Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy közoktatási intézmény...

Egy közoktatási intézmény igazgatója meghatározhatja, hogy ne hordjon egy tanár márkás ruhákat a munkahelyén?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el dolgozni egy szakgimnáziumban kezdő tanárként.

A pulóvereim, pólóim és cipőim nagy része a jelenleg divatos márkák köréből kerül ki. Elég nagy ruhatáram van, kb. 18-19 éves korom óta havonta veszek magamnak egy-egy új darabot. Ez nálam havi kiadásban 20-40 ezer Ft-ot jelent, amit erre a "hobbimra tudok áldozni.

A héten az igazgató elbeszélgetett velem és azt a "javaslatot" tette, hogy örülne, ha kicsit hétköznapibb ruhákban mennék dolgozni. Szerinte ez a diákok és egyes kollégák szemében is felháborodást/ellenszenvet kelt, hogy drága ruhadarabokban tanítok és a valódi tudásomról elveszi a figyelmet.

Ha nem változtatok az öltözködésemen, akkor valószínűleg az év végén esedékes értékelőmben le fog pontozni, és múltkor egy értekezleten ki is jelentette, hogy aki egy értékelési pontban is 1-es minősítést kap, ő elküldhető.

Előtte 8 hónapig egy multinál dolgoztam, ott ilyen jellegű problémával nem szembesültem.

Mondjuk annyira nem parázok, mert hiányszakmában vagyok (fizika-matematika, jelenleg műszaki tanárnak is tanulok), így kb. másik 20 iskola is tárt karokkal várna. Viszont én megkedveltem a tanítványaimat és a kollégáim egy részét is.

25F



márc. 16. 10:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

15:

"Ezt a szituációt abban az esetben tudom elképzelni ha a kérdezőn egy spagettipántos átlátszó fehér top lenne, 90D-s mellekkel."


Ez izgalmas lenne, mivel a kérdező a nyitó végére odaírta, hogy "25F" vagyis 25 éves férfi. :-))))

márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Nem öltözködök kirívóan, hanem a mostanában menő márkák cuccaiba és kb. 5 éve havonta fejlesztem ruhatáram. Szerencsére tartom a súlyom a focinak köszönhetően. Nem többszázezres darabokról van szó, ezért nem is értem ezt a megjegyzését az igazgatónak. Más ugyanezt a pénzt más hobbikra költi, pl. könyvek, színház, lovaglás, stb., amik annyira nem látványosak a munkahelyen, de ugyanúgy elmegy rá havonta annyi nekik, mint nekem a ruhákra. A másik hobbim a foci,az szerencsére nem költséges, így oda kevesebbet költök.
márc. 16. 17:34
 23/38 anonim ***** válasza:
0%

"Elég nagy ruhatáram van, kb. 18-19 éves korom óta havonta veszek magamnak egy-egy új darabot. Ez nálam havi kiadásban 20-40 ezer Ft-ot jelent, amit erre a "hobbimra tudok áldozni."


"Más ugyanezt a pénzt más hobbikra költi, pl. könyvek, színház, lovaglás, stb.,... "


Na, azért egy tanár biztos nem költ ennyit havonta se könyvre, se színházra. Lovagolni meg valószínűleg töredékük jár. Valamennyit meg ők is kénytelenek ruhára költeni, mert az olcsó ruha sem ingyen van.

Te a multis volt kollégáidból indulsz ki, róluk ezt el is hiszem. Ez egy másik közeg, itt szerényebben élnek az emberek.

márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

"Na, azért egy tanár biztos nem költ ennyit havonta se könyvre, se színházra. Lovagolni meg valószínűleg töredékük jár."


Értem én hogy nem jól keresnek, de ettől még nem lesz kirívó az egy felnőtt embernél, hogy havi 20-40 ezret költ a hobbijára/szórakozásra. 3 napja voltam moziban, egy nyamvadt felnőtt jegy, kukoricával és kólával több mint 6 ezer forint volt. Ha utána beültünk volna valahová enni egy hamburgert meg inni 2-3 sört, akkor már 10 ezer felett járunk.

Ez mellé másnap vehettem volna EGY könyvet meg előfizethettem volna Netflixre/Spotifyre/Youtube-ra és már hoppá, 20 ezer forint.

márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

Fú ez de szánalmas. Most komolyan ezen vitatkozunk? Hogy egy ember ruhára költ… én most vettem Raloh Lauren pulcsit meg egy új New Balancot. Ha megszólnának ilyenért, húznék a francba.

Üdv, egy volt tanár

márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Nem derült ki továbbra sem miről beszélünk. Kiknek a körében divatos? Mondj már pár márkát.
márc. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

#26 leírtam már kétszer, hogy a most menő márkák és 25f vagyok, ebből már ki lehet találni...Megfizethető márkákról van szó.

Akkor párat leírok: CK, Armani, Boss, EA7, Diesel, Karl Lagerfeld, Hugo, Levi's, Nike, Adidas, Mustang, Off-White, Napapijri, Sekta, Puma, Tommy Hilfiger, Young Poets Society, Supra, Retro Jeans, Dorko.

márc. 17. 08:37
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy ezek a márkák a mai világban bárkinek elérhető, aki ezt érzi fontosnak. Lassan egy heti bevásárlás élelmiszerből 40-50 ezer forint és nincs mire nézni! Akkor miről beszélünk? A mélyszegénységben élők is szeretik ezeket a márkákat, megteszik használtan, replika formában vagy simán eredetiben mert attól lesz boldog. Manapság nagyon nem a ruha teszi az embert, mert nem azt mutatja, milyen az anyagi háttere valakinek, hanem csak annyit, hogy mennyire fontos neki az öltözködés és milyen a stílusa.

A tanár is ember, engedtessék meg neki az az úri huncutság, hogy márkás cuccokban is jól magyarázhassa a fizikát.

márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
27, hát ha ilyen márkákra ezt mondta az igazgató, akkor elég nagy gyökér. Vagy kisebbségi komplexusa van, vagy nem tudom.
márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
#27 én sem értem, nem kimondott luxusmárkákról és prémium minőségi egyedi cuccokról van szó. Amúgy megvárom az év végi teljesítményértékelőm és annak függvényében döntök a munkahelyváltásról. Amúgy hozzáteszem, az igazgató nem könnyű eset, de nagyon kiszámítható a viselkedése.
márc. 17. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!