Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol húznátok meg a határt,...

Hol húznátok meg a határt, hogy betegen bementek e dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha még náthával mentek, de ha egész nap hőemelkedésetek van akkor is mentek még, mert szükség van rátok.

2023. jún. 22. 14:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/266 Kitana. ***** válasza:
31%

Nem az van, hogy náthával csak fetrengeni bírok, hanem az, hogy évi 365 napból te kapsz 20-30 napot, amivel gazdálkodhatsz, akkor nyilván ki fogom használni az alkalmat, ha ehhez hozzácsaphatok még pár napot. Nem azért élek, hogy mintadolgozó legyek, nem azért van munkahelyem, hogy ott élje. ki magam. Volt olyan kollégám, aki büszkén mesélte, hogy ő SOHA nem volt tp-n, mert még amikor eltörte a lábát, másnaptól már ment dolgozni azonnal akkor is, hát, egészségére.

Én meg nem voltam még úgy tp-n, hogy az égvilágon semmi bajom nem lett volna, de ha érzek valami diszkomfortot az egészségi állapotom miatt, akkor nem megyek be, mert legálisan megtehetem. És ez nem évi 8 alkalom, max 2 :D

2023. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/266 anonim ***** válasza:
56%

"Majd maradok otthon, ha az, aki hazaküld, kifizeti a pénzt, amitől így elesek. 🤷‍♀️"


Jogos, habár én még úgy sem lennék hajlandó otthon maradni.

2023. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/266 anonim ***** válasza:
62%
Hát, lehet, hogy én sem, ha nem vagyok annyira rosszul, hogy átaludjam a napot. De pl egy hét betegszabi nekem majdnem nettó 50 000 ft kiesés. Azért nem mindegy.
2023. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/266 anonim ***** válasza:
44%

Jaaaa, a pénz.

Oké, ha valakinek megélhetési gondjai vannak, akkor értem miért ragaszkodik ennyire ahhoz, hogy tűzzel-vassal csakazértis dolgozzon.

Deee aki anyagi biztonságban él, annak az a napi 5-8ezer forint kiesés nem nagy ár egy kis nyugalomért cserébe.

2023. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/266 anonim ***** válasza:
36%

#34

Most ezt mire írod? Ki várja? Felőlem ott fosol ahol akarsz, bár a minap pl a metrón kellemetlen volt hogy össze volt szrva az ülés, szóval légyszi azért valami mosdót keress ilyenkor.

Egyszerűen csak nem értem hogy neked miért jó betegen kóricálni, de a te bajod. 😁

2023. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/266 anonim ***** válasza:
33%

Az, hogy normális ember nem szeretne néhány önző, bunkó miatt elkapni 1-1 betegséget és annak minden kellemetlen tüneteket elviselni olyan távol áll a hipochondriától, mint ide Kína. A hipochonder megszállottan keresi magán/magában az elváltozásokat, lehetséges betegségeket, holott nincs baja. Nagyon nem ugyanaz a kettő.

Azt pedig nem tudhatod, hogy milyen "kára" származik a másiknak a te göthöd miatt! Egy betegség sosem kellemes, van, aki rosszabbul is viseli, tehát ne jelents ki olyat, hogy neki aztán ebben semmi kára nincs meg semmi kellemetlenség nincs benne, mert ez így nem igaz. Arról pedig továbbra sem ő tehet, hogy a törvény úgy szól, hogy nem jár teljes fizetés betegség esetén. Menj panaszkodj a jogalkotónál.

Szerencsére a főnöknek van hozzá joga és normális helyen meg is teszi 1-1 indokolt esetben! Ha már a kedves kolléga van olyan tuskó, hogy simán lefertőzne mást, legalább a felettesnek van annyi esze, h ezt nem hagyja.

Nem a többi ember problémája, hogy némelyek annyira a létminimumomon élnek, hogy világ vége tragédiát csapnak abból, ha éves szinten néhány tízezer Ft-tal kevesebb fizut kapnak. Aztán, ha az ilyennek a gyereke (már ha van) lesz beteg, akkor mit csinál? Viszi magával dolgozni a beteg gyereket, nehogy GYÁP-ra kelljen vele menni..? Csak, mert oviban/suliban az ilyenre még jobban harapnak és lazán hazaküldik a beteg gyereket.

2023. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/266 anonim ***** válasza:
63%

"Azt pedig nem tudhatod, hogy milyen "kára" származik a másiknak a te göthöd miatt!"


Te pedig azt nem tudhatod, hogy a másik embernek milyen kára származik a pénzkiesés és az otthon maradás miatt.

Arról nem a többi ember tehet, ha valakinek még egy nátha elkapása is problémát okoz, ha viszont valakit otthon maradásra kényszerítenél, akkor az őt ért anyagi kár csak a te hibád lenne.


Szerencsére senkinek nincs joga a többi embert bezáratni a lakásába, így mindenki oda mehet betegen is, ahová csak akar.

Felőlem ti maradhattok otthon- habár nem értem, hogy mi a jó abban nektek-, de másokat nem kényszeríthettek semmire.

Egy olyan munkahelyen meg be is adnám a felmondásomat, ahonnan haza akarják zavarni az embert, ha köhög.

2023. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/266 anonim ***** válasza:
32%
Hu bakker, hálát adok az égnek, hogy nálunk nem ilyen tirpák, mindenkit leszarok típusú emberek dolgoznak, akik bejönnek minden fertőző szarjukkal és mindenki mást is megfertőznek maguk körül, mert addig látnak csak, hogy nekik aztán ne legye egyetlen forint kiesésük sem. Az már nem számít, hogy ezzel hány másik, normális embernek okoznak szintúgy anyagi kiesést, akiket tudatosan megfertőztek és akik emiatt otthon kényszerülnek maradni.
2023. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/266 anonim ***** válasza:
68%

"akik emiatt otthon kényszerülnek maradni"


Az már nem az én hibám, hogy ti otthon maradásra kényszerítitek még egymást is.

Viszont azért nagyon hálás vagyok, hogy mifelénk nem divat az ilyesmi.

2023. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/266 anonim ***** válasza:
38%

-38 fok feletti lázzal.


-Ha elhánytam magamat.


-Ha szédülök.


Önmagában köhécselés és orrfolyás nem akadály.

2023. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!