Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol húznátok meg a határt,...

Hol húznátok meg a határt, hogy betegen bementek e dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha még náthával mentek, de ha egész nap hőemelkedésetek van akkor is mentek még, mert szükség van rátok.

2023. jún. 22. 14:56
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/266 anonim ***** válasza:
74%

Engem az zavar, ha otthon kell maradnom a semmiért, az viszont nem zavar, ha beteg vagyok.

Tehát nem fogok otthon maradni semmilyen betegséggel, hanem folytatni fogom a normális, megszokott életvitelemet.


"A csapat nyilvánvalóan simán bírja a munkát"


Bírja, de attól még a bent levőknek többet kell dolgozniuk, így az otthon maradás még velük szemben is kicseszés.

2023. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/266 anonim ***** válasza:
25%

81

A csapatot nem kell félteni. Elvégre ha kicseszés a távollét, akkor szabadságot sem kéne kivenni, hisz akkor is kiesel a munkából. Szóval ez szerintem nem túl erős érv. Meghát nem kell őket félteni, ügyes, talpraesett felnőtt emberek, csak nem esik nehezükre, hisz konkrétan mindenki vállalja, hogy ha a csapattársa távol van (akár betegség, akár szabadságolás miatt) akkor tudja tartani a frontot. Ha nem tudja, akkor alkalmatlan a munkára.


Azt értem, hogy nincs kedved változtatni a megszokot téleteden.

De.. nem inkább egy extra lehetőség arra, hogy inkább az életedre fókuszálj? Hisz nem a munkáért élünk, valójában a munka csak időt vesz el attól amire valójában időt akarunk fordítani.

Így ha az embernek nem kell bemennie dolgozni, pont, hogy arra tud időt fordítani amire szeretne. Nem?


Mondjuk nem mintha lázasan, vagy hasmenéssel annyira alkalmas lenne az ember nekiállni jobban a hobbijára, szeretett időtöltésére öszpontosítani.:D


Nekem abból amit írsz az jön le, hogy ha nem lenne munka, nem tudnál mit kezdeni magaddal.

2023. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/266 A kérdező kommentje:
Sok helyen nincs úgy kiszámolva a létszám, hogy bárki bármivel helyettesítsen, hanem ha szabi is van vagy tp kb omlik minden állandóan. Minálunk is így van
2023. jún. 23. 10:05
 84/266 anonim ***** válasza:
60%

#82.

Én meg úgy gondolom, hogy pont azok az emberek alkalmatlanok a munkára, akik minden kis semmiséggel otthon akarnak maradni.


"Így ha az embernek nem kell bemennie dolgozni, pont, hogy arra tud időt fordítani amire szeretne."


Én nem a négy fal között szeretnék megrohadni, kezdjük ott. Munkaidőn kívül például sportolni járok és olyan helyekre is megyek, ahol más emberek is vannak. Ha otthon maradásra lennék kényszerítve, akkor ezekre a dolgokra sem lenne lehetőségem.


Viszont egyre inkább látszik az is, hogy az otthon maradás erőltetése nem csak arról szól, hogy egyesek rettegnek a fertőző betegségektől, hiszen az itteni társaság még egy törött végtaggal is bezáratná a többi embert.

Ez már csak a mások kontrollálásáról és a rosszindulatról szól. Tényleg nagyon örülök annak, hogy az én környezetemben nincsenek ilyen emberek.

2023. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/266 anonim ***** válasza:
31%

84

Oké, de te elég sarkosan nézed a dolgot.

-Nincs arról szó, hogy minden semmiséggel otthonmaradjanak az emberek. Lázról, hasmenésről, a szervezetet jobban megviselő betegségekről van szó, nem szipogásról.

-Nincs szó arról, hogy ez rendszeres lenne egy ember életében. Persze, vannak nagyon rotty immunrendszerű emberek akik tényleg gyakran lesznek ténylg rosszul, de az általános az, hogy évente kb 5-7 napról van szó. Ez lássuk be, nagyjából semmi.

-Nincs arról sem szó, hogy bárkit is köteleznének a négy fal között való maradásra. Ha betegállománybna vagy, attól még kiülhetsz egy padra a parkba stb...


Ha beteg vagy, a sportolás nemigazán opció. Megnézem azt, aki 38+os lázzal nekiáll kardiózni:D Nem azért, mert nem szabad, mert joga van hozzá, csak épp a szervezete fog borzalmasan ellenállni.


Az a gond, hogy szerintem a "betegség" mint szót egész máshogy értelmezed, mint a legtöbben. Nem szipogásról meg enyhe köhécselésről van szó.

2023. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/266 anonim ***** válasza:
4%
83, az mondjuk szomorú, tekinetve, hogy nem törvény adta jog, hanem konkrétan tövrény adta kötelesség a munkáltató részéről, hogy biztosítson a munkavállalónak alsóhangon egy kerek hónapot a fizetett távollétre. És nyilván ezt egyben nem lehet kivenni, de attól még ez van. Ha erre egy munkáltató nem készül fel, az az ő sara, nem a munkavállalónak kell bocsánatot kérnie, amiért ilyenkor kitör a káosz.
2023. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/266 anonim ***** válasza:
62%

"Nincs arról sem szó, hogy bárkit is köteleznének a négy fal között való maradásra. Ha betegállománybna vagy, attól még kiülhetsz egy padra a parkba stb..."


A parkban is elkaphatják tőlem más emberek a betegséget, tehát ennyi erővel dolgozni is mehetek. Aki meg fél, hogy elkap tőlem valamit, az ne jöjjön a közelembe.


"Ha beteg vagy, a sportolás nemigazán opció."


Én mindig eljárok sportolni betegen is, mert engem nem zavar, ha beteg vagyok. Te magad is elismerted, hogy jogom van hozzá, tehát erről ennyit.


"Az a gond, hogy szerintem a "betegség" mint szót egész máshogy értelmezed, mint a legtöbben. Nem szipogásról meg enyhe köhécselésről van szó."


A legtöbb fertőző betegségnek pont a szipogás és a köhécselés a tünete.

2023. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/266 anonim ***** válasza:
26%
87, szerintem neked naggggyonnnagyon régen volt 38-38.5ös lázad. Annyira régen, hogy nem is emlékszel rá milyen.
2023. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/266 anonim ***** válasza:
62%

88.: Volt már 39 fokos lázam is és emlékszem is rá. Nem zavart különösebben és nem is lett tőle semmi bajom. Én nem dőlök ki gyakorlatilag a semmitől.


Arra viszont továbbra sem írt magyarázatot senki, hogy például egy törött végtag miatt mégis miért követelitek az otthon maradást.

2023. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/266 anonim ***** válasza:
25%

89, előbb mutass rá mégis ki követeli a törött végtag miatt az otthonmaradást.


Mi neked a valami amúgy? Csak mert 39es lázba 100 éve még meghaltak emberek, szóval biológiai értelemben ez az egyik véglete a szervezetnek. De akkor mi számít neked komoly dolognak?

2023. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!