavarta volna a francba a kislányt.

Ma ezen mindenki meglepődik, engem is beleértve. Ha hozzám jött volna oda, látom, hogy normális, ápolt gyerekről van szó, akkor kapott volna tőlem egy-két szálat, úgy, hogy én veszem ki a dobozból. Ha ismerősről van szó, megint más a szitu.

ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
92%

#18:

Figyu, először is nyugodjál le, másodszor itt arról van szó, hogy anyuka pofátlan és szarik a normális gyermeknevelésre. Ha ezt te nem tudod megérteni, és szerinted helyes az, hogy valakihez odaküldöd a gyerekedet kaját kéregetni, főleg egy gyorsétteremben, az már a te bajod.

ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
5%
#22 A kérdésből nem derült ki, hogy a gyerek kisfiú, vagy kislány volt-e? De az sem hogy milyen korú.
ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
78%

#18


Ezzel az erővel fizesd ki az ebédem, benne vagy? 5500 Ft volt. Biztos megengedheted magadnak te is. Ha meg nem, hát nem én csak kérdeztem.

ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 Metionin ***** válasza:
81%
Ja, itt nem a kérdéssel van baj. Ha a gyerek megkérdezi, hogy anya, a néninek miért felemás a zoknija vagy akármi és a szülő azt mondja, menj kérdezd meg, akkor simán válaszolok. De kéregetni küldeni a gyereket úgy mintha tök okés lenne hogy neki jár idegenek cuccaiból bármi, az nálam nincs rendben. A magántulajdont meg kell tanulni tisztelni és ez ilyen pici dolgoknál kezdődik, mint a Janika labdája a parkban vagy az idegen néni sült krumplija a mekiben. A fordítottja is gáz, amikor arra kényszerítik a gyereket, hogy mindenkinek mindenből adjon akkor is, ha nem akar, ezt meg valamiért öregek csinálják idegen gyerekekkel.
ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes, hogy mennyien felháborodnak azon, hogy az anyuka arra bátorítja a gyerekét, hogy kérdezzen valakitöl valamit.



Kérdezni és kérni nem ugyanaz. A gyerek pár perc múlva eheti a sajátját.

ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam. Amint meghallottam anyuka mondatát, meg hogy ezt rám érti, olyan értetlenül néztem rá vissza, mint szerintem még soha senkire. A gyerekkel (kislány volt egyébként, 5-7 év fele) nem akartam csúnyán viselkedni, nem is tudtam hirtelen, mit reagáljak, mert amúgy nagyon szeretem a gyerekeket, és neki nem szerettem volna se az önbizalmában, se a mások felé való alapvető bizalmában kárt tenni semmilyen módon. (De szerintem erre az anyukájának kellett volna gondoskodnia úgy, hogy nem küldi őt hozzám kuncsorogni, na mindegy.) Mondtam neki, hogy oké, 1 db-ot vehet, ha szeretne. Szerintem látta a fejemet, ahogy az anyjára néztem, mert végül nem kért..:D, de én éreztem magam irigynek meg gonosznak a szituációban.
ápr. 3. 13:47
 29/68 anonim ***** válasza:
63%

24, amúgy olvasni tudsz?


Bejöttek, anyuka a sorba, kislány hozzám.

ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
90%
Hát meglepődnék, az biztos. Ez milyen dolog már? Sose nevelném a gyerekeimet kunyerálásra. Most azt mondom nem adnék, de a meglepettség miatt lehet annyira hülye lennék, hogy adnék. De basszus, nem azon a pár szál krumplin múlik az életem, meg az övé sem, de akkor is, vannak határok.
ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!