Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik iskolát, és foglalkozás...

Melyik iskolát, és foglalkozást, válasszam ( Számitógépszerelő, vagy masszőr, vagy a péket )?

Figyelt kérdés

#iskola #masszőr #pék #Számitógépszerelő
2017. jan. 20. 15:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Egyébként ennek mi értelme van?


Pl miért nem találnak plusz szakmákat?


Videokártya-szerelő,

CPU-szerelő,

Memória-szerelő,

Alaplap szerelő OKJ


Ez igazából mind informatikus.

2017. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

#9, gépésznek és informatikusnak tanultál, és ezért tudsz ilyen butaságokat összehordani a masszőrképzésről? Kezdjük ott, hogy többször is masszőzt írsz, az a masszőrnőknek olykor használt neve, de a kérdező nem utalt rá, hogy lány lenne, és nem is tartom valószínűnek ezzel a három elképzeléssel.


A masszőrnek a legalja, aki nem tanul semmit, csak berángatják egy szalonba, hogy "majd mi kiképzünk". Ide csinos fiatal lányokat várnak, és lényegében a prostitúció egyik fajtája.

Kicsit feljebb van az ilyen-olyan hétvégi tanfolyamos frissítő masszőr, aki kiválthatja az ipart, de valóban nem nagy a tudása.


A profi masszőr az általad annyira leszólt OKJ-s végzettségnél kezdődik. Kicsit nézz utána, régebben külön gyógymasszőröket és sportmasszőröket, ma pedig gyógy- és sportmasszőröket képeznek, ők azok, akik jogosultak beteg embereket is kezelni, akár kórházban is. Az OKJ-s gyógymasszőr középfokú egészségügyi végzettségnek számít. A gyógymasszőrök anatómia-élettanból és egy sor orvosi tantárgyból tesznek vizsgát (belgyógyászat, bőrgyógyászat, neurológia, traumatológia, reumatológia, ortopédia stb. stb.) Természetesen a masszázs indikációiból és kontraindikációiból is vizsgáznak, és ezeket általában jobban tudják, mint az orvosok, akiknek a képzéséből kispórolják a gyógymasszázst.

Alaptalan állításoddal szemben a kötőszöveti masszázsból is minden gyógymasszőr vizsgát tesz, és jogosult is (orvosi javaslatra) végezni.

2017. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat .. Én úgy döntöttem , hogy első helyre ez az iskola , és számitógépszerelő. [link]

2 . Pék : [link]

3 : Tatabánya [link] . Szintén számitógépszerelő..

Masszirozóhoz csak érettségi után lehet tanulni ,azt majd késöbb folytatom :)

2017. jan. 26. 14:53
 14/27 A kérdező kommentje:
De még ha tudtok ehhez hasonló szakmákat , akkor mondhatjátok. :) üdv
2017. jan. 26. 14:55
 15/27 A kérdező kommentje:
De még ha tudtok ehhez hasonló szakmákat , akkor mondhatjátok. :) üdvözlet
2017. jan. 26. 14:55
 16/27 A kérdező kommentje:
Bocsi 2 szer irtam
2017. jan. 26. 14:56
 17/27 anonim ***** válasza:

Én regisztrált álláskereső vagyok és jan. 11-én a következő levelet kaptam a Járási Hivataltól.:

"Tisztelt Ügyfelünk!


2017. január és február hónapjaiban az alábbi képzések indulnak a ***** Foglalkoztatási Osztály szervezésében.


A tanfolyamok közfoglalkoztatással egybekötve indulnak. A közfoglalkoztatásért járó havi bruttó bér: 81.530,- Ft, amely a képzés ideje alatt jár az ügyfél részére, amennyiben óralátogatási kötelezettségének eleget tesz.


Induló képzéseink:


1. Egészségfejlesztő segítő - időtartama: 440 óra


2. Zöldség-gyümölcs feldolgozó - időtartama: 280 óra


3. Betanított takarító - időtartama: 200 óra


4. Élelmiszer-, vegyiáru eladó - időtartama: 400 óra


5. Kerti Munkás - időtartama: 280 óra


6. Raktáros - időtartama: 320 óra


7. Konyhai kisegítő - időtartama: 320 óra


8. Savanyító - időtartama: 280 óra


9. Ipari olaj- és gáztüzelő berendezés kezelő - időtartama: 120 óra


10. Egészségügyi kártevőirtó és fertőtlenítő - időtartama: 1140 óra


Jelentkezés feltétele:


Maximum általános iskolai végzettség, valamint ez erről szóló bizonyítvány bemutatása, továbbá, hogy az elmúlt két évben támogatott képzésen nem vett részt.


Jelentkezni lehet:


*** Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Osztályán (cím...) *. emelet *-ös asztalnál, munkanapokon 8 és 16 óra között.


Kérjük hozza magával általános iskolai bizonyítványát!


Üdvözlettel : **** ***** Járási Hivatal Foglalkoztatási és Fogyasztóvédelmi Főosztály


Foglalkoztatási Osztály"

2017. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
Off.: De mekkora, már, hogy a "Kerti munkást" két nagy kezdőbetűvel írta a járási hivatal...
2017. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Végül melyikre

mentél ?

2018. nov. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem rossz a

konyhai kisegítő sem

2018. nov. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!