Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy közoktatási intézmény...

Egy közoktatási intézmény igazgatója meghatározhatja, hogy ne hordjon egy tanár márkás ruhákat a munkahelyén?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el dolgozni egy szakgimnáziumban kezdő tanárként.

A pulóvereim, pólóim és cipőim nagy része a jelenleg divatos márkák köréből kerül ki. Elég nagy ruhatáram van, kb. 18-19 éves korom óta havonta veszek magamnak egy-egy új darabot. Ez nálam havi kiadásban 20-40 ezer Ft-ot jelent, amit erre a "hobbimra tudok áldozni.

A héten az igazgató elbeszélgetett velem és azt a "javaslatot" tette, hogy örülne, ha kicsit hétköznapibb ruhákban mennék dolgozni. Szerinte ez a diákok és egyes kollégák szemében is felháborodást/ellenszenvet kelt, hogy drága ruhadarabokban tanítok és a valódi tudásomról elveszi a figyelmet.

Ha nem változtatok az öltözködésemen, akkor valószínűleg az év végén esedékes értékelőmben le fog pontozni, és múltkor egy értekezleten ki is jelentette, hogy aki egy értékelési pontban is 1-es minősítést kap, ő elküldhető.

Előtte 8 hónapig egy multinál dolgoztam, ott ilyen jellegű problémával nem szembesültem.

Mondjuk annyira nem parázok, mert hiányszakmában vagyok (fizika-matematika, jelenleg műszaki tanárnak is tanulok), így kb. másik 20 iskola is tárt karokkal várna. Viszont én megkedveltem a tanítványaimat és a kollégáim egy részét is.

25F



márc. 16. 10:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Milyen iskola ez hogy van év végi teljesítményértékelő?


Nagy valószínűséggel eseted egyedi. Nem sok igazgató van aki szóvá teszi, hogy ne járj Tommyban mert zavarja az iskolát.

márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
#31 Sima állami szakgimnázium, félévkor is volt teljesítményértékelés. Mivel ez az első tanári munkahelyem állami intézményben, így azt gondoltam, hogy minden intézményben így működik, de akkor ennek utána járok. Van egy előre megadott formanyomtatvány, amiben több témakör több szempontja alapján kell értékelnem magam, illetve a vezetőség is értékel ugyanezen szempontok szerint. Majd egy félórás elbeszélgetés során el kell mondanom, milyen pontszámot adtam magamnak az egyes pontokhoz, igazgató is elmondja, hogy ők hogyan látják ezt, végül elmondja, milyen hiányosságokat kell pótolnom. Már előre be van gépelve neki, szóval hiába nem értek vele egyet, azon már nem változtat. Azt alá kell írni a végén, egy példányt kapok én, egyet pedig a titkárnőnek kell leadni. Erősítsetek meg, más intézményben is így van, vagy én fogtam ki egy túlbuzgó porosz oktatási szellemű igazgatót a rendszerváltás előtti időkből.
márc. 17. 17:54
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Nincs így! Menekülj!!!
márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem általános amit leírsz. Szerintem a te sulidban éppen tesztelik a pedagógus értékelési rendszer.


A helyedben egy gimnáziumba mennék tanítani ahol normális a gyerekanyag és a főnök sem foglalkozik az öltözködéseddel. Mondhatod a főnöknek hogy rossz értékelés és az öltözködésbe való beleszólás esetén munkahelyet váltasz.

márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
A gyerekekkel nincs gondom, de akkor szerintem az ilyen intézményi dolgok miatt váltani fogok a nyáron. Addig lapítok, nem szeretném megszellőztetni ezt a tervem az értékelés előtt, mert ez az információ biztosan eltorzítaná a minősítésem eredményét.
márc. 17. 19:18
 36/38 anonim ***** válasza:

Hm havi 20-40E... Ebből azért nehezen jönne ki egy luxus, prémium, designer kategóriás öltözködés. Ez még egy jobb cipő árát is éppen súrolja... Márkás férfi óra, vagy hasonló kiegészítő, meg pláne nem. Szóval valószínűleg inkább a stílusoddal lehet kifogás. Lehet túl hivalkodóan öltözködsz? Vagy ízléstelenül? Vagy az irigység beszélt belőle:)


A mi sulinkban nem hallottam soha ilyesmiről. Pedig ez egy művészeti suli, itt aztán van minden stílus, meg kavalkád.

márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
De néhány fotót linkelhetnél, hogy kb hogy szoktál kinézni. :)
márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szakos vagy, és bocsi, ha már írtad, csak nem vettem észre, de én esküszöm nem értem hogy ti miért maradtok pályán ilyen körülmények között. Én is voltam tanár, és igen, éreztem hogy milyen jó is lehetne tanítani, de bennem folyamatos Frusztráció volt a körülmények miatt. És nem elég hogy az egész rendszer egy fs, meg alul vagytok fizetve, de ezek tetejébe még ilyeneket is elviseltek.


Én a gyakorlatom után azonnal kerestem munkát másik szektorban. Nekem a nyelvtudás előny volt, de magával a tanári diplomával is rengeteg lehetőség van… szép és jó a tanárkodás, de ez a kérdés megint +1 indok, hogy jól döntöttem.

márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!