Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak ennyi pénzem van fizetési...

Csak ennyi pénzem van fizetésig, hogy lesz elég?

Figyelt kérdés
11 ezer forintunk van.Hárman vagyunk,2 felnőtt és 1 gyerkőc,27-dikén lesz csak fizetés szóval még egy jó 2 hét... :( Nem tudom,hogy lesz elég a 11 ezer forint,sajnos a családtagok sem olyanok,hogy adnának akár kölcsönbe is...Már próbáltam eladni dolgokat,de azt se sok sikerrel... :( Hogy lesz ez a pénz elég még 2 hétig kajára??? :( :S
2011. jún. 12. 18:57
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
100%

Főzz okosan, főzelékeket pl. lencse,sárgaborsó,krumpli. Vegyél csirkecombot a Tescoban, általában 500-600Ft 1kg, üveges lecsót ami 300Ft szokott lenni. A krumplis tészta, tojásos nokedli, paprikás krumpli is olcsó. Csak ha főzöl akkor tudsz kijönni ennyi pénzből, olvasgasd még át a szakácskönyvet milyen olcsó kaják vannak.

Vegyél otthonra még margarint, párizsit(Tesco 400Ft 1kilo!)és kenyeret. És igaza volt az előttem hozzászólónak,hogy váltsd vissza az üvegeket stb. Drukkolok, hogy átvészeljétek ezt a 2hetet! Hidd el tudom mit érzel sokszor voltunk már mi is így.

2011. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
65%
Voltam ilyen helyzetben én is, akkor elfogadtam a főzelékeket, mert nem volt más. Rántott leves, sárgaborsó főzi / apró krumpli, héjában megfőzve, pirított virslivel / sertésmáj, lencsével / paprikás krumpli -naturba/ Nagyon jó ötlet, ha nem egy napra készítesz kajcit! Ha a gyermeked elég idős, akkor megérti a helyzetet.
2011. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

19,20-as vagyok!

Tehát az alap-dolgok meg vannak, legalábbis az első hétre. Készíts egy napi tervet, hogy mikor mit főzöl, írd mellé, hogy ahhoz mit kell venned, és kb. mennyi az ára.

Aztán indulj el, és nézz szét az összes üzletben, amiket felsoroltál, hogy azokból hol, mi a legolcsóbb, és ott vedd meg.

Csak azt vásárold, ami a cetlin van, ne többet. Persze ne felejtsd el felírni a WC-papírt, mosóport is, ha kell.

Hidd el, meg tudod csinálni!!!!

2011. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

annyi jó választ kaptál, hogy én már szóhoz sem tudok jutni:))ha csak a felét megfogadod, akkor is túléled ezt a két hetet, és ráadásul sokmindent megtanulhatsz belőlük, hogyan kell spórolni.

a szegénység nem szégyen, csak kellemetlen:))

ne add fel, menni fog !!!

2011. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm,nagyon arik vagytok,fel is pontozlak Titeket! :) Tudom,hogy nem kell szégyellni csak sajnos nagyon szomorú,hogy így kell küzdenünk minden falatért másnak meg még az ujja hegyét sem kell megmozdítania semmiért,sajnos ilyen az élet.. :( Azért várok még válaszokat,hogy ti hogy oldjátok meg és egyebek,amúgy meg már nem olyan kicsi a kislányom. :) Még egyszer köszi!
2011. jún. 12. 19:56
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

hát nem sok mindened van otthon és ahogy látom nem a legolcsóbb boltok vannak a környékeden sem :S


én a helyedben vennék babot, lencsét, sárgaborsót legalább 2 kg-ot összesen, ez kb egy ezres. (219 0,5 kg bab a reálban, sárgaborsó viszont csak 149)

tojás legyen legalább 20 db-od 249-ért van a matchben a katalógus szerint a 10 db, de lehet a zöldségesnél olcsóban meg tudod venni

rizst még vegyél 3 kg-ot, baromira fogjátok unni hó végére, de ez van 600-800 Ft (saját márkást keress, a reál honlapján néztem, 279/299 1kg rizs, úgyhogy ott ne vegyél én 199-ért veszem a lidlben, 279-ért drága)

Húst vegyél, kb 3 kg akciós sertéshúst csont nélkül valamelyik boltban olyan 900-1000 Ft-ért már szokott lenni (matchben van tarja és comb 949-ért és 999-ért) 1 kg-ot daráltass le belőle + csirkemájat 1 kg-ot , az kb 600-700 Ft

mirelit zöldséget 1 kg-ot 400-500 körül biztos találsz saját márkást valamelyik boltban (reál oldalán 219-ért van 450 g-os franciasaláta alap, az is jó, ha nincs benne alma)

1 kg sárgarépát és 1 kg hagymát + egy zellert ez kb 800 Ft lesz

1 csomag túrót 400 körül kell legyen egy fél kilogrammos csomag + 1 tejfölt 250-ért kapsz nagyot

Vegyél valami zsiradékot, bár nem tudom mennyi vajad van otthon, javaslom a sütőmargarint 250 g kb 100-120 Ft körül van (olcsó sajátmárkás termék)

+5 l tej az kb 750-800

Savanyú káposzta 0,5 kg

kenyeret is vegyél vagy süss otthon, minden kenyeret szeletelj fel, ami megmarad az mind menjen a mélyhűtőbe kb 5 kg kenyérre lesz szükséged, ha a nap végén mész vásárolni, talán még le is lesz árazva, de kb 200-250-ért kapsz egy kiló olcsó fehérkenyeret amúgy is ez kb 1000-1500 Ft


többi pénzből, ami max egy ezres: gyümölcs, és más zöldségek, esetleg még tojás


kaják:

1. babgulyás- olyan adagot csinálj, hogy 2 napig ezt egyétek ez kb 40 dkg hús, 40 dkg bab + krumpli + 20-25 dkg zöldség (répa, hagyma, zeller)+ 2 tojásból és kb 20 dkg lisztből csipetke

2 chilis bab darált húsból és babból + kukoricából (25 dkg hús + 25 dg bab + 1 konzerv kukorica + a konzerv paradicsom és némi hagyma + krumpli

3 tejberizs

4 tojásos nokedli

5 babfőzelék főtt v sült tojással és sült hagymával

6 lencsefőzelék fasírttal (csináld meg a maradék 75 dkg darált húst, min 40 dkg szikkadt kenyérrel fasírtnak, a maradék jó a másnapi ebédhez ill. szendvicsnek amit elvihettek a munkába enni)

7 sárgaborsó főzelék a maradék fasírttal

8 pörkölt: a 2,6 kg húsból, sok hagymával csináld meg jó szaftosra ez 4-5 napi kaja egyik nap tésztával, másik nap meg mondjuk rizzsel esetleg krumplival...csináld meg és fagyaszd le 4-5 adagban, minden nap mással tálalod, egyik nap csinálsz belőle rizses húst, egyik nap székelykáposztát

11 sárgaborsó krémleves, másodiknak rizsfelfújt

12 túrós tészta 2* is lehet, ha van elég tésztád...ha nincs, akkor a tejföl és túró feléből körözött a szendvicsekhez v nyers sárgarépával mártogatós

13 májas rizottó (mirelit)zöldséggel

14 sült máj rizzsel v tésztával, ha szaftosra csinálod esetleg grízgaluskával

15 búzadarából császármorzsa (vacsira)

16 kukoricás rizs tükörtojással (vacsira való)

17 párolt répa + tükörtojás (vacsira)

18 grizes tészta, ha akad egy kis lekvárod vagy veszel valami olcsó saját márkás jammet 250-300 körül már szokott lenni 1/2 kg


reggelire tej, tea és szendvics ill tejberizs

2011. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
ja és kimaradt a pizzaszerűség: liszt+ víz + élesztő...kis olajjal megkened és azt pakolsz a tetejére, ami a kezed ügyébe akad, a maradék fasírt pl, hagyma, ilyesmik :)
2011. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

mi ezeket a kombinációkat szoktuk csinálni ilyen időszakban(szerencsére most nagyon sok kerti zöldség gyümölcs van)


sárgaborsófőzelék főtt tojással

lencsefőzelék sült virsli/kolbász

zöldborsófőzelék fasírt

főtt krumpli, meggymártás(300 ft/kg és ebből enni is tudtok még) fasírt

rakott krumpli tojással és kefírrel

rántott párizsi, sajt, cukkini

tojásleves, paradicsompüréből paradicsomleves, rántott leves piritott kenyérrel

gyümölcsleves-piacra menj ki szombaton ami elött bezárna le vannak árazva a romlandóbb gyümölcsök(eper, cserkó,meggy stb)

grízes, lekvárok, mákos, krumplistészta

sajtos, tejfölös, paradicsomostészta

darálthúsból tudsz csinálni rakott káposztát, tarhonyás húst, rizseshúst

tartós tej-tejberizs, gofri, palacsinta, rizskoch

krumplileves, főtt krumpli, sóska/spenót, főtt tojás

tökfőzelék, kelkáposzta főzelék

pörköltek, resztelt máj, rizs

fejessaláta savanyúnak jó

sütőben sülz krumpli kis margarinnal, tükörtojás kenyérrel

rántotta krumplival, hagymával

lekvár, befőtt ha van otthon

májkrém, pástétomok, zöldségkrémek

perec, lángos, fánk tartalmasabb leves után mehetne

oldalast egyszer le kell sütni hagymával, parival utána pár hétig megvan a húszsíros kenyér

gyerkőcnek babapiskóta pudinggal-2-3 napig is be lehet osztani

tojásos nokedli,tarhonyaleves

nudli, tócsni,

joghurt, kefír kis lekvárt beleteszel+zsömle-gyerkőcnek kis laktató nasi is lehet

nagyobb kiszerelést vegyétek, többször használjátok fel

2011. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

20:21-23 Nagyon szépen köszönöm,hogy ennyit fáradtál azzal,hogy ilyen sokat leírtál! :) Igen valóban nincsen itthon sokmindenem,de nagyon remélem,hogy ilyen hüvelyesekkel és kiadós levesekkel, tésztákkal(pizza nagyon jó ötlet,jövő héten csinálok is!:)) kihúzzuk ezt a 2 hetet!!! Köszi! :)


20:28 Neked is köszi,hogy ilyen sok mindent írtál!!! :) Mindenkinek megy a pont!!!! :)


De azért akárki akármi ilyesmit tud még az írjon légyszi!!! Köszönöm.

2011. jún. 12. 20:42
 20/35 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha a fagyasztóban meglapul maradék pörkölt vagy ilyesmi azokat is meg lehet enni. Esetleg fizu után megcsinálhatjátok, hogy nagyobb adag kajákat csinálsz pl töltött káposzta vagy paprika és ezeket lefagyasztod az ilyen időkre.
2011. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!