Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanár fegyelmi eljárást...

Ha a tanár fegyelmi eljárást kezdeményez egy tanuló ellen, és a tanuló emiatt öngyilkos lesz, akkor a tanár érez bármiféle megbánást, bűntudatot?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 19. 14:42
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
88%

Az, 42, 43, 44, bocs.

Olvass utána akkor az ügynek.

De röviden és tömören leírom neked: volt egy iskola, ahol a tanárok kvázi sztrájkot kezdeményeztek az elégtelen munkafeltételeik miatt, és nem figyeltek oda a gyerekek fegyelmezésére napokig-hetekig, nem tartottak órát. A gyerekek ezen felbuzdulva általában rendetlenkedéssel ütötték el az időt. Az egyik diák valamit felgyújtott az egyik (nem megtartott) órán, a tanárok észbe kaptak, többen körbeállták, leosztották. A srác meg a vonat elé vetette magát szégyenében. A tanárokat fegyelmi eljárás alá vonták, és valami 12 tanárt kirúgtak az iskolából.

Legalábbis a történet tudható része ennyi. Hogy a gyerek ennyitől miért lett öngyilkos, azt nem tudjuk.

2016. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
87%
Ehhez adta hozzá egy-két pedagógus ellenes azt a részt, hogy a tanárok ártatlanul vádolták meg a gyereket és ezt vették át a most lázongó diákok, köztük a kérdező. Ezt sem tudjuk igaz-e természetesen, de jó alapot ad a támadáshoz, azoknak, akik csak mocskolódni szeretnének. :) Van az a szórakoztató játék, mikor a gyerekek leülnek egy körben egymás mellé, súgsz az első füléb valamit, ő tovább súgja és így tovább és így tovább. Az utolsó kimondja hangosan és egy egészen más történet lesz. Persze a gyerkek között lesz, aki direkt mást súg tovább, lesz, aki valóban félreérti. Ez a történet is így terjedt. Az emberek kedvükre alakítják. Van, aki mint pl én felháborodik és próbálja bíztatni az embereket, hogy ne úgy tekintsünk egymásra mint pedagúgus, diák, kockásinges, gyerek..stb.. hanem mint ember és ember.. Vannak olyanok mint a kérdező, akit csak a harag és a gyűlölet hajt és vannak, akik mindemellett, vagy fölött képesek azért értelmesen is kommunikálni a dologról. A közös mindannyiunkban az, hogy csak a saját verziónkat ismerjük, de egyikünk sem szigorú része a történetnek. Nem tudjuk az a gyerek valóban mit tett és gondolt, hiába írt bármit le, nem tudjuk az egyes tanárok valóban mit láttak és mondtak, hiába írt róluk az újság és végképp nem tudhatjuk, hogy mit éreztek, mert még ké ugyanazt átélt ember is érezhet mást és mondhat ugyanazt...és ami a pláne az egészben, hoyg ezt 20 oldalon keresztül ragozhatjuk még, akkor sem fogjuk megtudni. :)
2016. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
90%

#52

Ez a dolog valójában a kérdezőről szól. A kérdés feltevésének célja önmagában a tanárok szidása, hogy éppen mivel, az nem számít, ez csak egy ürügy. Hogy a sztori igaz-e, lényegtelen. A kérdező egy lelkileg és mentálisan sérült ember, aki nem lát túl a saját világán, és keresi az önigazolásokat. Valószínűleg bántalmazták iskolában, és most próbálja levezetni ezeket a frusztrációit. Vagy csak simán troll, de akkor is riasztó, mert láthatóan kattant.

2016. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek. :)
2016. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Vagy egyik sem, csak egyszerűen haragszik a tanárokra, és kihasználja a lehetőséget, hogy szidhassa őket.


Csak egy megjegyzés. Én a tanárok helyében a 12 évnél idősebb diákoknak nemhogy nem tartottam volna órát, de megmondtam volna nekik, hogy maradjanak otthon. Ezt sem értem, a tanárok úgysem büntettek érte, akkor minek mentek be a suliba? A kormány talán még jobban oda is figyelt volna rájuk, és talán nagyobb, jelentősebb tüntetésnek érezték volna, ha hírt kaptak volna az otthon maradt diákokról. Úgyhogy ha legközelebb tüntetést szerveznek a tanárok, akkor legyenek szívesek egyszerűen be sem menni az iskolába, vagy ki sem nyitni a suli. Ebben az esetben tényleg "valódi" tüntetésnek látszódna, hiszen a tanárok az iskola közelébe sem mennek. Másfelől, ha olyasmi érződik ki a szavaimból, ami tudatlanságra vall, akkor bocsánat. Tényleg nem igazán követtem az eseményeket, és már leérettségiztem évekkel ezelőtt, nem tudom mi a helyzet a közép/általános suliban.

2016. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
83%
55. Vannak szülők, akik hiába, hogy elmúlt a gyerek 12 éves akkor sem hagyják otthon egyedül, ami egyes esetekben abszolút indokolt. Nekik kötelező az iskola részéről ügyeletet biztosítani. Ha be sem menne senki csak még nagyobb össztűz alá kerülnének. Hidd el erre a helyzetre nincs mindkét fél részére adható jó megoldás, különben az történt volna.
2016. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
83%

#55

Olyan nincs, hogy valaki csak úgy egyszerűen haragszik egy bizonyos csoportra. Az összefügg valamivel.


Olyan sincs, hogy a gyerekek otthon maradnak. Iskolába járni kötelező, még akkor is, ha a tanárok nem tartanak tanórát.

2016. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
abban az esetben, ha egy adott iskolában gyerekgyilkosok tanítanak, nem kéne kötelező legyen oda járni senkinek. Szerencsére bezárták a rossz emlékű iskolát. Én az apának hiszek, aki világosan megmondta, jogy "fél óra alatt kivégezték a fiamat", minden mást a gyilkosok érdekében mondott undorító hazugságnak tartok. és választ kaptam a kérdésemre, köszönöm mindenkinek aki hozzászólt, erőt adtatok hogy tovább őrizzem az áldozat emlékét!
2016. szept. 3. 02:32
 59/59 anonim ***** válasza:
89%
Alkotmányosan be kellene tiltani, hogy az ilyen kérdező habitusú figurák lábon hordják ki az agyhalált.
2016. szept. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!