Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkók a szakik?

Miért ilyen bunkók a szakik?

Figyelt kérdés
Most én is bunkó leszek mert már nagyon idegesítenek az engem lenéző szakik. Történelem, Teológia, illetve Germanisztika szakos bölcsész vagyok, szakterületem a vallástörténet ennek ellenére gyakran megkapom hogy hülye vagyok. Ráadásul olyan szakmunkásoktól akik térben és időben képtelenek elhelyezni Jézus Krisztust. Szerintem ez nevetséges és szánalmas próbálkozás a bölcsészek lejáratására. Azt szokták mondani hogy egy villanykörtét nem tudnak a bölcsészek helyre rakni. Ebben van igazság de szerintem cikibb ha egy beszélgetés alkalmával kiderül hogy nem tudja valaki mikor uralkodott Szent István király. A másik meg az hogy a nyelvtudást is fikázzák ami roppantúl idegesít engem. Hívatkozhatnak arra hogy az AI fog fordítani a jövőben csak azt nem veszik figyelembe hogy a gép szarul fordít még mindig, pedig volt idő egy jó fordító kifejlesztésére, nem sikerült. Nem is fog mert a szövegkörnyezetet soha nem fogja felismerni. Az meg hogy a bölcsészek nem keresnek jól az nem abból fakad hogy hülyék hanem csak nem becsülnek meg minket. Nyugaton ugyanannyit keresünk. Nélkülünk az emberiség tudásának jó része elveszne. Mert a bölcsészet nem büfé szak, bárki bármit mond. Én elismerem hogy vannak nagyon jó és nem bunkó szakmunkások de ez már ki akart jönni belőlem egy ideje. Jó lenne ha nem néznének le minket. Tudom, most azt fogják a fejemhez vágni hogy én nézem le őket de NEM ÉRDEKEL!

ápr. 21. 17:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%
Na, már törölték is a kérdező kommentjeit, amikre reagáltam...
ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
10 Ja persze nyugodtan lehet kritizálni jogtalanul mi? A nagy francokat. Értelmes ember néha szót emel a sötétség ellen, vagy legalább hogy mások ne érezzék magukat egyedül akiket szintén így kezelnek. Nem kell bekussolni csak mert te kimondod a varázsszót hogy elengedés. Az nem erre való.
ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%

10-es vagyok.

Én nem tehetek róla hogy kisebbségi komplexusa van, mert lenézik. :)

ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Metionin ***** válasza:
73%
Honnan tudják a szakik, hogy mit tanultál és te honnan tudod, hogy a szaki milyen művelt? Nekem van bölcsészettudományi (nyelvész) és természettudományi (biológia) diplomám is de még soha egyetlen szaki sem nézett le. Bár nem is akartam egyikkel sem Jézusról beszélgetni.
ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy egyes válaszokból is látszik, az átlag magyar nem túl eszes vagy tájékozott, de legalább rohadt magabiztos, ez mondjuk látszik is az ország helyzetén.

bölcsész diplomával dolgozom mérnökök között, ők meg arról vannak meggyőződve, hogy mindenhez mindenkinél jobban értenek. Rajtuk kívül mindenki hülye. az sem zavarja őket, h megmukkanni nem tudnak idegen nyelven. Sőt van olyan mérnök kolléganőm, aki a szűk szakterülétn kívül semmihez nem tud hozzászólni.


Akkor mit vársz egy szakitól? Tele van az ország olyan emberrel, akik burokban élnek: nem tájékozódnak, nem beszélnek idegen nyelvet, így nem beszélnek külföldiekkel, nem tudnak külföldi oldalakat olvasni és az agyhalott családtagjaik/kollégáik között okosnak számítanak, ezért elhiszik magukról, mekkora géniuszok.

Egyszerűen a magyarok többsége borzasztóan túlbecsüli a saját képességeit és egyáltalán nincs tisztában a korlátaival. Az átlag magyar a löttyedt/kövér mindenhez is értő okostojás.

Egyébként hozzánk egy nyomtatógép-szerelő jár. Egyszerű, mint a szög, de nem fél megosztani véleményét a migránsokról vagy szidni a liberálisokat.


A nyelvtudásról.

Szerintem rohadt szánalmas, h mikor elmegyek mondjuk szüleimmel szervezett utazásra, a buszon jó, ha 1-2 ember tud normálisan angolul, a többiek mutogatnak. Vagy h most az ázsiaik a környékünkön mit szenvednek, hogy találjanak vkit boltban/piacon, aki tud válaszolni nekik angolul.

ápr. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hívő de 4-esnek nagyon gyenge az érve. Világi ezközökkel nem e-világi dolgokat viszgálni lehetetlen és felesleges. A német irodalom nagy klasszikusa Friedrich Nietzsche sokkal jobban felépített és alaposabb érvekkel alátámasztott kritikát fogalmazott meg az egyházzal és a vallással szembe. És a Francia felvilágosodás filozófusairól inkább nem is beszélek.
ápr. 22. 06:31
 17/25 anonim ***** válasza:
29%
Egy kissebbségikomlexusos bölcsész 😅 Még soha nem merült fel beszélgetésben, hogy mikor uralkodott Szt. István. Amúgy ezt a dátum náciskodást se értem. Kit érdekel, hogy napra pontosan ki mikor uralkodott, élt, stb. Nem a tettei a fontosabbak? Elég volna egy sacc/kb, meg hogy ki ki után következett.
ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
43%

8-as vagyok.



Nagyon teátrális a hozzá állásod az egészhez. Azért mert történelemmel foglalkozol és olyan tudás illetve képesítés van a birtokodban ami sokaknak nincs még nem jelenti azt, hogy felvágj vele, számom kérd mindenkitől azt amivel te tisztában vagy. Tök jó, hogy te ilyen okos vagy, de ki kérdezett, ki kíváncsi rá? Én mielőtt történelem szakra mentem volna cukrászként végeztem és biztos vagyok benne, hogy tudnák olyanokat kérdezni amiről fingod nem lenne, ahogy minden másik szaki ember is tőled. Szerintem te az az ember vagy aki úgy gondolja, hogy majd mindenki ő hozzá fog igazodni és utána meglepődik, hogy miért ilyenek az emberek. Én sem szívesen beszélgetnék veled ilyen témákról hétköznapi helyzetekben például egy kocsmában amikor a haverokkal ülünk ott. Másrészt ateista vagyok szóval ebben sem én leszek a te embered, hiába érdekelnek más nemzetek kultúrája vagy a vallása. Egy rossz ripacs vagy.

ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
21%

Egyszerűen buta, kisebbségi komplexusa van a kérdezőnek.

Én szakmunkásként, merem állítani,hogy ezerszer többet tudok nála, mert a szabadidőmben kutatom a tudományos területeket.

De jól keresek, minek nekem diploma?

Semmi értelme nem lenne.

ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Olyan inget nem veszek magamra ami nem az enyém. Aki szerint csak az munka amit a két kezeddel csinálsz az téved. Ha nem lennének diplomás emberek a világ tudásának nagyobbik része elveszett volna. Ez az igazság. Ha nem tetszik akkor is ez van.
ápr. 22. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!