Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha én nem érzek...

Miért baj az, ha én nem érzek semmit magyarország iránt és nem vagyok "hazafi"?

Figyelt kérdés

Sosem értettem azokat akik bármelyik ország iránt képesek bármilyen érzelmeket táplálni, vagy mondjuk egy ember iránt csak a származása miatt szimpátiát... De tényleg nem értem.


Mesélnétek nekem kicsit erről az érzésről és/vagy esetleges okairól!



2017. jan. 19. 22:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
27%
Aki olyan érzéketlen mint te, nem lehet elmagyarázni mit érez a másik, aki szereti a hazáját. Olyan, mintha a vaknak magyaráznám, milyen a piros...
2017. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Alapvetően nagyon érzelmes vagyok (személyek iránt) és empatikus is.

Akár magyar történelmi személyekkel is nagyon tudok szimpatizálni, de nem tudok párhuzamot vonni a személyiségük, tetteik és származásuk között.

Valamint magyar sportolók kollektív sikereiket sem tudom úgy felfogni pl. hogy az magyar siker, hanem az adott emberek sikerének titulálom.

Meg ilyenek.

És egyszerűen kozmopolita vagyok. Én tényleg nem értem ez miért baj, elég sokan megszólnak érte.

2017. jan. 19. 23:17
 3/35 anonim ***** válasza:
38%
Ha a Magyar hadsereg, a szolgálatot befejezőket 35 éves kortól a minimálbér négyszeresének megfelelő nettó nyugdíjjal, plusz egy öröklakással támogatná, egyből óriási hazafi lennél te is! Meg még jópár ezren itt szerintem...
2017. jan. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
22%
Talán, ha magyar lennél, éreznél valamit. És ha már itt tatunk, az ország nevét (minden országét) nagy kezdőbetűvel kell írni: Magyarország. Ezt mindenki tudja, akinek van egy csepp műveltsége.
2017. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Nem lennék. :) bár ebben közrejátszhat, hogy kb. ennyi a keresetem így huszonévesen. Persze szvsz, ha így gondolkodnék nem lenne.


Ez az egyik kedvencem amikor abból, hogy nem vagyok hazafi az jön, hogy haszonleső vagyok

2017. jan. 19. 23:32
 6/35 A kérdező kommentje:
Miért is ne lennék magyar?
2017. jan. 19. 23:33
 7/35 anonim ***** válasza:
27%
Annyira azért gyűlöld az országot, hogy kisbetűvel írd le a nevét!
2017. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem gyűlölöm, de nem is szeretem. A kisbetűvel nem ártok senkinek. Egy országnak nincs jelentősége, legalábbis a szememben. Ezért a kérdés is. Egy ország nem egy személy, még csak nem is egy eszme.
2017. jan. 19. 23:56
 9/35 A kérdező kommentje:

Én nem gyűlölöm Őket!

Komolyan ez olyan mint valami elveteműlt vallási szekte.

Ha nem veletek vagyok akkor ellenetek?!

2017. jan. 20. 00:03
 10/35 anonim ***** válasza:
47%

Röhejes vagy.

Egy ország nevét nagybetűvel kell írni!

két ember írja le kisbetűvel:

1. buta

2. hazagyűlölő

2017. jan. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!