Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanár fegyelmi eljárást...

Ha a tanár fegyelmi eljárást kezdeményez egy tanuló ellen, és a tanuló emiatt öngyilkos lesz, akkor a tanár érez bármiféle megbánást, bűntudatot?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 19. 14:42
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon érdekesnek tűnik, hogy az egyik beperelte tanár igazgató lett Nyergesújfalun, ahol szintén történt egy gyermekbántalmazás, már az ő igazgatósága alatt. Úgy gondolom, ezek nem véletlenek.
2016. aug. 20. 20:39
 22/59 anonim ***** válasza:
27%
Ostoba vagy sajnos. De bicskanyitogató módon. Ráadásul hajlandóságod sincs a gondolkodásra. :/
2016. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:
Pedig ez az igazság. Nézz csak utána, az egyikben az aligazgatóként, másikban igazgatóként részt vett. Egyik ügyben meghal egy gyerek, a másikban földön rúgdosnak egy gyereket a tanárok, az 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenved, és csak felfüggesztet börtönbüntetés az ítélet. Véletlen? Nem hiszem. Megbánás 0. Bűnismétlés 100%.
2016. aug. 20. 21:11
 24/59 anonim ***** válasza:
40%
Aki nem ért egyet a kérdezővel, az elmagyarázná, hogy szerinte mi is történt pontosan? Mert úgy látszik ugyan azt a cikket másféleképpen értelmei a kérdező, és másféleképpen a többiek.
2016. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Nem tudnak ezek elmagyarázni semmit, hiszen kockásinges pedagógusok, akik még most is örülnek, hogy halálba küldtek egy gyereket.
2016. aug. 29. 02:49
 26/59 anonim ***** válasza:
74%
Pedagógus az apád fäsza, te hülye! Attól, hogy te utálod a tanárokat, azt hiszed, mindenki az, aki nem ért egyet az álláspontoddal? Magyarázd már el nekem, mi a lófäsz haszna származik az ominózus igazgatónak abból, ha valaki öngyilkos lesz?
2016. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

#26

Kiélheti perverz hajlamait.

2016. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

#2


Milyen hasznod származik abból, hogy dohányzol? Milyen hasznod származik abból, hogy alkoholista vagy? Milyen hasznod származik abból, ha szarsz az iskolában a tanulásra? Egy válasz van az összesre: SEMMILYEN!


Mégis a legtöbb ember ezeket a haszontalan, sőt károsnak mondható dolgokat előszeretettel csinálja. Nem kell, hogy haszna származzon belőle. A lényeg sok ember számára, hogy élvezze, amit csinál, több mindegy, hogy teszi tönkre vele mások életét (vagy esetleg a sajátját).


De tudom, hogy ki a valódi hibás az itt kialakult vitáért. A cikk írója. Annyira értelmetlenül, zagyván, hosszadalmasan, és fárasztóan írja le az egészet, hogy az ember elveszik benne, elveszik benne a mondani valóa. Konkrét tényeket kellett volna írnia a történtekről, ehelyett mindent írtak, csak tényeket nem.


Pl.:


"Titok, ami az utolsó héten történt?


Az április 22-én keltezett levél miatt harminc napon belül lehetett volna megindítani a fegyelmi eljárást a törvényi szabályozás értelmében, vagyis az, hogy az augusztusi fegyelmi eljárás merült fel először, jogszabályellenes. Egyébként a jegyzőkönyveket korrekten vezették a fegyelmi meghallgatások eljárás során, ennek ellenére folyamatosan az volt az érzésünk, hogy érveink süket fülekre találnak – vallja dr. Sándor Bernadett, tizenkét tanár jogi képviselője, aki szerint az, hogy egy tanár tehet-e szakmai bírálatot, nem kérdés. Az ügyvédnő azt is elmondta, az ő tanácsára nem vették át a tanárok azt az utasítást, amelyben megtiltják nekik, hogy nyilatkozzanak az utolsó hét eseményeiről, s hogy az egy titoktartási kötelezettség volt. Ennek ellenére csak egy tanár nyilatkozott, ő is azért, mert személyiségi jogait, érdekeiket sértette, ahogy az önkormányzat nyilatkozott róluk és felelősségükről az egyik diák öngyilkossága miatt egy nyilvános televiziós adásban

– Ha egy tanárt, vagy egész tanári kart megvádolnak még jóval a fegyelmi eljárás előtt és nem védekezhet, az súlyosan sérti az érdekeit – utalt a fenntartó képviselőjének azon nyilatkozataira az ügyvédnő, amelyekben a tanárok felelősségét taglalta."


Nos, megtudtátok mi az a titok, ami az utolsó héten történt? Nos, mert ÉN NEM!! Rengeteg szöveg a semmiért, nincs konkrét tény, ami leírt volna.

De ez csak az egyik példa.

2016. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
A tanárok elmondhatják az igazat. De ők továbbra is csak azon vannak felháborodva, hogy ellenük fegyelmi eljárás indult, a tanuló halála nem érdekli őket. Megnéztem az egyik intézkedő tanár (Zara Melinda) blogját, semmit nem ír a gyerek haláláról, bármilyen részvét hiányzik a soraiból. Viszont több száz bejegyzés van amely a kirúgott tanárok (szerintem gyilkosok) sorsa miatt aggódik, őket sajnálja. Milyen az értékrendje egy ilyen embernek? Megölnek valakit, és ahelyett hogy egy kicsit magukba szálljanak, még vannak sértődve hogy kirúgják őket. Sajnos ez a mocskos kockásinges tehén politikai kapcsolatai révén újra igazgató lett egy másik iskolában.
2016. aug. 30. 11:30
 30/59 anonim ***** válasza:
#28 vagyok. Bocsánat, #26-ot akartam írni.
2016. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!