Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A dübörögve járkáló ember...

A dübörögve járkáló ember fülét miért nem zavarja a dolog?

Figyelt kérdés

Van az az embertípus aki ha járkál a lakásban minden léptét hallani, mert a sarkával bassza a földet és dübörög tőle az összes fal. Egy ilyen faszparaszt költözött be fölénk és kurvára idegesítő. Már összefogtunk ellene a szomszédokkal (többek között az éjjeli pakolászás miatt is), úgyhogy szerencsére már nem sokáig lesz itt.


De ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy az ilyen ember fülét miért nem zavarja a dolog? Én ha nagy erőkkel nekiindulok és véletlen lebaszom a sarkam, a saját dübörgésem is zavar, ezért odafigyelek, hogy ne közlekedjek úgy, mint egy tank. Ennyire hülye valaki vagy egyszerűen nem érdekli a dolog?



2020. dec. 6. 15:35
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Jogi úton kell kiszopatni ezeket, kimódoltan, intelligensen. Az ilyesmivel szemben a leginkább tehetetlenek. Semmi olyat nem szabad csinálni, ami támadási felületet ad (pl szarral kenegetni az ajtaját). persze, ha megvannak a kapcsolatok, akkor más kérdés, ezesetben szabad préda.
2020. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Nem szabad lesüllyedni a szintjükre, ahogy az előttem válaszoló írta, jogi úton kell rendezni. Ez nem állapot, hogy társasházban/panelban valaki ennyire nem figyel másokra. Nem "csend mánia", hanem normális, kultúrált egymásra figyelés. A panelnak ez az átka, ha mindenki más normálisan tud élni, akkor annak kell elköltözni a fentebb említett családi házba, aki nem bír ember módjára élni és viselkedni. Nem attól lesz valaki macsó, hogy direkt a szomszédok nyugalmát zavarja meg, nem tudom az ilyen emberek milyen komplexussal élnek, viszont nem normális ebben örömet lelni. Ha a többi szomszéd csinálna ilyeneket, pl fúrna esténként, amikor a bunkó aludna, akkor meg hirtelen milyen jó is lenne a csend.
2020. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
"nem normális ebben örömet lelni." igen
2020. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

1000 éve laktam panelben, nekünk is szólt az alattunk lakó hogy lovakat tartunk a lakásban, vagy elefántokat. Akkor tanultam meg trappolás helyett lábujjhelyen járni. Nem akartam zavarni senkit. Annyira megszoktam, hogy azóta is halkan járok.

Amikor utána a párommal családi házba költöztünk össze, akkor rendszeresen az ijedtséget hoztam rá, mert mindig váratlanul, nesz nélkül bukkantam fel, soha nem hallotta, hogy jövök.


Nem mindenki ilyen sajnos. Van, aki ha szólsz tagadja, másra fogja, vagy még jobban fog trappolni a lábaival. Utána jönnek ide kiírni a panaszos kérdést, hogy a szomszéd feldörömböl. Dörömböl, mert mást eszköze már nincs.

2021. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!