Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak ennyi pénzem van fizetési...

Csak ennyi pénzem van fizetésig, hogy lesz elég?

Figyelt kérdés
11 ezer forintunk van.Hárman vagyunk,2 felnőtt és 1 gyerkőc,27-dikén lesz csak fizetés szóval még egy jó 2 hét... :( Nem tudom,hogy lesz elég a 11 ezer forint,sajnos a családtagok sem olyanok,hogy adnának akár kölcsönbe is...Már próbáltam eladni dolgokat,de azt se sok sikerrel... :( Hogy lesz ez a pénz elég még 2 hétig kajára??? :( :S
2011. jún. 12. 18:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
Előleget nem tudsz kérni a főnöktől?
2011. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
19:00 Sajnos most nem dolgozok úgyhogy ilyenre sincs lehetőség.. :(
2011. jún. 12. 19:02
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Okosan kell beosztani.Pl:veszel alap dolgokat rizs,tészta,krumpli,sajt meg pár zöldség ebből a pár alapanyagból mindenféle kaját lehet cswinálni.
2011. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

ne vicceljél már, simán elég kajára, ha okosan osztod be :)


de először is mid van otthon, készíts egy leltárt a meglévő kajáról


aztán írd be ide, mid van


másik, hogy nézz körül a lakásban és szedj össze minden aprópénzt, kupont, és visszaváltható üveget


Ha beírod mid van most és mennyi, ill, hogy milyen boltok vannak a környékeden, vagy olyan helyen, ahová ingyen el tudsz jutni, akkor segítünk összeállítani egy bevásárlólistát neked :) Fel a fejjel!

2011. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
3%

passzolj el valamit ami már nem kell ha el tudsz + mindenből a legolcsóbbat és mindent készíts ha tudsz továbbá nézz körbe az iylen kifőzdékben is mert van, hogy nem éri meg főzni.


Multkor is a kinai büfében 800 forintért egy akkora tál édes csípős csirkét kaptam krumplival, hogy csak néztem ketten ettük a barátnőmmel.


Aztán egy kiló krumpli minimum 200 ft az osanba. a csirkehús meg ezer ft körül.

2011. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk ennek a többszöröse van mínuszban. Szokj hozzá, tanulj meg élni a semmiből, mert itthon máshogy nem lehet. Mi kenyéren meg lekváron élünk, néha tészta, krumpli; mindez diplomával, kösz Magyarország!
2011. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Először osszuk ketté: ez heti 5000.- Ft.

Számold ki, egy hét alatt mennyi kell kenyérre és a gyermekednek tejre.

Aztán 1 kg sertésmáj max. 600.- Ft, de ez minimum 2 evésre elegendő krumpli körettel vagy rizzsel.

A következő héten:

A csirke-csontosa (far-hát, nyak, szárny) nem sokkal drágább, rizseshúsnak, vagy pörköltnek nokedlivel is kiadós. A szárnya-combja a kicsié.

Hétközben lehet krumplis-tészta, tarhonya, vagy sült krumpli tükörtojással, vagy tökfőzelék tükörtojással.

Rántott tök, cukkini, padlizsán petrezselymes krumplival, a panírból maradt tojással lehet tojásos-levest. Karaláb-leves, vagy főzelék krumpli-fasírttal. Készíthetsz bablevest + lángost sütsz, vagy valami hasonlót utánna.

Szerintem ilyen, vagy hasonló kajákkal azért, ha egy héten egyszer van husi is, akkor ki lehet húzni szűken.

2011. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

kenyér meg lekvár helyett: (kérdezőnek is)


alapélelmiszerek: rizs (b rizs 1 kg 200 Ft) + hüvelyesek (1 kg 400-600 Ft) erre kell alapozni a havi kaját, elég unalmas, de olcsó és ahhoz képest elég jó ételek ill. jó a kalóriatartalmuk, a hüvelyesekben jó arányban van fehérje ill. tejtermékek: főleg tejföl és túró


meg kell nézni az akciókat, a boltig sétálva kell menni, mert olcsó és jót tesz az egészségednek


tésztát/nokedlit otthon kell csinálni, 1 kg liszt 100 Ft ehhez kell 4 tojás és van tésztád (+ persze víz kell hozzá), macerás, de olcsó

kenyeret is olcsóbb néha otthon sütni, de pl tortillát még olcsóbb és még egzotikus is ;)


krumplit nem kell venni, mert a kalóriatartalmához viszonyítva rohadt drága


hagyma: c-vitamintartalma meglehetősen magas


olaj: keveset kell használni belőle


idényzöldség és idénygyümölcs (lehetőleg leárazottat)


hús : leárazva szoktam venni, szintén meg kell nézni hol veszed



A titok, hogy egytálételeket és gazdag leveseket kell készíteni, mert ezekbe sokkal kevesebb hús is laktató, mint pl egy rántott hús + köret kombinációban. (vagyis inkább nem olyan feltűnő, hogy kevés benne a hús)


A másik, nem pocsékolunk semmit pl. szikkadt kenyérből kenyérfasírt v. felfújt készül vagy fasírthoz adjuk. Csak annyi friss árút vásárolj, ami lefagyasztható vagy megeszitek.

2011. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

19:10 Nagyon aranyos vagy,köszönöm!!


Amik most vannak itthon:


száraztésztafélék(metélt,kocka,spagetti)

1 csomag rizs( nem kész)

2 liter tartós tej

2 kukoricakonzerv

búzadara

liszt

paradicsom püré konzerv

krumpli

tojás

vaj

száraz szalámi


Ahova ingyen el tudunk jutni: Coop,Reál, Match,Zöldséges,Húsbolt Spar is van csak az most éppen felújítás alatt áll.

Na ennyi az össz ami itthon van.

2011. jún. 12. 19:24
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

"Multkor is a kinai büfében 800 forintért egy akkora tál édes csípős csirkét kaptam krumplival, hogy csak néztem ketten ettük a barátnőmmel. "

800 Ftért vesz 1 kg rizst + 0,5 kg babot és 25 dkg darált húst, amiből nem egyszer esznek, hanem min 2* hárman

2011. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!