Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire megszokott ajándékoka...

Mennyire megszokott ajándékokat adni tanárnak?

Figyelt kérdés
Nem osztalyszinten gondolok rá, hanem egyedileg. Van egy tanár akit nagyon szeretek mint tanár és mint ember, gondoltam veszek neki egy bögrét vagy bármilyen apróságot valami frappáns tanári szöveggel. Most vagyok végzős, 4 évig tanított ezért szeretnék csak. Csak nem vagyok benne biztos mennyire szokásos és, és nehogy félre értse vagy ilyenek. (Ellenkező nem) Köszi a választ!

2023. márc. 29. 19:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%

Nem az anyagi értékről beszélek. Hanem a tanár 4 évnyi munkájának degradálásáról.

Ha a csoki valami iskola formájúra lenne öntve esetleg vagy szimbolizalna bármit is. De így hogy leveszem a bótbó a polcró ..hát alázó is.

2023. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Most Te a tanár vagy? Vagy az előző? Mert osszezavarodtam😅
2023. márc. 29. 21:18
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan valaminek örülnék legjobban, ami kicsit emlékeztet rád. Kézírással írt üdvözlőkártya, rá egy idézet/gondolat, amit te fontosnak találsz, meg, hogy szeretettel/tisztelettel xy-tól. Hogy mit teszel mellé, bögrét, csokit, bármimást, az nekem mindegy volna. Én a kézírásos papírokat őrzöm, a targyak elmúlnak úgyis. De tudod, mindenki más. Lehet, hogy a te tanárod nem ilyen. :)
2023. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a #7 #9 #13 vagyok

A töritanár :)

2023. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Koszi az ötletet!:)) akkor jo, azt hittem hirtelen a 11et is te írtad😅
2023. márc. 29. 21:24
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én utoljára a konzulensemnek desszertet, és saját kézzel készített ékszert adtam, mert láttam, hogy visel ilyesmit.
2023. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt mondom, bögrét ne, akármilyen frappáns felirattal sem. Én is egy doboz minőségi csokira voksolok.
2023. márc. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint tudnék örülni a bögrének is (pedig van már egy csomó, mindenféle alkalomra kapott), ha valami kifejezetten hozzám vagy az osztályhoz köthető kerülne rá, pl. egy idézet tőlem. De nem tartom a legjobb ötletnek, szerintem sok kolléga valóban degradálónak érezné, vagy csak egy felesleges tucat lomnak. Meg lehet kínos is. Egy ballagó osztálytól kaptunk mindannyian névre szóló bögréket (egyedieket, a suli logóját is rátették), amin csak a keresztnevünk volt, akár becézett formában. Na most ez egyrészt praktikus volt, mert a tanáriban sokan máig ezeket használjuk, és elég jól is néz ki, hogy ha bejön valaki, akkor azt látja, hogy egyforma bögrékből iszunk, de mivel névre szól, nem keverjük össze. Viszont amúgy meg sokaknak kínos volt a diákoktól olyan bögréket kapni, hogy Pista, Tündi stb. Szóval összességében, talán inkább hagyd a bögrét.

Én egyébként valami finom csokinak, desszertnek is nagyon örülnék. Vagy könyvnek, ha ismered az érdeklődését a tanárnak, az is jó lehet. Vagy tényleg valami nagyon személyes, akár egy kézzel írott kártya, levél, bármi ilyesmi. Én ezeket szeretem a legjobban, néha leülök, és elolvasom, miket írtak nekem a diákok.

2023. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se bögrét vegyél. Inkább valamilyen kézzel készített dolgot csinálj és vegyél mellé egy tábla csokit adnék (valami markánsabb csokit)

Eddig egyszer vittem egy szép rajzot meg egy tábla csokit és örült neki az illető.

2023. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Márkásabb csokit*
2023. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!