Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak ennyi pénzem van fizetési...

Csak ennyi pénzem van fizetésig, hogy lesz elég?

Figyelt kérdés
11 ezer forintunk van.Hárman vagyunk,2 felnőtt és 1 gyerkőc,27-dikén lesz csak fizetés szóval még egy jó 2 hét... :( Nem tudom,hogy lesz elég a 11 ezer forint,sajnos a családtagok sem olyanok,hogy adnának akár kölcsönbe is...Már próbáltam eladni dolgokat,de azt se sok sikerrel... :( Hogy lesz ez a pénz elég még 2 hétig kajára??? :( :S
2011. jún. 12. 18:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

mi 4-5 hétre osztunk be 30-at kajára :) ez van...:)


heti szinten ez így néz ki: 1 főzelékféle, 1 kelt tésztaféle (kakaós csiga, bukta, hot-dog, aranygaluska stb.), 1 húsosabb kaja (ez néha bolognai, vagy éppen tarhonyás hús, rizses hús stb.mindegyik pár 100 Ft-ból megvan), 1 tésztaféle (grízes, mákos, diós, tejfölös, ami éppen olcsó vagy van otthon).

Levesek: a kevésbé laktató tésztákhoz tartalmasabb leves (pl. csirkeraguleves jó zöldségesen), ami laktatóbb második (pl. bolognai), mellé csak rántott leves, tojás leves, esetleg paradicsomleves, tésztaleves, krémlevesek).

Vasárnap lehet "dőzsölni", akkor van ünnepi kaja :).


Amit az előttem is írtak: 1.: tej,kenyér, utána jöhet a menütervnek megfelelő vásárlás. Kétnaponta főzök, így másra is jut idő, plusz nem kell agyalnom heti 7 kaján, elég 4 is (vasárnapra újat) :).


Esetleg nézd meg, nincs-e érték csökkentett áru valamelyik boltban (megnyomódott paprika pl.), az is olcsóbb, mint a hibátlan, de ízre megfelelő.


Ne riadj vissza attól sem, ha nagyon olcsón találsz valamit (pl. cukkinit), sokféleképpen elkészítheted, 2 hetet kihúztok akár néhány féle ételen is "elvegetálva".


Szóval ne ijedj meg, más is jár így, pedig nem így tervezte, de hidd el, olyan kreatív leszel pillanatok alatt főzésnél, hogy ihajjjj :)

2011. jún. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
06:13 Köszönöm szépen a sok hasznos ötletet,a baj csak az,hogy nálunk van egy cukorbeteg is a családban és vele nagyon azt nem lehet megtenni,hogy "elvegátálás" :( Mert különben rosszul lesz. Szóval nehéz a helyzetem nagyon,szeretném még ha írnátok,az eddigieket is Nagyon köszönöm!!!! :)
2011. jún. 13. 08:18
 23/35 anonim válasza:

Szia!

Ha valami édességet szeretnétek akkor a madártej is nagyon finom,

ha ezt még nem nézted, akkor nagyon jó böngészgetést kívánok!:) :

[link]

2011. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
másodikfélének a lusta lángos szerintem nagyon jó és olcsó (a nyers tészta a hűtőben egy hétig is eláll és csak annyit veszel ki belőle, amennyit megsütsz) - egyik nap lehet enni leves után sósan, aztán másnap édesen lekvárral fánknak, hogy ne legyen unalmas
2011. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Hogy álltok? :)
2011. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Hát most megkaptuk 26-dikán a nyugdíjt befizettem a csekkeket meg ilyenek,de nagyon kevés pénzünk maradt :( Hármunknak 1 hónapra jut 30-40 ezer forint ami egyáltalán nem elég és ebben van benne a kaja tisztítószer,minden. Hát most még van 25 nap több mint 3 hét fizetésig nem tudom hogy fogjuk kihúzni :( Pedig most már tényleg mindenen próbálok spórolni,de már szinte beteg vagyok annyira idegesít ez a válság :(
2011. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Ja amúgy én voltam a kérdező csak a szomszéd gépjéről írtam!
2011. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

elég lesz az a pénz, nyugi, csak próbálj meg spórolni a kaján, ahogy írtam, én voltam, aki a hosszú listát írta neked a sok rizs-hüvelyes kombinációval


tisztítószer: hipó + ecet + mosogatószer más nem kell :) mosogatószerből is van kb 140/160-ért literes sajátmárkás

2011. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
14:36 Hát igen,ahogy lehet spórolok amin tudok csak mivel itt kisgyerek is van ezért sokkal nehezebben mivel ő fejlődésben van pont még és neki muszáj enni meg cukros is van a családban úgyhogy... :( Én is remélem,hogy elég lesz!!! Csak mindig jönnek váratlan,nem kívánt kiadások :( Betegség,ilyesmik....És te hogy állsz? :)
2011. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

szarul, de büszkén :D ...ismét munkanélküli vagyok, úgyhogy mi is spórolunk ezerrel :S


kitartást kívánok :)

2011. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!