Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkók a szakik?

Miért ilyen bunkók a szakik?

Figyelt kérdés
Most én is bunkó leszek mert már nagyon idegesítenek az engem lenéző szakik. Történelem, Teológia, illetve Germanisztika szakos bölcsész vagyok, szakterületem a vallástörténet ennek ellenére gyakran megkapom hogy hülye vagyok. Ráadásul olyan szakmunkásoktól akik térben és időben képtelenek elhelyezni Jézus Krisztust. Szerintem ez nevetséges és szánalmas próbálkozás a bölcsészek lejáratására. Azt szokták mondani hogy egy villanykörtét nem tudnak a bölcsészek helyre rakni. Ebben van igazság de szerintem cikibb ha egy beszélgetés alkalmával kiderül hogy nem tudja valaki mikor uralkodott Szent István király. A másik meg az hogy a nyelvtudást is fikázzák ami roppantúl idegesít engem. Hívatkozhatnak arra hogy az AI fog fordítani a jövőben csak azt nem veszik figyelembe hogy a gép szarul fordít még mindig, pedig volt idő egy jó fordító kifejlesztésére, nem sikerült. Nem is fog mert a szövegkörnyezetet soha nem fogja felismerni. Az meg hogy a bölcsészek nem keresnek jól az nem abból fakad hogy hülyék hanem csak nem becsülnek meg minket. Nyugaton ugyanannyit keresünk. Nélkülünk az emberiség tudásának jó része elveszne. Mert a bölcsészet nem büfé szak, bárki bármit mond. Én elismerem hogy vannak nagyon jó és nem bunkó szakmunkások de ez már ki akart jönni belőlem egy ideje. Jó lenne ha nem néznének le minket. Tudom, most azt fogják a fejemhez vágni hogy én nézem le őket de NEM ÉRDEKEL!

ápr. 21. 17:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Hm. Én szakmunkás vagyok. Nyomdai fényképész, tördelő, kiadványszerkesztő, grafikus.

Én nem nézlek le azért, mert ilyen okos vagy.

De Jézus életéről sem szeretnék veled beszélgetni.

ápr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%
Én nem tudom hova tenni a bölcsészeket. Hasznos idióták, ha szabad így fogalmaznom. Ha az egzisztenciális perspektívákról van szó, akkor szóba sem kerül a bölcsészet (utolsó éves mérnökhallgató vagyok). Ellenben kedvelője vagyok sok más dolognak is. Például filozófia, irodalom, művészetek. Én nem ab ovo nézem le a bölcsész szakosokat, hiszen az általánosítás lenne, de nagyon nem mindegy, hogy valaki hobbiból jár ilyen szakra, vagy azért, mert 18 évesen nem tud mást kezdeni magával. Ezért nevezik büfészaknak. És akár tetszik, akár nem, aki 18 évesen beesik egy ilyen szakra és elvégzi, az csinálja a legjobb sajtburgereket a mekiben, mert ennyiből másképp nem tud megélni. Az ilyen szakokat legfeljebb az elme pallérozására találnám hasznosnak.
ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

A büfészak nagyságrendekkel a szakmunka alatt van. Még az operátor alatt is van, mivel semmi hasznot nem termel, csak a politika miatt létezik. Plusz még nagyképű is, és felsőbbrendűségi érzete van, a semmire.


Érdemes lenne átképezni magad, mert ezzel még a mekibe se vesznek fel, max. politikus állat lehetsz.

ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
Érdemes lenne a természettudományokban is képezni magad, hogy meglásd, hogy pl. az energiamegmaradás törvénye kizárja a világtörténelem összes vallásának létjogosultságát.
ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
#3 Úgy gondolom, nem láttál még egyetemet közelről, talán még gimnáziumot sem, munkahelyet végképp nem, és ez súlyosan beszűkült látásmód gyermeteg részedről. Biztosan elmúltál már 16 éves? Fogalmad sincs az alapműveltségről. "Semmi hasznot nem termel" lol. Ez a sötétség netovábbja.
ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
55%

A napokban olvastam itt egy kérdést. Azon síránkozott a kérdező - egy állattenyésztő telepen dolgozó trágyalapátoló -, hogy a vezetőség milyen nagyra van magával, miközben a munkát valójában az egyszerű segédmunkás végzi. A válaszolók aztán felvilágosították, hogy mindenkire szükség van a rendszer működtetéséhez.

Nem akarlak megbántani, de ez a lapátos ember ugrott be most rólad. A frusztrációd feloldásának több módja is van:

- ne kattogj ilyesmin, elég ha el tudod helyezni térben és időben Jézus Krisztust, ennyi a te dolgod, elhelyezed, készen vagy, pihenhetsz

- kölcsönösen nézzétek le egymást a melós réteggel, így beáll az univerzum egyensúlya, nincs több teendő

- ráérő idődben tanulj ki egy kétkezi munkát igénylő szakmát, Hamvas Béla sem halt bele a kertész és raktáros életbe, te sem fogsz. Aztán a szakik orra alá dörgölheted az új kompetenciádat ha kell.

ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
43%

Te azt gondolod, hogy téged a "szakik" lenéznek, mert okos vagy. Szerintem inkább az lehet a helyzet, hogy ezeket a szakikat még a létezésed is teljesen hidegen hagyja, csak mivel te - mint a kommentjeidből is látszik - elárasztod őket bibliai idézetekkel, valahogyan le akarnak rázni téged.

Tudod, én nem vagyok "szaki", sőt, humán területről van a diplomám is, és pontosan tudom, mikor uralkodott Szent István, de bibliai idézetekről én sem akarnék veled beszélgetni. Sőt, ha nem vagy hajlandó ezt megérteni, és csak nyomulsz a szent szövegeddel, én is lehülyézlek.

ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
Elhiszem, hogy rossz érzés. Az én munkám is a történelemhez kapcsolható, de amit te itt leprodukálsz az színtiszta hisztéria ami méltatlan egy olyan embertől mint amilyen te vagy.
ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

"- ráérő idődben tanulj ki egy kétkezi munkát igénylő szakmát, Hamvas Béla sem halt bele a kertész és raktáros életbe, te sem fogsz. Aztán a szakik orra alá dörgölheted az új kompetenciádat ha kell."


Az nem jó nekik. Akkor is mocskos diplomás marad, ha utána elvégez egy szakmát és abban dolgozik. Itt is volt már olyan aki kifejtette, hogy lenézi a diplomást mert kétkezi munkához volt kedve, és kevesebbet keres mint ő a nagy lángész szakmunkás, mert ugye a világ legnagyobb sikere sokat keresni.

ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%

Ha intelligens lennél,akkor nem itt hisztiznél, hanem elengednéd a kritikákat.

Üdv egy szakmunkás. :)

ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!