Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire megszokott ajándékoka...

Mennyire megszokott ajándékokat adni tanárnak?

Figyelt kérdés
Nem osztalyszinten gondolok rá, hanem egyedileg. Van egy tanár akit nagyon szeretek mint tanár és mint ember, gondoltam veszek neki egy bögrét vagy bármilyen apróságot valami frappáns tanári szöveggel. Most vagyok végzős, 4 évig tanított ezért szeretnék csak. Csak nem vagyok benne biztos mennyire szokásos és, és nehogy félre értse vagy ilyenek. (Ellenkező nem) Köszi a választ!

2023. márc. 29. 19:59
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Koszi nektek!:))
2023. márc. 30. 15:26
 22/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek a töritanárral!

Amikor tanítottam, az osztályom egy kis búcsúbulit szervezett az utolsó órára. Hoztak egy kis házi sütit, üdítőt, amit közösen megettünk. Csinaltak egy nagy lapra egy közös rajzot, mindenki aláírta.

Ez nagyon megható volt, és ennél több nem is kell.

Szerintem a bögre is jó egy kedces felirattal. Nem az ajándek ara számít, hanem a szándék, a mondanivaló. Ezért akár egy kézzel írott, kedves képeslap/üdvözlőkártya is tökéletesen megfelelhet a célra.


Én kifejezetten utáltam, amikor az SZMK év végén drága édességcsomagot adott. Szerintem ez olyan hálapénz szerű dolog. Az osztállyal azt is közösen ettük meg. Nem elhárható, és részemről kicsit sem elvárt a drága ajándék. Ez az én véleményem, mindenki más.

2023. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
70%

Én budapeten ottani osztályfönöknek arany nyakláncot kapott ballagásra 2008ban

Réggen volt az

Most karira a pepkoból törlöruhát keztyüt sál

Ballagásra meg pedig aroma diffuzórt kap 10tanár mi fizetünk 13000ft

Hát azért jokor voltunk jó helyen

2023. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!