Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljes munkaidőben foglalkozta...

Teljes munkaidőben foglalkoztatottak, ti hogy nem ölitek meg magatokat?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve, én ezt NEM fogom tudni csinálni még 40 évig (ha egyáltalán lesz még nyugdíj addig). Az élet sz*r. Felkelni 6-kor, hogy elérjem a 6:30-as vonatot, lerak 7:30-kor Pestre, majd 30 perc BKV, hogy 8-ra beérjek a munkahelyemre (mindegy milyen munkahely, minden munkát rühellek amit életemben csináltam, akármi is legyen az). Majd 16:45-kor eljönni, hogy rohanva elérjem a 17:15-ös vonatot ami lerak 18:20-ra, majd gyalogolás és 18:30-ra hulla fáradtan hazaesek. Majd beülök a gép elé és sírok, hogy sz*r az élet. Időm nincs semmire, mert 21:30-kor már alváshoz készülődök. Akik teljes munkában éltek, mégis hogy a francba nem öltétek még meg magatokat?

Én megfogom ez fix, de előtte azért kipróbálom milyen alkoholistának, drog/fű függőnek lenni, HÁTHA segít. A munkaváltás nem segít, minden munkát egyöntetűen utálok. Akkir éreztem magam boldognak, amikor szüleim eltartották az ingyenélő seggemet 1 évig és a magam pénztelen ura voltam, de már nem engedik ezt sajnos. Nekem az élet nem élet.



jan. 17. 18:20
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
76%
Én is így vagyok vele. Akkor vagy szerencsés ha IT s vagy mérnök vagy, mármint ha érdekel is. Plusz ha jófejek a kollégák. Mert akkor jó a munka jó a pénz jó a társaság és persze nekik jár a home office elég rendesen. Aki nem ilyen beállítottságú az meg ba.szhatja. mint pl én meg te. Sokszor váltottam munkahelyet de rájöttem hogy sehol se lesz jobb. Úgyhogy már csak akkor váltok ha nagyon szar lesz a helyzet vagy ha a kollégák fa.szok. Én sem tudom hogy fogok dolgozni életem végéig, mert a nyugdíjban én nem hiszek, de ha marad a Nők 40 program akkor még 35 évig szenvednem kell, és utána is 4-6 órában dolgoznom kell majd mert nem keresek jól tehát nem lesz magas a nyugdíjam. Tanulhatok én akármit, ha nem mérnök és IT vonal akkor úgyse lesz magas fizum. De nem is érdekel, nekem a lelki egészségem az ami miatt aggódok, márpedig dolgozni muszáj. De ha meg nincs éppen munkám akkor meg az a bajom hogy elfogy a félretett pénzem.
jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan így vagyok vele, bár kezdek vele megbékélni hogy máshogy nem fogok boldogulni, az emberek nagy részére ha csak nem gazdagok a szülei ez az élet vár. Az is fontos hogy mennyit kompenzálsz a szabadidődben, még abban az 1-2-3 órában is amid van, vagy esetleg hétvégén, én pl. nagyon sokat lógtam a telefonomon mellette meg megevett a stressz.
jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanígy vagyok vele, csak én külföldön. Barátaim nincsenek, egyedülálló vagyok. Rossz a kedvem hogy senkivel nem tudok megismerkedni, azt se tudom hogy lesz e egyáltalán normális párkapcsolatom. Elegem van az egészből. Én sem rendelkezem sok szabadidővel, maximum a hétvégék. Monoton minden napom. Valóban, ez így nem élet. Nyilván nem az öngyilkosság a megoldás, hanem a munkahely váltás. Szóval azt mondom neked hogy fel a fejjel és nézelődj. NEkem a legnagyobb bajom az egyedüllét. Borzalmasan csalódtam mindenkiben.
jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
10%

Kezeltesd magad. Az élet a legtöbb embernek ebből áll. Inkább örülj, hogy van hétvége, este néhány órád magadra. Ha csak 8 órát dolgozol, az nem is a legrosszabb. Régen az emberek napi 12-16 órát dolgoztak, nem volt gépesítés, a háztartásban se. 50 éve vezették csak be a kétnapos hétvégét, régebben csak a vasárnap volt szabad.

Ha emiatt nem akarsz élni, nagyon beteg vagy. Sürgősen kezeltesd magad.

A másik: senki se fog csak úgy eltartani. Vagy arra vágysz, hogy mint egy gyereket, anyuci tartson el 50 éves korodban is? A saját jövedelem függetlenné is tesz. Nézd az előnyeit.

Szerintem antidepresszánsra van szükséged, de menj sürgősségire, ha közvetlen öngyilkossági késztetésed van. Jobbulást!

jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából döntöttem, én öngyilkos leszek, ez sajnos fix és nem fogom meggondolni magamat.

"Az élet a legtöbb embernek ebből áll." Nem kérek belőle. És nem érdekel, hogy anno mi volt. "A saját jövedelem függetlenné is tesz." Melyik univerzumban? Mert itt rabszolgásít. Függsz a munkahelyedtől.

jan. 19. 16:39
 26/51 anonim ***** válasza:
20%

A többségnek ilyen vagy ennél rosszabb az élete.

Üdv a valóságban!

Lesz ez még így se...

jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:
"Üdv a valóságban!" Nem kérek belőle, viszlát!
jan. 19. 17:05
 28/51 anonim ***** válasza:
78%

Hasznos oldal:

[link]

Jobbulást, én együttérzek veled, ez egy depresszió, ami kezelhető.

jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz már 1 éve, de annyira dogmatikusan hiszek az elveimben, hogy nem tud segíteni semmiylen terápia.
jan. 19. 19:35
 30/51 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, gondolj bele, hogy ha mindenki úgy akarna élni, mint te, összeomlana a gazdaság és a társadalom. Te gondolom, úgy képzeled el, hogy majd mások megteremtik a fedelet a fejed fölé, azt kifűtik, etetnek, ruháznak, stb. Nos, ahhoz, hogy áram jöjjön a vezetékből, az erőművi dolgozóknak kell dolgozni. Ahhoz, hogy szórakozhass a neten, filmeket nézz, ahhoz a műsorokat is meg kell csinálni valakiknek, az eszközöket is le kell valakiknek gyártaniuk. Ha senki se dolgozna, pár nap alatt éhen halna az egész emberiség. Gondolj arra, hogy a munkáddal részt veszel ebben a nagy körforgásban, amit életnek neveznek. A legtöbb ember keveset tesz hozzá, de mindenki értékes munkát végez (kivételek is vannak, pl. a drogkereskedők semmi hasznosat nem csinálnak). Én amikor dolgoztam, mindig gondoltam erre is. Nem minden munkám volt élvezetes, de volt, amit szerettem, a hasznosság érzete is jó volt.
jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!