Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyszer tudom, hogy mi a...

Ha egyszer tudom, hogy mi a probléma velem, miért vagyok annyira lusta és miért félek annyira, hogy tegyek ellene? Mit kellene rendbe tennem magamon, hogy ne csak vegetáljak?

Figyelt kérdés

Én beszari ember vagyok, kisgyerek. Félek felelősséget vállalni, nem merem kimondani, ha probléma van, inkább magamba fojtom érzéseimet. Mindennek tetejében lusta vagyok tenni ez ellen, félek is. Félek ismerkedni, soha nem volt barátnőm éppen ezért, és nem is érzem rá magam késznek. Változtatni pedig nem változtatok, vegetálok tovább, és elnézem, ahogy rombolom magam. Szeretnék nem ilyen lenni, de megtorpanok, ha már tenni is kellene érte valamit. Nem tudom pontosan, miért. Szerintem azért, mert félek az új dolgoktól, a változástól. De hogy ennek hol vannak a gyökerei, azt nem tudom. Vagyis érzem, és úgy érzem, a szüleimhez köthető. Sosem kellett nagy kérdésekben saját döntéseket hoznom, sokszor volt az, hogy tettem, amit ők mondtak, mint valami robot. És ez valahogy ennyire elburjánzott bennem. Mikor például egyetemet és szakot kellett volna választanom, ott is inkább mások döntöttek helyettem. Két lehetőség közül kellett választanom, és igazából azt is a volt osztályfőnökömnek köszönhettem. Gyakran csak mint egy hajós, sodródtam az árral, de szeretném végre kézbe venni az evezőt.


Külsőleg és belsőleg is rendbe kellene szednem magamat. Sajnos rengeteg dologgal úgy vagyok, hogy az utolsó pillanatra hagyom azokat, így gyakran függtem és függök a szerencsétől is. Fogynom is kellene, és akárhányszor próbáltam meg, kudarcba fulladt. Ezt is inkább tehernek éreztem, és nem leltem meg benne az örömöt, amit persze idővel fel is adtam.


Miért ilyen nehéz, és hogyan vegyem rá magam, hogy fejest ugorjak a változtatásba? Tudom, hogy ez így nem mehet tovább, boldogtalan, kiegyensúlyozatlan vagyok, és semmit sem ér így az életem.


21/F



2014. dec. 27. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tancsáolnám gyorsan menj pszihológushoz, de gyanitom úgy se mennél el. Ezért inkább otthon kérj meg valakit vigyen el, mert egyedül nem fog menni.
2014. dec. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt fejben kell eldönteni! Ha ott nem döntöd el akkor esélytelen a dolog! Mert ha ott nem ösztökéled magad akkor soha nem fog változni semmi! Órákig írhatnák ide de ha te magad nem akarod akkor semmi nem fog változni! Ja és tenni kell érte méghozzá nem is keveset! Mindig csak apró lépésekben haladj és értékeld azokat pozitívan!

Íme egy motiváló előadó ami nekem sok erőt adott! A szöveget figyeld!

https://www.youtube.com/watch?v=LLdLs4lZ03A

https://www.youtube.com/watch?v=pqxC05erY9w

2014. dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést.. Nem akarom belátni, de ahogy olvastam a szöveget rá kellett jönnöm, hogy én is ilyen vagyok.

Csak 2 évvel fiatalabb

2015. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2017. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!