Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljes munkaidőben foglalkozta...

Teljes munkaidőben foglalkoztatottak, ti hogy nem ölitek meg magatokat?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve, én ezt NEM fogom tudni csinálni még 40 évig (ha egyáltalán lesz még nyugdíj addig). Az élet sz*r. Felkelni 6-kor, hogy elérjem a 6:30-as vonatot, lerak 7:30-kor Pestre, majd 30 perc BKV, hogy 8-ra beérjek a munkahelyemre (mindegy milyen munkahely, minden munkát rühellek amit életemben csináltam, akármi is legyen az). Majd 16:45-kor eljönni, hogy rohanva elérjem a 17:15-ös vonatot ami lerak 18:20-ra, majd gyalogolás és 18:30-ra hulla fáradtan hazaesek. Majd beülök a gép elé és sírok, hogy sz*r az élet. Időm nincs semmire, mert 21:30-kor már alváshoz készülődök. Akik teljes munkában éltek, mégis hogy a francba nem öltétek még meg magatokat?

Én megfogom ez fix, de előtte azért kipróbálom milyen alkoholistának, drog/fű függőnek lenni, HÁTHA segít. A munkaváltás nem segít, minden munkát egyöntetűen utálok. Akkir éreztem magam boldognak, amikor szüleim eltartották az ingyenélő seggemet 1 évig és a magam pénztelen ura voltam, de már nem engedik ezt sajnos. Nekem az élet nem élet.



jan. 17. 18:20
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
32%
Majd beletörődsz vagy a C osztályon majd nem kell dolgoznod.
márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
33%
A felfogással van a baj. Én sokáig dolgoztam így és nem azért váltottam mert nem szerettem volna. Én jól éreztem magam, ilyen helyzetben is, ha nem lenne valamivel jobb lehetőségem ma is szívesen visszamennék. Én örültem mikor hazamentem pihenni tudtam értékelni a pihenést. Megittam egy két sört otthon ellazultam…. A munkahelyen meg tustam dumálni, nevetgélni, persze keményen kellett dolgozni, de sikerélményem volt egy kemény nap után. A felfogásod a rossz.
márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
35%

Sokan peldaul kollegam vasarnaptol pentekig dolgozik. Masik ismerosom allandoan porog, kerdezem nem tudsz leulni es egy konyvet olvasni vagy lenyugodni? Mondja de, aztan meg nem.


Vannak olyan emberek akik ilyen sztahanovista eletvitelt kovetnek. Minel tobb munka minel jobban, ok ez elteti. Meg vannak akik olyan mint te. Meg vannak akik kozepen vannak. A sztahanovista orul hogy felkel hajnali 5kor es mar 6 kor kesz van es 1 liter kave van benne, teker a bicajjal es ezt mind elvezi. El se tud menni nyaralni mert nem is akar. Ez az elete, ez elteti, ha nem lenne munka nem tudna elni nem tudna mit csinalni, valoszinuleg megorulne, ahogy te is majdnem beleorulsz ebbe a fos ritmusba amivel egyetertek.


Nehez, tojasom, nehez. En is utalom, persze en nem kelek akkor mikor te, meg na mindegy.. hosszu lenne. De emlekszem gimiben 0. orara kellett menni falurol hajnali 5:30 kor kelni ~6:30 buszt elerni es dugo van akkor cseszheted mert igazolast szarnak adni es kb majdnem 8ra erek be, tanar meg duhos hol az igazolas. Es vegig allni kellett mert a tavolsagi busz is tomve volt. Szoval ertem a helyzeted valamennyire.


Borzaszto volt, hala egnek vege. De most valami rosszabb van, az meg mindegy most. Hat nemtom tojaskam, ezt csak turni lehet vagy uszni benne ahogy mondjak a japanok.

márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
82%
Na a japánok csak ússzanak a fosban, ha nekik az a jó. Én emberként szeretnék élni, nem igáslóként. Persze ha valakinek megfelel az ilyen értelmetlen droid élet, akkor egészségére, csak a többieket hagyja ki belőle,csak az a baj, hogy erre képtelenek.
márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem neked kérdező antidepresszànsra van szükséged
márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy a kérdésben is benne van:foglalkoztatás...

Foglalkoztassák a jó édes anyjukat. Mert lényegében erre megy ki a dolog, hogy az embert lekössék, befogják valamire, kötelességet tegyenek a nnyakába, holott már rég robotosíthatnák a munka 90%-át legalább. Elfoglaltságot meg tud találni, aki nem teljesen világtalan fogyatékos. Itthon pl rohadt sok melom lenne, de arra sosincs idő és úszik a lakás, mert be kell járni gürizni, a pénzért, amit alapjövedelemként is adhatnának, ha haladnánk a korral és nem a kőkorszak lenne a cél.

márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
9%
Sziasztok. Mindenkinek írok, nem csak a kérdezőnek. A főbaj nálatok, de nálam is ez volt, hogy a jóságos ISTEN nélkül, lelki árvaként, azt sem tudjuk miért vagyunk itt, robotolunk a világban. És rossz a közérzetünk. De hogyne lenne rossz, ha olyanok vagyunk, mint a fészkéből kiesett kis madárka. Reménytelenül, hogy jóra, szépre fordul az életünk. De van jó, szép, reménységes élet, szerető mennyei Apánk, és fia az ÚR JÉZUS KRISZTUS "védőszárnyai" alatt. De harcokkal, küzdelmekkel együtt itt a Földön, de utána örök boldogságban a mennyben. Ne sötét, gyertyafényes templomban zsolozsmázott órákra gondoljatok. Nem ezt kell tenni. Keresni kell a jóságos ISTENt, megtalálni, és Vele élni itt, és majd odaát. Ez a szuper megoldás. Ez biztosan beválik. És lesz az életünknek jó célja, kapunk hozzá lelki erőt is. Tehát rajtad múlik, hogy merre indulsz. A jóságos ISTEN hív Magához. Kell? Írj, ha segítségre van szükséged.
márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Én tettem azért, hogy ne nyírjam ki magam, ha úgy tetszik.🤣 Pár évet szívtam és azzal motiváltam magam, hogy bíztam magamban, hogy nem lesz ez mindig így, és gyűjtöttem saját vállalkozásra. Most van egy vállalkozásom, ahol inkább bukok egy év alatt pár hétnyi profitot (addig a kiadás viszont gyűlik), de megengedem magamnak a saját lelki jólétem érdekében, hogy akkor szakadjak ki a mókuskerékből, amikor akarok.
márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
46-os: Az alapjövedelmet is meg kell a gazdaságnak termelnie. Az élet rendje, hogy a többség dolgozik. Azzal egyetértek, hogy a túlmunka káros, meg kell találni az egyensúlyt a munka, a pihenés és a szabadidő között. Az élet valamennyi kötöttséggel is jár, ez hozzá tartozik. Az FNA ötletét én amúgy jónak találom, de az is csak akkor működik, ha sokan dolgoznak mellette valamennyit, mert különben áram se lesz, meg kenyér se, nem közlekednének a vonatok, stb.
márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként a kérdező valóban depressziósnak tűnik, kezeltesse magát, mert ez valóban nem normális. Aki meg azt tanácsolta, hogy menjen gazdálkodónak, mert akkor a maga ura, nos, az még nehezebb lenne egy ilyen embernek, mert magát a munkát nem bírja, egy gazda magát irányítja, de sokszor többet dolgozik, mint egy alkalmazott. A munkaundorát kellene leküzdenie valahogyan.
márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!