Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanár fegyelmi eljárást...

Ha a tanár fegyelmi eljárást kezdeményez egy tanuló ellen, és a tanuló emiatt öngyilkos lesz, akkor a tanár érez bármiféle megbánást, bűntudatot?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 19. 14:42
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Te csak megerősíted bennem a hitet, hogy örültök minden gyilkosságnak amit a kockásinges disznó kollegáitok elkövetnek és képtelenek vagytok nemhogy megbánást vagy bűntudatot, de bármiféle együttérzést, empátiát ha nem is érezni, legalább színlelni.
2016. szept. 1. 16:05
 42/59 anonim ***** válasza:
45%
Még mindig nem tudom, hogy mi is történt pontosan. Most akkor a gyerek mégsem öngyilkos lett? Vagy ha az lett, akkor mégsem a tanárok miatt? És ha a tanárok miatt, akkor meg jogos volt ez tőlük? Ezt nem értem. Állítólag jogtalanul rúgták ki azt a gyereket, mivel nem ő gyújtogatott, hanem más, de a tanárok szándékosan nem a valódi gyújtogatót rúgták ki, hanem az ártatlant. Ezt vegyük ténynek, és most ne is foglalkozzunk az öngyilkossággal. Ha csak ezt nézzük, a tanárok már ekkor bűnt követtek el. Mármint ne általánosítsunk, nem a tanárok, hanem "azok a tanárok". Pontosabban ezt a bűncselekmény kizárólag az adott iskola tanáraira vonatkozik. Egy ártatlan büntetése a valódi bűnös helyett, nagyobb bűncselekmény, mint maga az elkövetett bűn, amit büntetni kéne. Én csak abban reménykedek, hogy az a gyerek tényleg bűnös volt, tényleg gyújtogatott, és tényleg megérdemelte a kirúgást. Amennyiben nem így van, akkor ha öngyilkos lett, ha nem, itt a tanárok vétkeztek abban az iskolában. És az hagyján, hogy egy öngyilkosságot nem akarnak magukra vállalni. De hogy még azt sem képesek beismerni, hogy jogtalanul egy ártatlant büntettek, az már mindennek a teteje.
2016. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
45%
És most nem a tanárokat szidom, hanem csak az adott iskolába járó tanárokat.
2016. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
78%
Sőt, még csak nem is szidom őket, csupán véleményt nyilvánítok.
2016. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
100%
42-es. Értem, amit írsz és nincs is baj a gondolataiddal. Tudod az a különbség a kérdező és közted, hogy ő általánosít, számára minden pedagógus mehet egy kalap alá, fogalma sincs és képtelen is elképzelni a különbségeket ember és ember között. Lehet azok a konkrét pedagógusok hibásak abban, hogy rossz embert ítéltek el, de biztosan nem szándékosan és biztosan nem tudták, hogy emiatt egy gyerek megöli magát. A másik pedig, egyáltalán milyen ocsmány alak feltételez olyat idegenekről csak a szakmájuk miatt, hogy szándékosan küldenének a halálba gyerekeket. Na ezért háborgunk és ezért nem értünk egyet a kérdezővel. De neki aztán tök mindegy mit mondunk, ő még túl naiv és értetlen ahhoz, hogy ennyire mélyen belelásson a témába. A te érveid viszont elfogadhatóak, de csak az tudna erről veled tovább beszélgetni és több dolgot hozzáfűzni, aki benne is van a témában nem csak pár cikket olvasott el. Így én is csak feltételezni tudok és te is.
2016. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként igaza van kérdezőnek... Le az összes tanárral! Ne tanítsanak meg senkit se írni-olvasni. Akkor majd nem kreálnak az állásukat féltő újságírók efféle műbalhékat, és a kérdező szintű hülyegyerekek se szívják fel magukat rajta.
2016. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Mi a műbalhé abban, hogy egy diák megöli magát 2 órával azután hogy a tanárok megalázzák, de előtte részletesen részletesen leírja az apjának hogy miért teszi? Ez egy mocskos gyilkosság, szerintem, semmi esélyt nem hagyták neki. Aki támogatja őket pedig, megérdemli hogy mindenki, akit szeret, meghaljon ugyanígy.
2016. szept. 1. 19:02
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
:DDDD
2016. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%

#45

Esélyes, hogy az 52-es (53-as, 54-es) válaszoló is a kérdező, aki beregelt egy másik accról is, hogy bólogathasson magának, ha már mindenki hülyének nézi. Stílust, szóhasználatot tekintve legalábbis így tűnik.

2016. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Úgy érted 42, 43, 44?


Biztosíthatlak, hogy én nem a kérdező vagyok. Bevallom, fogalmam sincs, hogy a kérdező által belinkelt cikkben mit is írnak, még írtam is több oldallal ezelőtt, hogy mennyire zagyva a cikk megfogalmazása, és hogy mennyire nem tér ki semmire.

2016. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!