Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol húznátok meg a határt,...

Hol húznátok meg a határt, hogy betegen bementek e dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha még náthával mentek, de ha egész nap hőemelkedésetek van akkor is mentek még, mert szükség van rátok.

2023. jún. 22. 14:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/266 anonim ***** válasza:
58%

Normális ember nem retteg semmilyen betegségtől.

Az meg már nem érdekel engem, hogy egyes helyeken normálisnak tekintik más emberek otthon maradásra kényszerítését, mert az én környezetemben szerencsére nincsenek ilyen emberek.

2023. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/266 anonim ***** válasza:
62%

#65

Nem ismerek ilyen jogszabályt. Csak azt, hogy részegen és bedrogozva nem mehetek be

2023. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/266 anonim ***** válasza:
43%
Szóval szerinted betegségek közül csak a nátha létezik, mint olyan és aki nem akar "fölösleges" beteg lenni, az retteg. Ez aztán logika a javából. Mennyire kell korlátoltnak lenni, hogy valaki ennyire csak végletekben legyen képes funkcionálni? Én nem rettegek a betegségektől, ahogy a környezetemben lévők sem, pusztán nincs kedvünk néhány felelőtlen, mások egészségével játszadozó önző egyed miatt otthon nyomni az ágyat, különböző fájdalmakat/kellemetlenségeket átélni, mert lehet ami betegséget te meg sem érzel, az a másikat ágyba dönti. Egy tüdőgyulladás mondjuk nem túl "vicces" és lehet elég komoly szövődménye is, tehát elképzelni sem tudom milyen alapon gondolod, hogy neked jogod van ilyen szinten bárki egészségével játszadozni.
2023. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/266 anonim ***** válasza:
36%
Ki beszélt itt jogszabályról? Ellenben a főnök hazaküldhet, hogy mondjuk ne fertőzd le a többi munkását is és ha normális, meg is teszi.
2023. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/266 anonim ***** válasza:
55%

"Szóval szerinted betegségek közül csak a nátha létezik"


Ezt nem tudom, hogy honnan gondolod, de nem is az én problémám.

Aki képes lenne más embereknek anyagi kárt okozni csak azért, hogy ő el ne kapjon valamit, az bizony retteg. Ez pedig nem normális dolog.

Szerencsére nincs olyan jogszabály, hogy betegen otthon kell maradni, így ez nem kötelező. Normális helyeken pedig nem is várják el ezt.

2023. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/266 anonim ***** válasza:
39%

Mivel nagyjából 20x lett leírva, hogy "náthával otthon maradni", holott messze nem csak nátha létezik a földön, mint betegség és nem is erről írtunk, de ez már valamiért nem megy át.

Te leragadtál az anyagi károdnál, miközben annyit nem tudsz felfogni, hogy nem a többi, egészséges kolléga okozza az állítólagos anyagi károd, hanem a törvényalkotó, mert értelemszerűen nem ad teljes fizetést olyan napokra, amikor nem dolgoztál, szóval hiába mutogatsz ujjal, semmiféle kárt nem okozunk neked. És nem, az nem rettegés, hanem egy egy teljesen természetes és alap reakció, hogy valaki ha már választhat, akkor nem akar megbetegedni, nem is értem ezt felnőtt embereknek miért kell magyarázni. Ritka önző, gusztustalan hozzáállás elvárni a másiktól, hogy mosolyogva viselje el a tőled elkapott betegséget és annak minden kellemetlenségét, esetleges szövődményeit, csak mert neked úgy felelne meg és mert neked néhány tízezren múlik az életed..

Az emberi egészség nem mérhető pénzben, mert milliószor fontosabb annál. Mindent elárul egy ember jelleméről az, hogy teljesen természetesnek gondolja, hogy az ő bevétele mindenki más egészségénél fontosabb. Ez kizárólag őt minősíti.

2023. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/266 anonim ***** válasza:
40%
Igaz, mert normális helyeken normális emberek dolgoznak, akiknek eszükbe nem jutna bemenni súlyosabb, fertőző betegségekkel a munkahelyre, hátha mindenki másnak is átadják a szarjukat. Normális hely pedig nem is tolerálja a hasonló magatartást.
2023. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/266 anonim ***** válasza:
27%
Már náthával is otthon maradok és onnan dolgozok.
2023. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/266 anonim ***** válasza:
43%
Gyerünk-gyerünk, nyomkodjátok idegbeteg módon a pirosakat mindenkire, aki nem megy be lefertőzni betegen a fél munkahelyét, hajrá, ki ne maradjon egy komment se. Szánalom, mint az oviban. :D
2023. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/266 anonim ***** válasza:
56%

#68.

Már leírtam, hogy ha más embereket otthon maradásra kényszerítenél, akkor ők miattad nem tudnának dolgozni, ezzel pedig anyagi kárt okoznál nekik. Ez pedig nagyon nagy önzőség lenne és egy szegény embernek súlyos problémákat is okozhatnál ezzel.

A betegségektől rettegni meg nem egészséges dolog. Én beadnám a felmondásomat egy olyan munkahelyen, ahonnan hazazavarják az embereket.

Többet viszont nem írok ide, mert nincs értelme.

Nagyon örülök annak, hogy mifelénk senkit nem akarnak mások otthon maradásra kényszeríteni.

2023. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!