Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljes munkaidőben foglalkozta...

Teljes munkaidőben foglalkoztatottak, ti hogy nem ölitek meg magatokat?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve, én ezt NEM fogom tudni csinálni még 40 évig (ha egyáltalán lesz még nyugdíj addig). Az élet sz*r. Felkelni 6-kor, hogy elérjem a 6:30-as vonatot, lerak 7:30-kor Pestre, majd 30 perc BKV, hogy 8-ra beérjek a munkahelyemre (mindegy milyen munkahely, minden munkát rühellek amit életemben csináltam, akármi is legyen az). Majd 16:45-kor eljönni, hogy rohanva elérjem a 17:15-ös vonatot ami lerak 18:20-ra, majd gyalogolás és 18:30-ra hulla fáradtan hazaesek. Majd beülök a gép elé és sírok, hogy sz*r az élet. Időm nincs semmire, mert 21:30-kor már alváshoz készülődök. Akik teljes munkában éltek, mégis hogy a francba nem öltétek még meg magatokat?

Én megfogom ez fix, de előtte azért kipróbálom milyen alkoholistának, drog/fű függőnek lenni, HÁTHA segít. A munkaváltás nem segít, minden munkát egyöntetűen utálok. Akkir éreztem magam boldognak, amikor szüleim eltartották az ingyenélő seggemet 1 évig és a magam pénztelen ura voltam, de már nem engedik ezt sajnos. Nekem az élet nem élet.



jan. 17. 18:20
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
28%

Miért ölném meg magam? :D azért tanultam, hogy olyan munkát csináljak, amit szeretek. És úgy kerestem munkahelyet, hogy autóval 10 percre legyen itthonról.


Szóval felkelek reggel, kávé, beülök a kocsiba, felnyomom a zenét hogy felébredjek és fél 8-ra beérek a munkahelyemre.

A munkatársakkal jóban vagyunk, a főnökök jófejek. Ha nincs kedvem bemenni, akkor home office-ban csinálom a munkát, amit szeretek.


Igazából ha jó döntéseket hozol és teszel is azért hogy jobb legyen, akkor jól érzed magad. 🤷‍♀️

jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Vigyél 10-es, hátha könnyebben szánom magam rá az öngyilkosságra. Igazából nem is tudom miben reménykedem, miért nem tettem még meg. Ez az állapot változni a közeljövőben nem is fog.

11-es: Tehát lefordítva olyan rabszolgaággal töltöd el az időd, amit szeretsz. Így könnyű. Sajnos én nem születtem mazochistának.

jan. 17. 19:33
 13/51 anonim ***** válasza:
67%
Olyan munkám van, ami érdekel, és szívesen csinálom. Nem végezhető home officeból, de napi 1 óra ingázásból megvan a be és hazautazás, így marad még időm délután is tenni-venni, kikapcsolódni, tanulni, edzeni.
jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
70%
Hát sajnos én se szeretem az ingázást, home office-ban elvagyok amúgy, de erre csak korlátozottan van lehetőségem. A megoldás valszeg egy másik cég lesz. Plusz jobb fizetés se ártana ezért a munkáért. Szóval lassan aktuális a váltás
jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
80%

Átérzem a helyzeted, ugyanígy érzek. Nyilván azért csinálom én is, hogy legyen miből ennem, tudjam fizetni a dolgaimat, tudjak gyűjteni utazásra, mert jelenleg nekem ez az egyetlen, ami ki tud rántani a mókuskerékből és amitől boldognak érzem magam.


Viszont én is depressziós vagyok emiatt, be vagyok feszülve, szorongok. Elszomorít, hogy az életem nagy részét úgy kell leélnem, hogy olyasmit kell csinálnom, amit utálok és csak kényszer. Meghatározzák, hogy mikor keljek, mikor jöhetek haza, mit és hogyan csináljak, el kell viselnem olyan embereket, akiket legszívesebben soha nem látnék, nem még napi 8-9 órában velük legyek összezárva... Hazaérek és már semmihez sincs időm/erőm/kedvem. Másnap folytatódik ugyanaz a szenvedés. Valóban rabszolgák vagyunk, akik azért a kis pénzért azt csinálják, amit mondanak, akkor is, ha ez lenne az utolsó, amit csinálnánk szívünk szerint.


Én is még fiatal vagyok, belegondolni is rossz, hogy ez lesz életem végéig. Valahogy változtatni kell, meg kell próbálni. Nekem is a home office lenne a legjobb megoldás egy olyan munkával, amit ha nem is imádok, de legalább nem strapál le teljesen.


Én is próbáltam motiválni magam, beiktatni az életembe olyan dolgokat, amik hoznak egy kis örömöt minden nap, de igazán nem ment, nem tudom elengedni, "átprogramozni" az agyamban, hogy az élet lehet így is szép. Én is csak arra tudok gondolni, hogy én ezt így nem akarom, az élet így nem élet.


A hétvége konkrétan semmire nem elég, nem tudom kipihenni magam rendesen. Akkor próbálom behozni azt, amit hét közben nem csináltam meg és már ott vagyok, hogy másnap menni kell. Szabadság pedig nincs annyi, hogy rendszeresen ki tudjam pihenni magam, egyedül nyáron lehet max 2 hét, amit egybefüggően kiveszel. Belegondoltam, hogy oké, hogy én elmegyek 2 hét szabira 1 évben egyszer, nagyon jól is esik és ki tudom pihenni magam, jól érzem magam. De azért a 2 hét boldogságért megéri 1 évig szenvedni? 1 évig gyűjteni a pénzt arra, hogy olyan helyeken lehess 2 hétig, ahol legszívesebben egész évben lennél? Arról nem is beszélve, hogy amilyen boldog vagy, hogy végre kicsit elszabadulsz a hétköznapoktól, pont annyira le tud hozni az életről, amikor vissza kell menni dolgozni és folytatódik megint ugyanaz végeláthatatlanul.


Ezért is lenne jó a home office, mert azt akár utazás közben is tudod végezni, nem vagy helyhez kötve, nem vagy kötelezően összezárva emberekkel, kicsit szabadabbnak érezheted magad és szerintem hatékonyabb is az ember, aki úgy érzi, hogy nem kényszerből csinálja amit csinál.


Szomorú ez, de valahogy, valamit tenni kell ellene. Így nem lehet leélni egy életet, én biztosan nem bírnám ezt még évtizedekig elviselni...

jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
79%

Annyiból látnám értelmét a helyedben egy önvizsgálatnak, hogy a személyiségedhez illeszkedő munkakörben tölthesd el a napjaid jelentős hányadát. Nem mindegy, hogy szereted-e a környezetet, ill. magát a munkát, amelyet e környezetben vagy kénytelen elvégezni napi szinten!

Olyan nincs, hogy semmi nem tetszik! Amennyiben nem örökölsz, nyersz a szerencsejátékok egyikén kimagaslóan magas nyereményt és csokornyakkendő bűnöző (értsd: politikus), magatehetetlen, önellátásra képtelen sem vagy, kénytelen vagy elvállalni valamilyen munkát és itt visszaüt, ha undorodva viszonyulsz ehhez, mert hamarabb és jobban tönkreteszi az embert a nem számára való és felőrlő körülmények között tartósabb időn keresztül végzett munka!

jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
28%

Úgy hangzik utàlod a zömegközlekedést es a kidpbptt idot.


Keress egy olyan vàrosbam munkàt ahol szivesen élnél, vegyel ki albit a munkahelyhez kozel es jarj be 10 perc bicajjal. En pl bprol szegedre koltoztem es bicajal jarok mindenhova .

jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
82%
Én ezért szálltam ki az irodai melókból, és mentem futárnak. Voltam több helyen is, sehol sem kerestem igazán jól, de legalább nem kívántam a világvégét, mert szeretek vezetni, és az legalább boldoggá tett nap mint nap. Ráadásul nem volt két egyforma nap, és nem voltam bezárva egy helyiségbe nyolc órán át. Most már csak hobbiból megyek néha, mert más felé kacsingatok, de irodába vagy olyan munkahelyre, ahol zárt térben vagyok egész nap, soha többé nem megyek.
jan. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
80%
Pedig más megoldás nincs, csak az, hogy keresel olyan munkát, amit szeretsz.
jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
83%
Én ezért kezdtem el biztonsági őrködni. Telephelyen vagyok 24/48-as beosztásban. 350 körül megkapok bejelentéssel+mellé van kis netes másodállásom amit meló közben csinálok. A 48 pihenőben meg edzem, kirándulok és társaik.
jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!