Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy közoktatási intézmény...

Egy közoktatási intézmény igazgatója meghatározhatja, hogy ne hordjon egy tanár márkás ruhákat a munkahelyén?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el dolgozni egy szakgimnáziumban kezdő tanárként.

A pulóvereim, pólóim és cipőim nagy része a jelenleg divatos márkák köréből kerül ki. Elég nagy ruhatáram van, kb. 18-19 éves korom óta havonta veszek magamnak egy-egy új darabot. Ez nálam havi kiadásban 20-40 ezer Ft-ot jelent, amit erre a "hobbimra tudok áldozni.

A héten az igazgató elbeszélgetett velem és azt a "javaslatot" tette, hogy örülne, ha kicsit hétköznapibb ruhákban mennék dolgozni. Szerinte ez a diákok és egyes kollégák szemében is felháborodást/ellenszenvet kelt, hogy drága ruhadarabokban tanítok és a valódi tudásomról elveszi a figyelmet.

Ha nem változtatok az öltözködésemen, akkor valószínűleg az év végén esedékes értékelőmben le fog pontozni, és múltkor egy értekezleten ki is jelentette, hogy aki egy értékelési pontban is 1-es minősítést kap, ő elküldhető.

Előtte 8 hónapig egy multinál dolgoztam, ott ilyen jellegű problémával nem szembesültem.

Mondjuk annyira nem parázok, mert hiányszakmában vagyok (fizika-matematika, jelenleg műszaki tanárnak is tanulok), így kb. másik 20 iskola is tárt karokkal várna. Viszont én megkedveltem a tanítványaimat és a kollégáim egy részét is.

25F



márc. 16. 10:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
20%
Gyermekvédelmis vagyok..
márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
13%

Nem, de... hehe.


Ez egy ruhaipari szakgimnázium, hogy ott ennyire vágják a ruhamárkákat? Érdekes sztori...

márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
86%

9

Én nem látom, tudom. Nem tarozom magyarázattal neked, legyen meg a te hited szerint.

Attól én még teszem a dolgom a gyerekek között a rakat tanárral együtt, szerintem sokan közülünk igyekeznek minden tőlünk telhetőt megtenni. Sajnos van akin nem sikerül a legjobb pszichológiai tudással sem segíteni, ezért olyan rosszindulatú felnőtté válik, aki általánosít, ítélkezik és ismeretlenül is megkérdőjelezi és leminősíti mások szakmai tudását, öntörvényűen eldönti, hogy az nem így van, csak úgy lehet, ahogy ő látja. Az ilyeneket sajnálom, mert egész életük csak abból áll, hogy mérgezzék a környezetüket.

márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
23%

#9: logikád alapján, akkor szegregáljuk a szegény és a jómódú gyerekeket, és a tanár öltözködjék aszerint, kiket tanít?

Vagy Te, mint a gyermekpszichológia nagy szakértője el tudja magyarázni, hogyan segíti a közös munkát, amikor diákok közt is téma, milyen rosszul fizet a pedagógus szakma, és összedobják nekem az ebédrevalót?

márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szituációt abban az esetben tudom elképzelni ha a kérdezőn egy spagettipántos átlátszó fehér top lenne, 90D-s mellekkel.


Egyébként meg ki nem kakkant rá, hogy a másik milyen ruhában van?


Ne foglalkozz a főnökkel! Mondd neki nyugodtan, hogy rúgjon ki (amit persze a tankerületnél/fenntartónál meg kell indokolni)! Elég nehéz lesz egy mat-fizest találnia még nyáron is.

márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

9

Logikádra egy példa. Pályakezdő tanár koromban minimálbéres fizetéssel és turkálós ruházattal példálóztam az egyik tanítványomnak, hogy ha nem tanul, nem lesz belőle semmi. A válasza: minek tanuljak, hogy olyan csóró legyek mint maga?

márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valamilyen példát is írhatnál, mert ennyi alapján mondhatom azt is, hogy neked van igazad, meg azt is hogy az igazgatónak.

Ha ezek "visszafogott", iskolába illő ruhadarabok, csak drágábbak, akkor nem, nem írhatja elő neked, hogy ne hordjad őket.

Ha pedig valami extrémebbről beszélünk, akkor persze, szólhat. Minden munkahelyen lehet policy az öltözködéssel kapcsolatban, de azt nem mondhatják meg, hogy "Béla, nem járhatsz fekete Nike pólóban, csak H&M-es saját márkásban".

márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami: ha tényleg csak ilyen Nike szintű hétköznapi márkákról van szó, akkor nem is értem az igazgató kiakadását. Ezek nyilván nem a legolcsóbb márkák, de azért a luxustól elképesztően messze vannak. Az igazán drága ruhamárkákról pedig a legtöbb ember (én sem) mondja meg, hogy eszik-e vagy isszák. Nekem is volt olyan kollégám, aki állítólag valami hű de nagyon drága ruhamárka darabját viselte, de nekem magamtól fel sem tűnt, hogy itt most valami "látványosság" ez. Ugyanolyan pulóvernek tűnt, mint az enyém.
márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes logikája van a 9-esnek. Ha a gazdagabb tanár Temuról rendelt rongyokban jár, akkor az úgy oké? Attól még ugyanúgy vastag a bankszámlája, hiába álszenteskedik.

A gyereknek meg kell érteine, hogy vannak gazdagok és vannak a szegények. Nem lehet őket megóvni hülye öltözködési szabályokkal. Kikerülnek a való életbe, úgyis látják, hogy ki csóró meg kinek van sok pénze.

Amúgy a márkás cuccok megléte nem jelenti még azt, hogy az illető gazdag.

márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mai világban nem.
márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!