Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha egy hozzád közel (közelebb) álló, pl. családtaggal, rokonnal kapcsolatban, akivel gyakran találkoztok egyébként, úgy éreznéd, hogy egyszerűen nem egy nyelvet beszéltek, nem beszélgettek, hanem elbeszéltek egymás mellett, hogy sem ő nem ért meg téged, sem pedig Te őt.


Mit lehet ilyenkor tenni? Azon kívül, hogy lehetőleg olyan ritkán találkoztok, ahogy csak tudtok, hogy a súrlódásokat, vitákat elkerüljétek.


Lenne még egy kérdésem, ami akár ehhez is köthető, de nem feltétlen (talán ez is megítélés kérdése): valóban igaz volna-e hogy akik nagyon nem jönnek ki egymással, folyton csatáznak, az azért van, mert az ilyen emberek valahol nagyon is hasonlítanak egymásra, csak nem akarják ezt bevallani?


Velem ugyanis volt már olyan, hogy úgy éreztem XYZ-vel kapcsolatban, hogy hülyét kapok a viselkedésétől, erre valaki azt mondta, hogy azért, mert XYZ olyan, mint én. Olyan a viselkedése, úgy reagál dolgokra..stb és hasonló hasonlóra nem mindig megértéssel,pozitív rácsodálkozással reagál, hanem van, hogy ellenségesen viszonyul hozzá (pl. lehet, hogy utálok valamit magamban, és mivel ezt látom a másikban is, kivetítem rá..szóval hasonlókra gondolok).



2016. szept. 7. 13:53
 1/4 anonim válasza:
Hát ebben a hasonló emberekkel nem jövünk ki dologban lehet valami. Én pl. szeretem megmondani mindenkinek a "tutit" de nyilván ha a másik ember nem befogadó lenne erre, hanem ugyanolyan megmondóember hasonlóan határozott véleménnyel akkor végtelenségig vitatkozhatnánk mert egyikünk sem engedne a tizenegyből.. :) Szóval ez is lehet. Szerintem erre nincs más megoldás mint valóban keveset találkozni az illetővel, vagy eltűrni amiket mond még akkor is a nehezünkre esik, hisz megváltozni a másik kedvéért egyikőtök sem fog - és ez nem is baj!
2016. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet..csak bennem ilyenkor valami olyasmi érzés motoszkál, hogy nem kellene tévedésben(?) hagyni az illetőt...és persze ilyenkor lehet, ő ugyanezt gondolja rólam. Valóban néha (gyakran?) a "ne szólj szám, nem fáj fejem?" volna a jó lépés? És meg kellene tanulni elengedni azt, hogy mindenáron ki akarjuk javítani hibás (?) meglátásában az illetőt?
2016. szept. 7. 14:45
 3/4 anonim válasza:
Szerintem igen. Vannak olyan emberek akiket teljességgel lehetetlen meggyőzni bármiről is, ilyenkor szerintem a legjobb rájuk hagyni az egészet. A legtöbb ember nem szeret szembesülni a tévedéseivel (ez a kor előre haladtával egyre csak erősödik), így a butaságokhoz a legvégsőkig foggal-körömmel ragaszkodnak, ez pedig rengeteg indulatot tud szülni. Én ha ilyen helyzetbe kerülök szótlanul türelmesen és odafigyelve végighallgatom az illetőt, utána általában azt mondom "hát igen.." és gyorsan egy másik közömbös témára terelem a szót, pl.: hogy hogyan fűszerezi a rántott húst. :)) Persze az embert frusztrálja , hogy nem mondhatja ki amit gondol, de alkalom szerűen ki lehet bírni.(Úgyis vannak mások akikkel jókat lehet beszélgetni)
2016. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Még az jutott eszembe erről, hogy ha mindenféleképpen meg akarod győzni az igazadról (mert mondjuk ön és közveszélyes a butaság amit a másik gondol, és fontos lenne hogy ugyanarra a véleményre jusson mint te) , akkor érdemes pozitív megerősítéssel, lépésről lépésre manipulálva meggyőzni őt a dolgokról, úgy hogy fel se tűnjön neki hogy a beszélgetés elején még teljesen mást gondolt :) (Így végig abban a hitben lesz, hogy neki igaza volt, "okos" volt,nem tévedett, de a végeredmény mégis neked lesz kedvező) Viszont ez ez már "művészet" :)) Dale Carnegie - Sikerkalauz című könyvét ajánlom neked ebben a témában, nagyon szuper tényleg!
2016. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!