Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy barátom teljesen bekattant...

Egy barátom teljesen bekattant. Most mi van vele?

Figyelt kérdés

Az egészet leírom.


Két hete kezdődött, mikor nyugtatóra ivott állítólag "véletlenül" mert elfelejtette, nem tudom. A lényeg hogy remegett, hányt, minden baja volt, de két nap múlva semmi sem emlékeztetett erre. Az ivászat után három napra abbahagyta a bogyók szedését (0.5 frontin) és áttért a velarianára. Én nem tudom hogy azóta mi van vele, de teljesen be van csavarodva. Telefont soha nem veszi fel, facebookon, skypen, sehol sem elérhető, állítólag alszik. Reggelente totál kiborulva, hullaként esik be az ajtón. Látszik hogy a karikák múlnak a szemei alatt (szó szerint feketék voltak) tehát én elhiszem neki hogy rengeteget alszik (legalább 16 órát naponta, tehát kb csak ezt cisnálja) de aggódom érte. Tegnap suliban óránként kapott röhögőgörcsöt valami teljesen értelmetlen dolgon, de egyszer sírt is... A többi időt teljesen magába fordulva töltötte, csak nézett ki a fejéből és semmi más. Tényleg nem értem. Most akkor mit lehetne vele kezdeni?

Nem hirtelen tette le a bogyókat. A napi háromból napi kettő, majd egy lett. Kétnaponta csökkentette a dózist. Ezt mondta neki a doki.


Zölddel köszönöm meg a válaszokat!



2017. jan. 20. 08:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%

Előző: pszichológus semmit nem ír fel, meg nem is írhat fel, mert nincs orvosi képesítése, ő egy bölcsész.

Pszichológust vagy pszichoterapeutát kell keresni, mert nem gyógyszert kell szedni, hanem a valódi okot megkeresni és feltárni-megoldani.

2017. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%
0,5-ös frontin az semmi. Anno mikor nekem írta fel az orvos fáradékonyságra elkezdtem vele kísérletezgetni úgy, hogy minden nap 1-el többet vettem be. Amikor már 10 tablettánál jártam, sem éreztem semmit, úgyhogy inkább hagytam. Lehet csak placebót kaptam? :D
2017. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én is frontint kaptam először, mikor depressziós voltam, semmit nem ért azon kívül, hogy rettenetes fáradság tört rám folyton. A következő kontrollon mondtam is a dokinak, utána rivotrilt írt fel. Na az már volt valami. Nekem sokat segítettek a gyógyszerek, könnyebb volt így kilábalni a zavarokból, de ahhoz hogy ne csak egy egyszerű gyógyszerfüggő legyek hanem mankóként tudjak rá támaszkodni amikor szükséges ehhez nagy elhatározás kellett fejben, hogy én márpedig kilábalok a betegségből és javítok az életemen. És amikor összeszedtem magam, lazán váltam meg a gyógyszertől.
2017. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Készséggel elhiszem, hogy zavar, hogy tönkreteszi magát. Mindazonáltal szerintem törődj a magad dolgával.
2017. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!