Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mostanában nagyon egyhangúnak,...

Mostanában nagyon egyhangúnak, üresnek érzem a napjaimat, iskola után meg gyakran haza sincs kedvem jönni. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Magányos, kiközösített fiatal vagyok, barátaim nincsenek, nem foglalkozik velem szinte senki.

Így az életem az iskolából, itthon az internetből, tanulásból, unalomból áll.

Nem történik semmi jó, a hobbim az időjárás figyelése, fényképezés, mostanában az se valami nagy szám, unalmas.

Az életemet totál üresnek, és kilátástalannak érzem. Egyre kevesebb a kedvem hozzá, és még örülök ha nem vagyok itthon, mert itthon mégjobban felerősödik ez az érzés.

Mit lehetne tenni ez ellen?


2014. jan. 29. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
10 napja írtam privit neked , három részletben, arra nem reagáltál még, pedig szívesen várom. :)
2014. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt valamit nem értek. Kísértetiesen hasonlítanak az érdeklődési köreid és a problémáid olyasvalakiére, akivel egy ideje levelezek. Nem baj, csak nem értem. :))


Ettől függetlenül a prividre, amit küldtél most, szívesen visszaírok mindjárt. :)

2014. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemed? Korod?
2014. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
közben leesett nekem, hogy nem a kedves kérdező privizett rám. :)) Bocsi. :)) Megzavart engem, hogy a privijében be lett idézve ez a kérdés.
2014. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Isten hiányzik az életedből. Meg kell ismerned Őt. Nélküle senki sem élhet teljes életet, ugyanis Ő az Élet szerzője. Mindenki általa lett. És aki megtagadja magától Istent, az önmagát tagadja meg. Senki sem élhet öntagadásban boldog életet.


Olvasd a Bibliát, kezdd rögtön az Újszövetséggel. Érdeklődj Isten dolgai felől, kérdezősködj, kutass, elmélkedj, próbáld meg kívülről szemlélni az egész világot. Ha elég elszántan keresed Őt, biztosan megtalálod. Ne feledd, Ő szeret téged, úgy mint minden embert, és azt akarja, hogy visszatérj hozzá.

2014. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző, úgy beszélsz, MINTHA KIZÁRÓLAG RAJTAD KÍVÜL, KÖRÜLÖTTED LENNE valamiféle teljes egység.


Ha a teljességet keresed, akkor, javaslom, mind több formában vizsgáld, pl a matematikai fraktálok vizsgálatán át - ugyanis minden létező dolog összefügg egymással, még pedig fraktális szerkezetben- ez csak egy verzió a mindenség megközelítésére a sok fajta közül, de ez pl egy hasznos megközelítési, szemléletes mód.


MIÉRT NE LENNE MINDEN EGYMÁSBAN, ÉS FÜGGENE ÖSSZE EGYMÁSSAL?? Gondolkodál már ezen, vagy csak bemagolod a külső, illuzorikus világban található infókat (pl Bilbia, tudományos könyvek stb) , és nem gondolkodsz önállóan, függetlenül IS emellett??


A keresztények vakságát sejteti, hogy valamiféle teljességet mint valami tőlük elszakadt dolgot hisznek, amihez lehet csatlakozni, de mintha nem lennél vele azonos, vagy lenen azonos bármi tárgy és bármi élőlény és forma és üresség avval...


Ráadásul mindezt hit útján közelítik meg, ami infantilis dolog. simán meg lehet szervezni féligazságokkal teli torz infókat nagy szabású tervvé - és meg is tettét mindig is ,a hatalom emberei: a mindenkori pápaság, a szabadkőművesek felfajzott, hatalom mániás oldalágai ,stb. Nem véletlen íratta át a pápaság annyiszor önkényesen a Bibliát, és tiltatott be fontos részeket és nevezte apokrif-nek... Mivel hatalmi érdekeik úgy kívánták.


Ettől még akad igazság a Bibliában is, csak hámozd ki a sokszor és hatalmi érdekből részben meghamisított írásból...


Nem lenne célravezetőbb szellemi lustaságot mellőzve -mivel te csak magolsz és rámagyarázol arra, amit másoktól tanultál, ezek szerint, ami egy kényelmi megoldás- végre felelősségteljesen, felnőtt módjára önállóan is végiggondolni a dolgokat, és nem alárendelve gondolkodásmódodat a külvilág presztízs írásainak, hanem felnőtt módjára felülbírálni, TÖBB SZEMPONTBÓL megvizsgálni a kérdéseket és nem rámagyarázni, PUSZTÁN ÉRZELMI OKOKBÓL, vagy netán érdekeidből kifolyólag??


És NEM ellenkezésre buzdítalak, hanem pártatlan gondolkodásmódra - ez lenne felnőtthöz méltó hozzáállás! Persze bátorság kell hozzá... na és? Gyerek akarsz maradni??


Engem nem érdekel a presztízs, felőlem a pápa is lehetsz, sőt, annál inkább indokolná a természet ellenes gondolkodásmódodat. De ha csak egy naív pap vagy, avagy egy hívő, akkor meg az előző gondolatmenetem mutatja természetellenes, infantilis gondolkodásmódod.


Segítségből mondom, h végre kimozzdítsalak a szellemi tunyaságból és infantilizmusodból. Ugyanis létezik teljesség, igen, hívhatod lecsónak is, vagy blablának, nem a presztízs a léyneg, hogyan hívod. Na de mégis mi indokolnék, ogy az egy tőlünk elválasztott külön valami?? Eleve mi mindannyian is összeérünk fraktálisan egy pontban! Vagy magyarázhatjuk fraktálok nélkül is, tök mindegy, akár saját szavakkal és megközelítésekkel, annál hasznosabb és annál inkább utal arra, hogy ÉRTI IS az ember, miről van szól nem csak bemagolta és nem csak hiszi...!

A fraktálokat csak azért kevertem bele, hogy valamiféle, egyfajta újabb, más létező, simert szempontot is felvessek, de még inkább javaslom az önálló megközelítási módot, önálló, függetle, pártatlan gondolkodásmódot mindenkinek, számodra is, ha érteni is akarod, ami benyelsz mint külvilági infó.


A Biblia egy külvilági infó, és te azt véled, hogy nem világi ember vagy alapjában... Egyébként a tudomány alapvetően épp ilyen hibás megközelítésű, mint a vallások szemellenzőssége, csak részletkérdésekben különbözik attól. Mégse haszontalan tanulni akár a Bilbiából, akár a buddhista iratokból, akár a tudományokból.


...csak legyen résen az ember, semmit ne vegyen készpénznek, amit a külvilágból szerez mint infó, pl olvas valamiben. Inspirative nem rossz dolog olvasgatni, de ha erre helyezed a hangsúlyt, az önálló gondolkodásmódod helyett, akkor meg fogsz tévedni, és ha véletlen bele is trafálsz valami ismeretbe, a bizonytalanság homálya miatt nem jutsz lényegesen előbbre, kedves keresztény illető.

2014. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hjajj, kedves előttem szóló. Éppen a pártatlan gondolkodás tett kereszténnyé engem. Miután a tudomány rávezetett, hogy muszáj léteznie egy egyetemes intelligenciának, utána kutatni kezdtem. Megismertem többek között azt a filozófiát is, amit te képviselsz, azonban ez nagyon hiányos és félrevezető. Sok dolgot sorol fel, amit maga a kereszténység is sejtet, de nagyon messze áll az igazságtól. A lényeg, hogy rengeteget gondolkodtam (minek te a hiányát feltételezted), és rájöttem, hogy olyan, én úgy lézetik az Isten, ahogy kereszténység tanítja. Túlságosan komplex ami lejátszódott bennem ahhoz, hogy most itt leírjam neked, így nem is próbálkozok vele, csak arra szeretnélek kérni, hogy nem légy túl makacs és büszke ahhoz, hogy megkérdőjelezd azt, amit most igaznak hiszel.
2014. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod valójában terólad szól. Segítőleg jelzem.
2014. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!